Страница 3 от 24 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 462

Тема: Най-най-тъпа....

Публикации
    4,846
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране До: Най-най-тъпа....

Колега,не говори само за АРА, там всичко предварително се знае и предварително е разпределено.Да си чулслучайно някоя агенция извън богоизбраните да печели нещо. Колкото и да е чудно дори и този конкурс е реклама -предварително написана и нагласена.
    А всичко зависи от целта или таргета.Навремето ЕМ комплект имаше една прекрасна реклама за едни женски дупета и все още се помни тяхното име и се свързва с ауспусите.
    Каквато аудиторията -такава и рекламата.

Място
    София
    Публикации
    7,030
    Точки (при гласуване)
    34

Цитат Мнение на FLY_FREE Преглед на публикациите
    Колега,не говори само за АРА, там всичко предварително се знае и предварително е разпределено.Да си чулслучайно някоя агенция извън богоизбраните да печели нещо. Колкото и да е чудно дори и този конкурс е реклама -предварително написана и нагласена.
    А всичко зависи от целта или таргета.Навремето ЕМ комплект имаше една прекрасна реклама за едни женски дупета и все още се помни тяхното име и се свързва с ауспусите.
    Каквато аудиторията -такава и рекламата.
    +100
    Много мога да пиша за АРА, ама нейсе... Не си струва...
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Публикации
    2,968
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    18

@Scrapheap - имаш лично...
    @FLY FREE - споменах МТел и АРА, като пример - естествено, че всичко е нагласено и се знае предварително. Аз естествено въобще не помня името на агенцията или имената на другите - помня името на тази, която ми печата визитките.

Моля да спрем Spam-a (бел. а. Spam - марка американски консерви от 30-те години на миналия век).

Място
    София
    Публикации
    1,752
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране За рекламите скоито ни заливат телевизиите и простотията в тях.

Сещате се за какво иде реч. Тъпотията която ни залива ежедневно от телевизионния екран. Нали си спомняте "леля Мария" и нейните прахове за пране? Всъщност тази жена едва ли се казва Мария. По-вероятно е да е Севинч или Йълздъз, тъй като рекламата е турска. Ами онази: "Не сме се събрали, аз съм на мляко". И как да си го купиш това мляко-"Родопея"?!!! Или на "лидера в охранителния бранш-"АСО-Пирели". Минали са покрай лидера, ама не са се спрели. Дон Кихот, дето рекламира шпек "Санчо". А една от последните тъпотии е тази на водка "Мери джейн" с която искат да те убедят, че за да изчу..ш една готина, непозната мадама в дискотеката е тооолкова просто. Достатъчно е само да я хванеш за ръка и да я отведеш в тоалетната. А тази дивотия на Грозден: http://www.vbox7.com/play:e8f048fa С Преслава обаче ме кефи. На "Карнобатска мастика". http://www.vbox7.com/play:b808e8da Само ролята на онзи, с черните дрехи не мога да разбера каква е, ама нейсе. И тук говоря за рекламите по водещите телевизии, а за тези по кабеларките, тях не ги гледам, но ако случайно попадна на тях...брррррр. Направо ми се гади, а как ли пък не и да си купя рекламирания продукт.
    Последно редактиран от kolonal-Васил Гергов ; 12-06-08 в 17:11

Място
    София
    Публикации
    972
    Точки (при гласуване)
    15

Според мен, "тъпата" реклама няма нищо с целевата аудитория. Рекламата може да е предназначена за кварталните пияници и пак да не е "тъпа". А може да е в месечното "alumni" списание на лауреатите на нобелова премия и да е тъпа.

И проблемът не е даже в рекламните агенции, а в тези които приемат (плащат) рекламата. Ако на тях им харесват тъпи реклами, толкова по-зле за тях. И за тъпите потребители от всички целеви аудитории

А за да не отварям нова тема: ето няколко реклами които много ми харесват:

1. За мен тази е "връхта" на рекламната мисъл

2. "Мистър Пропър" също може да не "тъп"

Какво ще кажете за "priceless" рекламите на кредитни карти? Аха, веднага се сетихте за кои точно кредитни карти става въпрос

А какво ще кажете за тези?

Погледнете тази, колко мисъл има в полицая припикаващ храстите в ляво!

А колко много други реклами има дето ни кефят и ни се иска да си купим точно този продукт, независимо че не сме от целевата аудитория:

Голото тяло продава? Безусловно! Обаче, добрата идея съчетана с голо тяло продава още по-добре

Място
    с. Стан
    Публикации
    208
    Точки (при гласуване)
    13

На прима виста се сещам за някои върховно тъпи реклами:

1. Ядки:
    "- И ся ко праим?" "- Ядем бадеми" - Тая пък сякаш ядки не е виждала...

2. Чипс:
    "Съберете изречението "баща ми е картоф от самоков" - ама аз сега чипс ли си купувам, или пъзел някакъв...

3. Луканка:
    „К*******а луканка от щастливи прасета" - остава въпроса, как ще ми докажат че прасетата са щастливи. Сигурно ги бухат с антидепресанти...

4. Памперси:
    "Бебета пеят ("Posou Mu lipi" на Сотис Воланис) с гласа на Азис" - покъртително...

5. Парфюм:
    “Котеее, какво да облека” - още по-покъртително...

6. Ракия:
    "Така като гледам, на сватята май още не й е пресъхнал кладенецът" - най-покъртително

7. Имуностимулатор:
    "Някога кукери гонеха болестите, сега ги гони И******р" - традициите не са това което бяха...

8. Мляко:
    "Докато яздили, млякото се заквасвало" - дреме му на хана за млякото, ама айде...

9. Дезинфекциращ препарат:
    "Милиони микроби ще умрат" - Е да, ама ако останалите решат да отмъстят за тоя геноцид...

10. Мастика:
    "Мъртво пияни риби пеят "Мастика, мастика" - аз се чудя що напоследък не кълве тая риба...

11. Водка:
    "Ето това чукане чаках" - бая има да чакаш. Аз до северния/южния полюс за едно чукане няма да ида...

P.S. Понятието "тъпа реклама" е субективно и отразява личното ми мнение.
    Ако дължиш 100 лв. на една банка, проблемът си е твой. Но ако дължиш 100 милиона, проблемът е на банката.
    B (Rh +)

Място
    Варна
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    14

Ами онази на гела за зъбни протези " Корега" :
    "Ядки сочни и твърди плодове ....."
    Няма такава простотия , къде видяхте "сочни" ядки бе ....???
    Що не си ги пусне в сокоизтисквачката и да си изпие ядките направо ...
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

Място
    София
    Публикации
    770
    Точки (при гласуване)
    17

А тази за надениците:

"Каде ходиш, бе, 'Танасе?"
    "Па я, за наденица бех!"

Също и тези, в които лирическата героиня е отишла на опера, но вади бързо от дамската си чанта шише омекотител, за да демонстрира, че роклята й не е нова, а е прана 1800 пъти с него
    Кръвна група 0+

Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

Място
    Варна
    Публикации
    768
    Точки (при гласуване)
    0

Ааааааа, ама вие за на-де-ни-ца-та ли пи-та-теееее...Изчетох цялата тема. Спуках се от смях. Браво на Цвети. Започваш да намираш веселото в живота, а. Трябва сега да намериш рекламна агенция и да се развихриш...както си ги съчетала тея реклами, ще стане божествено. Някога в едно чуждестранно списание имаше реклама на Мерцедес. Бял празен лист, с една микроскопична емблема на мерцедес в средата. Трябва да се загледаш, че да я видиш. Обаче белият лист шокира. А най-отдолу, с много ситен шрифт пише на немски "Мерцедес няма нужда от реклама". Явно ми е направила страхотно впечатление, щом съм я запомнил и досега. Никога не си купих Мерцедес, не, че не ги харесвам, просто никога нямах достатъчно средства. А сегашните реклами са ми смешни. "Хем по-чисто, хем по-лесно, с помощта му е чудесно. Фотошопа...."

Място
    Варна
    Публикации
    2,113
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Yordan Преглед на публикациите
    П.С.: Гледах преди време една страхотна комедия, но забравих как се казваше. Беше изцяло посветена на рекламната индустрия - едни луди, от една лудница, захванаха рекламен бизнес и почнаха да измислят уникални реклами на каквото се сетиш. Ех, къв беше тоя филм ?... Беше много забавен. "Купете си Волво - скучно, но сигурно" ))
    Филма се казва "Crazy people". Издирвах го преди време да го гледа жена ми, но не го намерих никъде. Ако ти попадне прати линк. Ето малък откъс.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

Място
    софия
    Публикации
    89
    Точки (при гласуване)
    11

Мен лично адски ме дразни прекъсването на филм за рекламен блок и после пак и пак!!!
    Тая креативна идея който я е измислил ## ## ### ####### ######

Публикации
    3,062
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на karviola Преглед на публикациите
    ... Тая креативна идея който я е измислил ...
    ей така ги мислят http://www.youtube.com/watch?v=Go_Vt...eature=related

drukman е офлайн
    Чукча
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    4,898
    Точки (при гласуване)
    23

Не мога да повярвам, че пропуснахта идиотското кисело мляко на данон дето за 14 дни ти оправя стомаха и фигурата с помща на някаква странна бактерия.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

Място
    София
    Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на musovir Преглед на публикациите
    Филма се казва "Crazy people". Издирвах го преди време да го гледа жена ми, но не го намерих никъде. Ако ти попадне прати линк. Ето малък откъс.

Намерих го и го дръпнах, утре ще видя къде мога да го кача временно за сваляне и ще ти пратя линк
    "Нуждата е учен,
    умеещ да превръща в скъпоценност и
    най-долните неща."

Място
    Русе
    Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    13

Преди около 2-3 години, ни се прецака нещо телевизора в къщи. Мислих, че е изгърмял тунера. В крайна сметка проблема се оказа съвсем елементарен.
    Та първото нещо, което видях (не помня кой канал беше) бе реклама на Уринал. Некаква невеста е на летището а инфантилният проверяващ с иражение като на душевно болен вади от чантата и лекарствата. Булката с гордост започва да обяснява за къй ч.е.п са и. МНОГО трогателно беше. Веднага изключих телевизора.
    Познайте сега дали ледам телевизия.
    Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

Място
    Русе
    Публикации
    169
    Точки (при гласуване)
    14

Рекламите за тампони, дамски превръзки, памперси, тоалетна хартия, лекарства срещу разтройство, запек и прочее, са много приятна гледка... особено, докато вечеряш.....
    Daddy's girl! Always & Forever!
    Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

Място
    Варна
    Публикации
    2,113
    Точки (при гласуване)
    21

Това с рекламите на превръзки и тампони си е да взимат една чанта пари. Хората са измислили една чашка, дето жените си я пъхат вътре, хем им е комфортно, хем носят прашки, хем се купува еднократно.... Ама няма реклами по тв-то щото ще умрат превръзките
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

Място
    от София, живея в Бургас
    Публикации
    961
    Точки (при гласуване)
    15

Това, че ни заливат отвсякъде с много тъпи реклами е безспорен факт. Обаче, хайде да си "признаем" какво всъщност сме купили само от това, че сме видели реклама за него /без никакви други доводи, разговори с приятели, сравнения на продукти и т.н./. Аз мислих, мислих и не можах да се сетя. Няма такова. Особено пък що се отнася до по-едрите покупки /например - кола/ по никой начин рекламите не ми влияят на избора. Чудя се защо ли се трошат толкова пари в този бизнес?
    За мен една от най-идиотските реклами е тази на доброволния здравен фонд с покъртителното име "дал бог живот и здраве". Ами ако Бог го дал, за какво ми е този фонд?!
    Също така голяма радост ми е, вечер преди новините като се появи едно докторче и каже, че хиляди българи умирали от инфаркт по пътя за болницата - това е пък някаква тъпотия на Чайка фарма.
    Но хитът го видях вчера сутринта - реклама на Рено Клио, която твърдеше, че колата е идеална за гонки на Божурище?! Сещам се, че следващата би трябвало да е на кола с голям багажник, побиращ повече от един труп. Чакам продължението!

Toni69 е офлайн
    Тодор Тодоров
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    С.Просена.Обл.Русе.
    Публикации
    169
    Точки (при гласуване)
    11

Smile До: Най-най-тъпа....

Като гледам колко са тъпи рекламите,и колко пъти се повтарят на ден,ми мирише на пране на левчета.
    (0+)
    Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

Място
    РБ
    Публикации
    632
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Vili4ka Преглед на публикациите
    А тази за надениците:

"Каде ходиш, бе, 'Танасе?"
    "Па я, за наденица бех!"
    Танас мляно не яде, виж за некоя пържолка и на гаубица излизам.
    Цитат Мнение на penka Преглед на публикациите
    Особено пък що се отнася до по-едрите покупки /например - кола/ по никой начин рекламите не ми влияят на избора. Чудя се защо ли се трошат толкова пари в този бизнес?
    Много успокояваща реклама на Гранд Витара има с хубава песен, със семейство, достъп до всякакви условия, абе приказка... само накраят набръжки казват от миркат, това защо ли?
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

Страница 3 от 24 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 13 ... ПоследенПоследен

Тагове в Темата

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>