Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-най-тъпа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Най-най-тъпа....

    Типичен пример за подвеждаща реклама:
    Съвсем правдоподобен майстор на перални от Пазарджик ни показва как една пералня е работила 10 години, през които котленият камък е вършел пъкленото си дело, скъсал е уплътнението и е изгорил „иначе здравия двигател”. За щастие човешката цивилизация е изобретила как да се противодейства на това безобразие – посредством Калгон, който да се добавя към всяко пране.
    Калгонът се предлага в разфасовки от по 500 гр. Едно средно домакинство би следвало да изхарчи такава кутия за седмица, особено ако милее за пералнята си. Цената на кутията е 6,40 лв. Да започнем да смятаме:
    *Калгон за една седмица = 6,40 лв;

    * Калгон за една година – 52 х 6,40 = 332,80 лв.

    *Калгон за 10 години (живота на пералнята от рекламата) = 3 328 лв.

    Три хиляди триста двадесет и осем лева.
    За цената, която ще платите за Калгон, ако попаднете под въздействието на рекламата, можете да придобиете:
    * INDESIT WIA-600 – 6,8 броя перални или по повече от половин пералня годишно;

    * ELECTROLUX EWF-805F – 6,3 перални;
    *BOSCH WAA-16160BY – 6,2 перални;
    *Ariston AT 64 AX – 5,99 перални

    Съвсем друг е въпросът, че на 2/3 от територията на България водата е такава, че не образува котлен камък. Именно затова в една друга реклама на Калгон, където присъства наглата и манипулативна реплика „В България водата е твърда”, на заден план и без фокус едва се вижда карта на страната с отбелязани в червено зони, където водата наистина е варовита – за да не ги подгони някой за измама.

    По подобен начин стои и въпросът със съпругите – някои се грижат за своите така, че когато станат на 40, пак да изглеждат добре. Други ги сменят с 2 на по 20 години. Това се нарича семейно-битов ъпгрейд. Да.
    А телевизията (особено някои) е най-големият оглупител на човечеството.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      До: Най-най-тъпа....

      Много интересна тема...благодатна за всякакви размисли и коментари.
      Сериозни и не дотам, но във всички случаи интересни.
      Според мен рекламите са "найлоновите торбички" на информационната среда.Със същия пагубно отвратителен ефект както торбичките в околната среда.Така като си разсъждавам и мечтая ,си мисля , ако някой ден имам много пари и не ми трябват , ще обявя конкурс с награден фонд 50 000 лв. на тема : Изработване на устройство което да намалява и/или изключва звука или направо да изключва телевизора при поява на реклами.След това ще го произведа в милионен тираж и ще го подарявам на който иска...Абе луда работа ,за какво ли не мечтае човек....

      Коментар


      • #18
        До: Най-най-тъпа....

        И аз се дразня от малоумни реклами и тъпи предавания (поне рекламите са по-кратки),
        само че...

        Националния ефир не ни принадлежи. ОРГАНЪТ регулира какво може да се излъчва.
        Явно може и тъпи реклами да се пускат (то умни...).

        Искам някой, който пуска тъпи реклами да е чел темата в този форум и да си каже, защо прави така с тези реклами.
        Но май е по-добре да няма дискусия, а само да се колекционират клипчета с тъпотии.

        Иначе най-голям фаворит ми е онази за обикновената филията дето след "Томи"(маргарина) вече е намазана филия. Даже се сещам за един Томи, на който наистина бая филии се натискат за намазване.
        Последно редактирано от cveti; 24-05-08, 09:07. Причина: Моля, използвайте главни букви!
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #19
          До: Най-най-тъпа....

          На това ваш'то му се вика социопатия! Дърпате се от обществото на щастливите консуматори! Дали ги харесвате или не, дали ги гледате или не, дори и само да ги пропускате покрай ушите си, рекламите си вършат работата - шлайфат финно повърхността на мозъка и манипулират трайно вътрешността му! Демек действат на подсъзнателно ниво и единственият начин да не си свършат работата е човек да не пазарува под никаква форма, което си е невъзможно! Неслучайно в създаването им участват екипи от психолози, хипнотизатори и всек'ви шамани и чак след това художници, артисти и композитори! Става дума за качествените реклами, защото има и пещерни субпродукти, в които се обсъждат задълбочено газове, запек, пърхот и месечни цикли в най-гледаното време, което обаче съвпада и с вечерята на евентуалния консуматор. Аз бих вечерял и без телевизор, всичко останало го мога и без него!
          Пак ще се учудя, как така има осъдени за спам в интернет, а при телевизиите няма?!

          Коментар


          • #20
            До: Най-най-тъпа....

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            На това ваш'то му се вика социопатия! Дърпате се от обществото на щастливите консуматори! Дали ги харесвате или не, дали ги гледате или не, дори и само да ги пропускате покрай ушите си, рекламите си вършат работата - шлайфат финно повърхността на мозъка и манипулират трайно вътрешността му!
            Много си прав!!!! Наистина вършат работа. Като видя реклама, която ме отвращава и трайно НЕ купувам съответния продукт!
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #21
              До: Най-най-тъпа....

              Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
              Много си прав!!!! Наистина вършат работа. Като видя реклама, която ме отвращава и трайно НЕ купувам съответния продукт!
              и мен ме отвращават рекламите на шоколад (онова гадно, течно и кафяво), ама си похапвам от време на време.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #22
                До: Най-най-тъпа....

                Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                и мен ме отвращават рекламите на шоколад (онова гадно, течно и кафяво), ама си похапвам от време на време.
                Ааа, нито дума против онова дето го правят мармотите... Без цигари карам вече четвърти месец , ама без шоколад не мога!

                Коментар


                • #23
                  До: Най-най-тъпа....

                  На мен пък любимите са ми изцепките на Чайка-фарма, които почти всяка вечер около 20,30 часа, радостно ти съобщават, че на всеки 30 минути един българин получава миокарден инфаркт. Сещай се - щото не пие техните лекарства. Да ги разцелуваш!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Най-най-тъпа....

                    Към първия пост на Цвети: иинтересно ми е Вие ли сте изгледали, изслушали, прочели, изобщо възприели и попили всичката тази рекламна помия, която ни залива от всякъде, или сте почерпили тази информация за рекламите от друг един източник.

                    Питам без да искам да се заяждам, защото аз не бих могъл да гледам, изслушвам, прочитам, изобщо възприемам и попивам всичката тази рекламна помия и превключвам радиостанция или TV канали през времето за реклама. А рядко, много рядко гледам и TV, не знам защо но 1 път седмично дозата на "господари на ефира" ми стига.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Най-най-тъпа....

                      Ами то е като лавина бе, братче! И да искаш няма къде да се скриеш, помита всичко...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Най-най-тъпа....

                        Че нали това е смисълът на рекламата-да запомниш рекламираното име.
                        Почти никой не купува даден продукт на минутата, затова целта е да ти набият слогана в главата, плюс бранда на продукта и когато ти потрябва този продукт да ти звучи познато и подсъзнателно да посегнеш към познатато, отколкото към по-качественото. А рекламата, която се стреми да наложи нов продукт на пазара, се стреми да предизвика интерес да го опиташ, той може и за нищо да не става, но ти си купил един път и с това си допринесъл за печалбата и за завъртането на колелото.
                        Това да продаваш илюзии е най-голямото майсторство в търговията.
                        Никой не е доказал, че пастите за зъби са толкова полезни, колкото на рекламите, но...
                        Последно редактирано от cveti; 26-05-08, 15:20.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Най-най-тъпа....

                          Ако някой изобрети устройство което автоматично да разпознава рекламите и да изключва или да намалява звука на телевизора или радиото , може да стане първия милионер с паметник издигнат от благодарните потребители като освободител на човечеството от досадната напаст-рекламите....Нужни са само малко пари и реклама на идеята !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Най-най-тъпа....

                            На последък са модни едни реклами , с приглушен текст зад кадър. Например на водка " Марихуана " пардон " Мери Джей, което е другото име.
                            Кой кого е@ал не става ясно, важното е че кипи полов живот. Как има глупаци да плащат на рекламни агенции за подобни недоносчета? Аз знам, че препират разни сумички, ама чак пък такива неразбираеми простотии, да се излъчват.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #29
                              До: Най-най-тъпа....

                              и пак реклама на устройството.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Най-най-тъпа....

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                На последък са модни едни реклами , с приглушен текст зад кадър. Например на водка " Марихуана " пардон " Мери Джей, което е другото име.
                                Кой кого е@ал не става ясно, важното е че кипи полов живот. Как има глупаци да плащат на рекламни агенции за подобни недоносчета? Аз знам, че препират разни сумички, ама чак пък такива неразбираеми простотии, да се излъчват.
                                Понеже имам нещо общо с рекламата
                                Това е работеща реклама - значи е добра (единствен критерий - РАБОТЕЩА)...
                                За пране на пари и т.н. не става въпрос.
                                За да бъде рекламата един от най-печелившите бизнеси, повярвай - има защо.
                                Отдавна светът знае що е то кока кола а компанията продължава да вкарва огромна част от бюджета си именно в реклама - защо ли??? Малки са им продажбите или са прости???
                                Това дали ни харесва или отвращава е друг въпрос - важното е, че сме я забелязали.
                                Таргетгрупата на дадена реклама е подмножество на цялата аудитория.
                                (Покрай сухото гори и суровото)...
                                А сексуалният мотив е един от най-ефективните методи за масова реклама.
                                Проста аналогия: Чукането е най-експлоатираната чалга тема, нали?
                                Масата хора са примати, слушащи именно това. Да, обаче те са и най-големият потребител. Следователно - ще правим чалга, ако искаме да оцелеем на пазара...
                                Доказано е, че именно кретенизмите работят. Къфто народът - такава и рекламата.
                                Естетиката и доброто художествено ниво са откровена загуба на средства...
                                Колко хора слушат радио "Jazz FM" и колко "Мангал+"... (Познайте къде рекламата е по-ефективна)
                                Колко хора отиват на симфоничен концерт и колко на чалга такъв???
                                Ленинският принцип: "По-близо до масите" е основополагащ и тук.
                                Светът се изпедерастява във всички посоки и рекламата също.
                                Фактът, че вече почти не се произвеждат истински джипки а разни изроди от вида Мусо, СангЙонг, Рекстън, Кайрон (и ги продават), че дори и реномираните производители произвежат повече паркетници а не джипки е показателен - ПОТРЕБИТЕЛЯТ ИСКА ТОВА!
                                "Народът" е пожелал да освободят Варава а не Иисус....
                                Последно редактирано от Scrapheap; 27-05-08, 14:11.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X