Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    При Нивата,обаче същия тип лагери държат 4 пъти по-малко,ако се кара често през дълбоки води,калища,тини и какви ли още не мръсотии.
    То при Нива кое не издържа 4 пъти по-малко от жигула? Аз лично жигула със строшени скорости през живота си не съм виждал например.

    Не знам за нещо, дето може да се нарече джип, да е с друго освен конусни лагери. Бедата идва когато наистина не се знае какво се прави. На тераното и още 2-3, чиито сервизни ръководства съм чел, и лично съм регулирал лагери, всичките се правеха не с луфт, а с натяг. На нивата дочувам че се прави с луфт, иначе прегрявали и се скапвали. Ако някой ми беше докарал нива за реглаж и не бях намерил ръководство, вероятно пак щях да ги направя с нятаг, и съответно новите да свършат със скоростта на светлината.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

      Проблема е с 5 степенните кутии.
      Като и сложиш на Нивата 4-степенна от Жигули просто забравяш повече за глупости.
      Тя и без това с по-височки гуми-/29-ки/ няма сила за 5-та предавка.

      Коментар


      • #63
        От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Проблема е с 5 степенните кутии.
        Като и сложиш на Нивата 4-степенна от Жигули просто забравяш повече за глупости.
        Тя и без това с по-височки гуми-/29-ки/ няма сила за 5-та предавка.
        +1 Пълен тормоз на 4степенна, май от най-късите 2101, 3та година не се предава
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #64
          От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          То при Нива кое не издържа 4 пъти по-малко от жигула? Аз лично жигула със строшени скорости през живота си не съм виждал например.

          Не знам за нещо, дето може да се нарече джип, да е с друго освен конусни лагери. Бедата идва когато наистина не се знае какво се прави. На тераното и още 2-3, чиито сервизни ръководства съм чел, и лично съм регулирал лагери, всичките се правеха не с луфт, а с натяг. На нивата дочувам че се прави с луфт, иначе прегрявали и се скапвали. Ако някой ми беше докарал нива за реглаж и не бях намерил ръководство, вероятно пак щях да ги направя с нятаг, и съответно новите да свършат със скоростта на светлината.
          Има там едни Dana с капсуловани лагер-главини отпред и не са конусни.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #65
            От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Има там едни Dana с капсуловани лагер-главини отпред и не са конусни.
            Да са капсуловани има причина (Дана са мостове за по-тежки условия). Това, че са капсуловани предполага лагери с по-голям ресурс и не-изискващи настройка - т.е. струва едни пари (което ги изкарва от класа на Нива). Освен това изисква и един контрол на качеството (което в Русия е тегава работа, т.е. финишира пак до едни пари и затова се прави само при ракетите).

            Коментар


            • #66
              От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

              Да не отварям нова тема. Трябва да сменя лагерите на предни главини от жигула и производните там лади. Има ли някакъв по-особен чалъм при избиване? Или да млатя с отвертката у чука.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #67
                От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                Млатене му е майката.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #68
                  От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                  И аз така установих току що. Ама с малко бой мина. Едната главина е готова, тия дни другата.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #69
                    От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                    Млатене е много силно казано, просто се избиват. Просто ползвах твоите думи.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                      Първоначално публикуван от emilio24 Преглед на мнение
                      Бих искал да запитам някой от колегите чувал ли е на лада нива на предните главини да се прави така,че да се монтират не конусни,а прави лагери?Преди време бях чул,че има направена подобна Нива но как и защо?!
                      Аз лично съм с такива лагери на предните главини. Ако ще преправяте, използвате лагери за главините на Ивеко. Там преработката е минимална и се престъргва само шенкела до размера на лагера. Ако се използват лагери от Москвич, Самара и подобни ,се налага интервенция и на главините, а това отслабва самия агрегат. Преработката за лагери от Ивеко не е сложна, ако се намери грамотен майстор-стругар. Схеми на разстъргването има в руските форуми бол, един лагер за Ивеко е около 120лв, ако се използва SKF, но има и алтернативи...зависи, кой, как ще подходи.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                        Още повече че са ролкови, за разлика от москвичовите и самаровите които са съчмени.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Лагер на предна главина на Лада Нива 2121

                          Двуредовия съчмен лагер е достатъчно здрав и идиотоустойчив,плюс това няма никакво регулиране.При тях единствения начин да се повредят е да се карат разхлабени,но тогава ще има тракане от полуоските.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X