Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

    Значи преди няколко дни си изработих поредната раззпънка в колата и искам да си я завърша за да стане мераклийската. Значи самата тръба и фланците ще ги дам на пясъкоструй и после на прахово боядисване за да станат червени и да хване здраво боята. Но болтовете и гайките искам да ги направя или лъскави или във вид като матираните гаечни ключове, но и като стягам гайките да не се люпи покритието. Та някой може ли да ми преподъча/каже фирма из софия която да извърши тези услуги? Праховото сигурно ще намеря каде, ама за това въпросно покритие на болтовете и гайките незнам даже и какво ми трябва та да питам.
    Ето за какво иде реч

    И болтовете и гайките
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

  • #2
    До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

    Никелиране няма да стане, резбата ще го свали.Най близко поцинковане знам в Радомир, един колега скоро ходи.
    Ако те устройва ще питам.
    Андро.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

      Това на ключовете е твърд хром. Така се и казва. Скъпо. Не знам къде правят.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Това на ключовете е твърд хром. Така се и казва. Скъпо. Не знам къде правят.
        Твърд хром най-близо в... Румъния- IUS вече.


        Иначе:

        Галванична обработка

        Оксидацията е процес на образуване на окисен филм върху желязото, който не възпрепятства понататъшното проникване на кислород до метала. Получаваното покрити представлява порест слой от железен окис, който след изушаване се омаслява в масло, като по този начин предпазва детайлите от корозия. Процеса на оксидиране се извършва във воден алкален разтвор на соли.

        Детайлите са с добър външен вид, черни на цвят, като се увеличава възможноста от по-дълъг престой без получаване на следи от корозия.



        Хромиране

        Хромът е химично много устойчив срещу въздействието на атмосферата и кисели, алкални и солни разтвори, в сравнение с по- голяма част от другите галванични покрития. Той има голяма устойчивост срещу окисление и висока твърдост.

        Основното приложение на хрома като галванично покритие е :
        - декоративно покритие ;
        - техническо- твърдо покритие.

        Когато покритието е за декоративни цели и освен подобряването на външния вид на детайлите е необходимо предпазване от корозия, хромовия слой трябва да бъде с дебелина по- голяма от 0,020мм. В този вариант хромовите покрития рядко се използват поради икономически съображения.

        Декоративното хромиране е с дебелина от 0,002÷0,01мм, като е сиво блестящо или млечно. Основното му предназначене е за добър външен вид или за получаване на контрастна повърхност - за скали, нониуси и др.

        Твърдо хромиране се използва за детайли подложени на износване или за напластяване на износени детайли, като и в двата случея слоя е от 0,02÷0,2мм. Покритието е с голяма твърдост(HV750÷HV1050), значителна износоустойчивост и нисък коефицент на триене с малка склонност към задиране при висока повърхносттна гладкост. Освен това притежава добра химическа устойчивост при високи температури.



        Кадмиране

        Кадмиевото покритие има светъл сребристо бял цвят. По свойства - плътност и химическа устойчивост, е подобно на цинковото покритие, а по твърдост е по- меко от него.

        При еднаква дебелина кадмиевото покритие по- добре защитава от корозия спрямо цинковото покритие в атмосфера с морски климат и при морски транспорт, затова и основното му предназначение е за така наречено - тропическо изпълнение, което се заявява при поръчка.

        Предпазното действие е пропорционално на дебелината на слоя, като за нормални условия е от 0,006÷0,012мм, което е достатъчно за защита от корозия. За силно разяждаща атмосфера и промишлен въздух са необходими дебелини над 0,024мм.



        Полиране



        Полирането е механична обработка която е предпоставка за качествено отлагане на дадено метално покритие, така и като самостоятелна дейност за получаване на чисти и блестящи повърхнини - без драскотини и с висок клас на грапавост.


        За предварително шлифоване се използват платнени шайби с неподвижно залепено към повърхноста шлифоващо зърно със зърненост от 100÷500.


        За окончателно полиране се използват парцалени шайби работещи с периферни скорости от 35÷38 м/сек. и подходящи полиращи пасти.


        Всички орерации се извършват ръчно, като качеството на получаваната повърхност зависи от спазването на определен технологичен порядък и използване на качествени материали.


        Обработените повърхнини са с грапавост:

        - Ra 0,16÷0,02 (Rz 1,6÷0,2).

        Каква е целта?
        Последно редактирано от rumbata; 23-05-08, 23:43. Причина: добавяне

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

          Благодаря за отговорите.
          Значи и аз незнам точно какво искам... Искам болтовете и гайката да ги покрия с някакъв слой,които да издържа на температурата в коша (там си се дига бая температура, щом тръбата понякога съска с капка водица) и хем като завивам/затягам и отвивам гаката от болтовете да не се нарушава покритието. Но и ако може да има и естетически вид, нещо по джиджино.. май много ми станаха изискванията. Но ако не намеря друг вариант ще ги дам за поцинковане сигурно. Ама и там незнам какво трябва да е, нали има 2 вида, единя беше по-добър но скъп, другия беше повече повърхностен ако не се бъркам
          Ами кое да е първо според вас, праховото боядисване на тръбите или покритието на болтовете, че на праховото нали ще се минава и а пясъкоструй и може да бутне покритието на болтовете.

          П.П. Ами това за полирането, няма ли да ръждяса метала след като няма никакво покритие върху него?
          Моите снимки...
          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
          https://500px.com/ivankoo

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

            Google намери тези фирми:
            САМЕЛ - 90
            http://cl.business.bg/cgi-bin/page.c...2&srcstr=rohde
            ХИМИЧЕСКИ, ГАЛВАНИЧНИ И ЛАКОВО-БОЯДЖИЙСКИ ПРОЦЕСИ
            Самоков 2000
            ул. Преспа 18
            Phone: 0722/ 66921; 66209 fax: 0722/ 66337

            “Агротехремонт” АД
            http://elvigroup.com/agrotehremont.html
            Предприятието разполага със собствена чугунолеярна с две пещи тип “Вагрянка”, а също и с модернизиран цех за галванизация в който се извършват следните дейности: поцинковане; покалаяване; хромиране; никелиране; кадмиране.
            Адрес:
            гр. Попово 7800, Промишлена зона
            тел.:
            0608 / 2 22 03 – Изпълнителен Директор
            0608 / 2 42 11
            0608 / 2 40 91 – Търговски отдел
            0889 48 48 58
            факс:
            0608 / 2 42 11, 0608 / 2 40 91
            e-mail: agrotehremont@elvigroup.com
            agroteh61@mbox.contact.bg
            Офис - София:
            София, 1303, ул. "Три Уши" 10,
            тел.:
            981 38 65
            980 75 32
            0889 660 770
            факс:
            980 75 32
            981 38 65
            e-mail: office@elvigroup.com

            Още една фирма:
            Битова електроника АД, Велико Търново:
            http://www.bitova-electronika.com/bg/processes/
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

              Пратих мейл на 2-те фирми и ще вида какво ще отговорят (ако отговорят).
              Иначе покритието на ключовете нее ли точно кадмиране или пак се бъркам нещо. Че май с него ще стане най-добре... стига да е на сностна цена де
              Моите снимки...
              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
              https://500px.com/ivankoo

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                Гледам че си от Елин Пелин,
                това значи че в София можеш да си поцинковаш (никелираш, кадмираш, посребриш или позлатиш ако искаш) галванично тези детайли във фирма Алекс на 7-ми километър. Аз от години работя с тях и съм много доволен. Правят чудеса, качеството им е отлично. Даже в момента чакам едни детайли да си взема от тях в Понеделник.

                Координати на фирма Алекс:

                974 31 76
                0888 91 28 28

                Ако до понеделник не си решил каква да е обработката, кажи ми да ти снимам детайлите и да ти покажа как изглеждат след бял цинк (има и жълт).
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                  Кадмирането го забравете - забраниха го. Понеже е отровно. Цинка също, но уж по-малко.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                    Няма ли "правилните" готови елементи, които да купиш?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                      Ми аз точно това питам, какво да бъде покритието, защото не съм много много в час по тази тема.
                      АМи каде точно се намира тази фирма Алекс. и дали работят в неделя, че само тогава аз имам път на към София. А ако го дам на наще да о занесат, ще объркат какво точно искам да стане.
                      Иначе кое да е първото, праховото или галванизацията Мисля, че праховото, та тамън да минат всичко на пясъкоструй и после почистеният болт (че сега нали е поцинкован все пак) да се галванизира на ново и да блестне
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                        Изчакай до утре да взема моите детайли и ще ги снимам да видиш как изглеждат. Пък ти си прави изводите какво искаш да стане.
                        Те Алекс правят и прахово боядисване, както и много други - аз знам много. Това ми е част от бизнеса.
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                          Има още един начин, който ти решава всички проблеми: неръждаеми болтове и гайки. Виж в "Евроболт" на ъгъла на "Сливница" и "Раковска" - имат доста богата гама.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                            Ми точно с неръждавейка неискам да ги правя, защото като знам, че като завлече какво става..... Иначе си бях приготвил и едно плутно парче неръждаевйка 308 за тази цел, ама се отказах. Пък и вече всичко е направено, само трябва да се боядиса и покрият болтовете с някакво покритие.

                            Ами Радославе, я обясни точно каде се намира тази фирма, че ми е много удобна ом е на цариградското

                            П.П. Точно вчера ходихме до Евроболт за да си взема болтове за носачите и за тази разпънка за пантите й с твърдост 10.9 ... Еми казвам ви, само като влезнах и останах ... толкова много болчета, гайки, болчета, гайки..... и какво ли не още.. На това му се вика Царството на резбите
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за поцнковане, никелиране или нещо подобно

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                              Никелиране няма да стане, резбата ще го свали.Най близко поцинковане знам в Радомир, един колега скоро ходи.
                              Ако те устройва ще питам.
                              Андро.
                              в горещ цинк резбите се стапят и запълват;

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X