Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на хидравличен съединител /Nissan Patrol/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Има Рось, напълно прилична. Не купувай Нева, тя е свъх-супер, ама е ДОТ-5 и е силиконова. Не може да се смесва със спиртовите.
    Ама чакай, така както го разказвате, това е хидропривод на съединителя, пък човека казва че съединителя е хидро, там дявол знае. Трябва да има истинска въртяща се помпа.

    Коментар


    • #17
      Стефане, не знам да има нещо въртящо се в тая система, а и ела си вземи скенера щото е събрал 3 пръста домашна прах. Ще черпя бре само си го вземи.
      Сега намерих едно флаконче ДОТ-4 и се надявам утре да стане.
      А каква е разликата между ДОТ-3 и ДОТ-4, защото гледам на казанчето на спирачната течност пише течноста да е задължително ДОТ-3.

      Коментар


      • #18
        Разликата е в температурата на кипене. Смесвай спокойно

        Коментар


        • #19
          ДОТ-3, 4, 5.1 са спиртните спирачни течности. Колкото по-голямо числото, толкова по-висока температурата на кипене. За наште земи 4 все още стига. Ама както е тръгнало, май ще я докараме и до повече.
          Всички спиртни са хигрокоскопични, по идея трябва да се сменят два пъти годишно. Като овлажнеят, температурата на кипене намалява, и на дълъг баир оставаш без спирачки.
          ДОТ-5 е силиконова, високотемпературна, нехигроскопична. Всичко и е най-хубаво, освен това че я няма навсякъде. Не може да се смесва със спиртните.

          Е какво да взема бе братче, оня ми го взеха. Няма какво да ти дам(((

          Коментар


          • #20
            на тойотата също беше ДОТ-3... веднъж ми се отлепи задна накладка и трябваше да долея 100-ина мл... е в Доспат предлагат само ДОТ-4 /отсега да си знаете/ ...
            а това с прегряването на спирачките е... просто несериозно... баир /или по-точно нанадолнище щото на баир спирачка ползват само гъзарите/ се пуска винаги на скорост и спирачка се ползва само за аварийно спиране...

            а за смяната /поне аз така знам/ - прави се веднъж на 2 години... но у нас едва ли и на 1/2 от колите ВЪОБЩЕ е сменяна изцяло за 20-годишната им възраст...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От София до Кюстендил например са 80 километра. Но ако искаш да стигнеш още днеска, хич не е лошо да имаш спирачки. Със суха течност в тях. Пробвай и ще разбереш защо.
              Правилата и принципите са за това - да имат изключения. Иначе щяха да са аксиоми.

              Коментар


              • #22
                Стефане, да съм казал, че искам нещо. Искам да ме оттървеш от него бре
                Пиши лични съобщения да не разводняваме темата.

                Коментар


                • #23
                  DOT-5 на Мотул е 10лв за 500мл. Има и по добра но е по скъпа. Внимавайте какво сипвате да не останете без помпи.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24
                    а не мислиите ли че е възможно да се е скапала някоя от помпите на съединитля. на мен ми се е случвало няколко пъти на различни коли и симптомите са същите
                    drive alive

                    Коментар


                    • #25
                      а според мен си за помпа или в по добрия случай гумички на помпата. случвало ми се е безброй пъти - предимно на чероки, пасат, преди няколко дена на кавалиер. течността не се губи, но поради остаряли/втвърдени/бастисани гумички не се създава достатъчно налягане и съединителя не отделя напълно/включват се трудно скоростите
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #26
                        Имаме участник познал верния отговор
                        Митко има бира (или каквото там пие) от мен
                        Никакъв въздух или течове. Помпата беше. Днеска я смених.

                        И някой може ли да ми каже, кой продава BP (80W90) за диференциали?
                        Днеска смених маслото. Искам обаче пак да си взема BP от някъде. При псевдо вносителя, който изрично питах дали има BP (80W90) по телефона и след като получих утвърдителен отговор загубих час да стигна до него. Се оказа, че се опитват да ми пробутат някакво друго масло, нали и така и така съм отишъл.

                        Коментар


                        • #27
                          Ама то е било ясно от самото начало незнам какво си чешате езиците
                          Може ли да регулирате съединител тва да не е газка бре! Даже съм 90% сигурен, че вилката долу е фиксирана и няма винтови части за да се регулира...
                          А факта че педала ти е бил долу ниско е достатъчен да правите асоцияция, че не е нито съединител нито реглаж, а е недостатъчно налягане на помпите! И на моя нисан ги сменях миналата година нормално е! Като се има впредвид дневно колко пъти натискаме съединитела...
                          За масло аз ти препоръчвам делфи 80в90 Има го мисла в магазин на главното кръстовище на семинарията дето се тръгва за софияленд!
                          4ао и успех
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #28
                            ОК! По логиката на този ремонт следващия път като скъсам ремък ще сменям целия двигател за по-лесно

                            Коментар


                            • #29
                              Дискусията за маслата за Нисан-а продължават в тази тема.

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от DINI
                                Може ли да регулирате съединител тва да не е газка бре!
                                да приятелю - може - така любимата на всичкото българин жигула, така любимата на мен FJ 40 и ред други.
                                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X