Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на хидравличен съединител /Nissan Patrol/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Сега като чета, взех да се чудя дали и моя проблем не е същия?
    От както съм взел тойотата трудно ми включват скоростите на място, и затова винаги ги включвам с подаване на газ (да изравня оборотите на валовете) или държа съединителя натиснат по дълго време. Особено при задръстване и при превключване на стръмен баир е много неприятно. Карам така вече близо 2 години и все отлагам ремонта, защото не съм сигурен от какво е.
    Ходих в няколко сервиза , включително и в оторизирания сервиз в Пазарджик, и навсякъде искат да ми сменят съединителя. А той не боксува , но пък отделя в най- долно положение. Няма никакъв ход , дори така съм го натиснал педала (чак пукат ламарините), а колата , ако е на равен път бавно потегля (явно увлича). Пробваха да го регулират и обезвъздушат, но не се оправи.
    Според мен е до реглаж някаде вътре в съединителя. Възможно ли е, като е сменян да е сложен диск с различна дебелина или да са забравили някоя дистанционна втулка.
    Педала не е мек и нямам загуба на спирачна течност.

    Коментар


    • #32
      ами едва ли е вътре в самия диск проблема! Има две положения: 1 - гумичките да са износени и да недават на вилката да иде докрай! (не е нужно да испуска течност или да има въздух само немогат да дават и задържат налягане) 2 - второто което е по-малко вероятно е да нети е регулирана вилката на педала! Всмисъл да имаш голям празен ход до подаване на натиск върху буталото на помпата! Това предизвиква работа на помпата в недокрая бутнати буталца и от там спад в налягането отиващо към долната помпа!
      Съединител на японските коли несе регулира.... това е мазохизъм!
      4ао
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #33
        Грешиш Дини, на някои Тойоти се регулира, питай Митко.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #34
          попринцип на всички коли може да се регулира без автоматиците ! Аз никога несъм твърдял, че тойотата е неземен автомобил..., но твърдя ,че АЗ НЕРЕГУЛИРАМ на моите коли съединителя нека аз да съм глупав
          Моя метод е купувам кола сменям съединителя! И спрямо новия диск нагаждам нещата така, че педала да дели долу 3-4см от ламарината! Така се кара докато съединителя испуши! когато стане дефект било то от износен съединител или от проблем в помпите педала отива по дяволите! Тогава вие регулирате аз СМЕНЯМ!
          Мен ли да пребират от магистралите поради проблеми в съединителя или пък да ми хъркат скоростите.... трудно да некажа невъзможно...
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #35
            Не виждам логика ама ти си знаеш.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #36
              в кое търсиш логика... Съединителя до допиране до нитовете износването му е 1мм от едната и 1 от другата! слагаме ги 5мм и от двете страни! Правиш ли сметка колко трябва да мръдне вилката за да се наложи реглаж.... Или ти осещаш разлика 1см в деленето от педала! Е*ати чувствителния крак да чуства спад 1 см за 70 000км Когато обаче реглаж се наложи и глупавия "майстор" ти го направи, после ходи да стържеш и да търсиш притискателни и маховици и вместо 30-тина лева за по-добър съединител - те отиват по моргите! Абе аз съм казвал и друг път 90% от дефектите в японските автомобили са по вина на задкормилното устройство, защото на една японска кола от ранга на тойота е немислимо износване на притискател и маховик ако нитовете неса подпрели от такива "регулатори"! Виш на форд диска е винаги по-твърд от метала... и е нормално да се сменяват!
              Абе всеки си ... жената както знае и него прави на площада, защото всички ще му дават акъл!
              4ао
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #37
                Пак не ме разбра ама нейсе. Като сложиш новия диск регулираш педала да не отлепа когато под него пропуква ламалината нали? Просто трябва да е добре натиснат. обаче натискаш до долу а той не отлепя и е нов, какво правиш?
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #38
                  ами ако преди това никой "майстор" не е регулирал просто всичко е ок! Ако има нещо значи е от помпите!
                  Ти ако искаш да спорим сега няма смисъл! Направо кажи каде да ти докарам нисана ми да му регулираш съединителя без да преправяш!!!!
                  Просто хората са били достатъчно умни за да разберат, че това е глупаво и са направили фиксирана вилка!!! Ти си умен човек, както и всички, просто трябва да се мисли когато се прави нещо...
                  4ао
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #39
                    Не ти говоря за Нисана а за това че на някои Тойоти се регулира задължително при смяна.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #40
                      Задаваш ли си въпроса за разлика в системата на действие на този съединител на нисана, на този на тойотата и на всички от типа на хидравличния принцип.... Аз ненамирам разлика, но ако ти мислиш, че този нисан 200sx е извънземен и нещата неса като на другите коли може да си прав... аз немисла така! Данеговорим, че доколкото си спомням на моята "баба" тойота вилката е пак фиксирана и пак теб ще викна да го регулираш
                      4ао
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #41
                        Вилката е фиксирана, ама лостчето от хидравличното цилиндърче на много автомобили е раздвижно на резба.
                        А ако искаш да видиш шантав хидравличен съединител виж на Вранглер YJ, такъв не си виждал, бас ловя.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #42
                          Най после се реших на смяна на съединителя, и моя проблем се оказа монтьорска грешка. Съединителя се оказа чисто нов, но муфата , която зацепва с вилката се оказа сложена неправилно. Явно "майстора" се е чудил , как е била преди да го разглоби и я е завъртял на 45 градуса. И добре, че сегашните майстори, докато се чудиха дали да я наваряват , защото беше доста износена там , където контактува с вилката, забелязаха , че е била поставена неправилно.
                          Евала , че има монтьори, които мислят, защото , ако бяха монтирали муфата по същия начин, пак щях да карам кола с нов съединител, и пак щях да си ръчкам скоростите.
                          А те толкова леко се включвали - направо кеф. Сега все едно карам друга кола.
                          Предполагам ,че малко ще падне и разхода на гориво - досега на всяко включване от място отиваха 50 грама нафта.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Регулиране на хидравличен съединител /Nissan Patrol/

                            Здравейте!
                            Nissan Patrol Y61 2001
                            Смених съединител, маховик (твърд) горна и долна помпа +маркуч (който се намира след металната тръбичка) между двете помпи . Педалът е прекалено твърд ,а когато стартира двигателя леко омекотява, но си е твърд също и отлепя много ниско ,почти до ламарината.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Регулиране на хидравличен съединител /Nissan Patrol/

                              Y61 има серво на съединителя. А ниското отделяне най вероятно е от реглаж на вилката или въздух.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X