Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триал байк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Триал байк

    ..това ми мнение наистина е доста старо ..само съм се объркал че шерко ползват двигатели на ямаха..преработени за триал..всъщтност съм искал да кажа че скорпа ползват на ямаха двигатели..те ползват и 2 тактов двигател освен 4 тактовия250 също на ямаха преработен за триал като го гледам е на базата на уз 250 само че без пауър валве клапите

    пробвайте при дилър на хонда дали предлагат части за монтесата ..между другото инжекциона и челъмите покрай него първо ги пробваха хонда на триалките и то от доста години експериментират

    ..а шерко си правят некви техни двигатели за триал които до колкото помня бяха 320кубика ..но моите наблюдения за този двигател са доста негативни..като карахме триал с австрийците единия бе с такъв и не бе доволен човека ..шумен е мотора и май не е много здрав..на 2 рия ден каране взе да пали трудно и накрая припатка и изгасна..пича викаше че свеща избила..и че ще го оправи ..ама на мене ми стана ясно че тая няма да е ..по начина по който се скапа..и накрая и така се оказа май бе скапал клапани ..както и да е де

    Коментар


    • #32
      До: Триал байк

      Ето го Шеркото с 320 кубиков двигател 4Т . Има и другите модели на сайтчето.

      Коментар


      • #33
        До: Триал байк

        ..най после дирт райдър са пробвали скорпата т- райд

        http://www.dirtrider.com/reviews/dir...ike/index.html

        ..четете интересно е

        Коментар


        • #34
          До: Триал байк

          Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
          ..най после дирт райдър са пробвали скорпата т- райд...
          Прочетох го на един дъх...
          Пооплюха това, че е внос, а и общо взето казаха за него, че бил траил със седалка... но пък бил тънък, а и не гасне в техничните места. Казаха, че му бил малко къс хода на окачването иначе бил супер за гората.

          Коментар


          • #35
            До: Харманли Екстрийм Ендуро


            ..клуба нарастна с още един сериозен представител..



            ..отдавна бях обещал на щерката мотор ..и то триал че я гледам че с колелото прави некви бъни хопове и го изправя на предна гума..та тия дни си спазих обещанието..триалката е старичка но много много запазена..не можете да си представите каква радост бе като и казах



            ..усмивката не слезе цял ден



            ..обърнете внимание ..къде ..са следите от предната гума ...



            ..разбира се ..още същия ден започват и първите тренировки ..в началото малко плахо





            ..в последствие започва да схваща ..



            ..по едно време и малкия се намесва..и има -смяна на моторите..отначало му бе криво..но после ...каза че.."а бе тат тва било н,оо яко"





            ..той е вече с по голям стаж..и бързо схваща нещата



            ..ние ..през това време.....похапваме .. ..и в паузите..остава по малко време и за някое и друго кръгче по трасето



            ..барбекюто е загрято на мах.. ..е на тва му викам аз..мотокрос



            ...любимата ни част от...трасето



            ..при такива забавни тренировки..няма как и клуба нараства бързо..вече имаме и сериозни 4х4



            ...те за разлика от нас..тренират и ровят..сериозно

            Коментар


            • #36
              До: Харманли Екстрийм Ендуро

              Ееее, Митков, браво.
              Страхотен подарък си направил.
              Струва ми се че и ти си се наредил на опашката да го пробваш, ама няма как
              Щерката има правилната стойка на мотора, евала за което.
              Виждам светлото бъдеще на българския мотокрос и траял в лицето на потомството.
              Евала.

              Коментар


              • #37
                До: Харманли Екстрийм Ендуро

                Лелеее ... честито, честито.Със здраве да си я кара траялката.Надявам се сега покрая Бетата да не ни забравиш и да пускаш повечко снимки, че сега стана интересно (поне за мен и то доста).Разкажи малко за мотора, как се сдоби с него и т.н., малко история да има.

                Сега и ако някой навкара един контеинер с траялки да си накупи народа малко супер ще е.Може да са стари ама да се учи човек на тях според мен е по-добрия вариант отколкото нови.(по бюджетно ориентиран е)
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #38
                  До: Харманли Екстрийм Ендуро

                  Първоначално публикуван от VaHk0_
                  Лелеее ... честито, честито.Със здраве да си я кара траялката.Надявам се сега покрая Бетата да не ни забравиш и да пускаш повечко снимки, че сега стана интересно (поне за мен и то доста).Разкажи малко за мотора, как се сдоби с него и т.н., малко история да има.

                  Сега и ако някой навкара един контеинер с траялки да си накупи народа малко супер ще е.Може да са стари ама да се учи човек на тях според мен е по-добрия вариант отколкото нови.(по бюджетно ориентиран е)
                  Няма школа тук...иначе Ади отдавна ме врънка да опита...Ама и да му взема - кой ще го учи...Теди Блазусяк ли !?!2
                  Освен да си поканим един австриец за 1-2 седмици, ако има повече желаещи - да учи народа...пък после...
                  Или пък да инвестираме един тренерски курс за Митков...и после да учи челядта.
                  Mitsubishi L200 DobbleCab

                  KTM XC 450 RW 2009
                  KTM 350 SX 2011

                  Коментар


                  • #39
                    До: Харманли Екстрийм Ендуро

                    Митков, честито придобивка ! Пък, който си мисли, че лесно се кара траялка, нека да опита ! Бих си сменил веднага подписа за секса и еднурото !
                    Ще се опитам да поканя пак Ерих Брандауер за някой урок по траял преди "Crazy job 2009", но да не стане както през 2006-та, само заралии присъствахме на урока по еднуро, а го бях обявил !!!

                    Тази работа не е като "оная работа" и не става без компетентен треньор, пичове
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #40
                      До: Харманли Екстрийм Ендуро

                      ..
                      мерак за триалка а и следя до колкото мога състезанията още от как бях ученик
                      /а това бе отдавна/
                      ..навремето имаше момент когато триала бе взел да става много популярен в бившия съветски съюз а аз по това време бях абониран за всички руски технически списания които можете да си представите..та там редовно пишеха много неща-и за състезанията и за правила и за машините и нововъведенията от водещите западни производители редовно..дори имаше много участници там които сами си правеха професионални мотори за триал ..дори и отливки картери на двигатели рами и какво ли не,а отделно имаше много по достъпни триал състезания включително и на стадион с минимално модифицирани обикновенни мотоциклети..с кото братушките правеха невероятни невероятни изпълнения
                      сега най после дойде време да има в гаража такова нещо лошото е че вече съм малко дърт но..ако дава щерката може и да го покарвам от време на време
                      ..между другото -който не е карал такова нещо си мисли че е много лесно но както е казал жоро не е баш тъй..макар че на мен ..някак усещам че бързо ми се отдава точно това ..колкото и нескромно да звучи..други неща са ми по трудни /например -шосейните мотори ..хич не мога да ги карам / но с триалките бързо свиквам..когато карахме с австрийците на морето от начало бяха много скептични към мене но след няколко кратки урока накрая се оказа че само 1-2 ма от тях и аз бях 3 тия успявахме да минем от най сложните места без "наказателни " точки..тоест без да подпираме с крак а някои и с подпиране даже не можеха да минат
                      тези от вас които не са карали такова нещо мога да ви кажа че в първия момент ще сте разочаровани..но в последствие като покарате и посвикнете става много забавно и приятно



                      мотора е БЕТА ТЕХНО 250 модел 2000та година и много хора обещаваха ..но накрая само 1 свърши наистина работа и ми докара триалка -/за което много съм му благодарен/ -а именно Манол от Клисура който повечето от вас познават и внася мотори от Кралството
                      ..надявам се този спорт да стане популярен и у нас ..защото е много готин и приятен а и не на последно място и в крак с новите -еко политики И ТЕНДЕНЦИИ
                      ..обмислям да си направим някакво състезанийце след известно време ако се посъберем повече хора..още повече че тези състезания се организират доста по лесно от които и да е други свързани с моторите..а наблизо до харманли има много подходяща за целта местност да не говорим че триал човек може да кара и до ..над 60 годишна възраст..дейвид найт например казва в едно интервю че ще си кара триал до и над 60 години а и докато е жив
                      а...щерката я забелязах от начина по който кара колелото..че я влече не толкова високата скорост а разни е такива по трик техники и затова и прецених че ще се радва на триалката ..може би леко ще я приспособя и за по нормално каране..за да може да я кара и по така на разходки из гората а и на състезанията за джуниар 1 покрай шампионата ни по ендуро-бай димитър обеща да и направи някаква лека седалка и да стане нещо като моделите лонг райд на скорпа

                      Коментар


                      • #41
                        До: Харманли Екстрийм Ендуро

                        Съвсем неочаквано преди Митков да си вземе машинката от Манол имах възможност да я видя и чуя как работи и смея да заявя, че моторчето е супер запазено и работи много добре. Имаше май малък косур с предната спирачка, но това е бял дерт. Интересното при машината беше, че работи като типичен МЗ и по звук и обороти, но за съжаление нямах възможност да пробвам как върви и как е разпределена тягата при тез машини. Другото интересно нещо е, че изключително лесно се държеше равновесие и чак сега разбирам какво е да седиш доста време без да стъпиш на земята. Поздрави и от мен за машината и да почваш със клиповете и впечатленията, че на всички ни е много интересно
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Триал байк

                          ..триалката наистина е основно за щерката
                          аз я карам ..до толкова че да знам какво да и обяснявам ..инак ако аз не съм наясно ..какво да му обяснявам на детето
                          лошото е че нямам май хич време да я покарам..от как я взех 2 пъти само я извадих и то вечерта../добре че работи тихо/ та я поразвъртях на една близка спортна площадка
                          ..вчера обаче се поосвободих та почти цял следобяд я въртях..та ..взехме да се разбираме постепенно
                          струва ми се че много време е стояла някъде без да е карана май затова и спирачката предната не хващаше много като я почистих и покарах малко взе да хваща по добре..макар че още не е съвсем както трябва
                          а за триалка си е много важна предната спирачка щото инак..как да го завъртиш на предна мотора..сега пак става но по скоро отскачам с краката и местя тялото а не толкова че е силна спирачката докъто с хубава спирачка става много по лесно ..може би ще трябва да сменя и накладките..макар че като ги гледам почти никак не са изтрити..но може би от годините ..нещо са се бъгнали
                          -постепенно взех да я преглеждам


                          ето така изглежда като махнеш "седалката " и карбоновото капаче над"резервоара"..резервоар..в кавички защото всъщтност резервоара е във рамата а там където би трябвало да се намира под капачето са скрити капачката на резервоарчето с охладителната течност и резервоарчето на задната спирачка..както и някои ел релета



                          ето ги "седалката" ..и карбоновото капаче

                          първото което направих разбира се бе да изпера филтъра..който също се намира там покрит отгоре с хитро капаче което е направено да се държи от ластична пристяжка



                          -чифт ръкавички ..филтер клийнър и кофичка...а..и добре почистена баня..очакваща да бъде омазана
                          ..филтъра между другото бе прилично задръстен с английска пръст и треви ..но все пак личи че е бил поддържан
                          -антифриз има достатъчно
                          нещо което ме притеснява е безкамерните гуми задната периодично издиша по малко..ще взема да я "тунинговам" с една вътрешна дето ще си е сигурна работа
                          иначе освен няколкото липсващи болтчета най сериозния дефект до сега който открих е че може би поради дългото стояне ли..или не знам защо но вентилатора който охлажда радиатора ..затяга от време на време и трябва леко да му помогнеш за да тръгне ..а без него мотора остава почти без охлаждане -според специалист по тези ел моторчета..трябвало да се разглоби и смаже и щял да стане -фърст ..така че тия дни тази операциа предстои
                          като каране..е голямо забавление..макар че общо взето почти няма нещо което да не може да стане и с по голям мотор ..с нея обаче става по лесно забавно и безопасно
                          на мокро и разкаляно обаче ..много много не може да катери инак по скали камънаци и прочее..няма грешка
                          за сега това е..за липсата на снимки..сърдете се на димитър..не си бе взел фотото

                          Коментар


                          • #43
                            До: Харманли Екстрийм Ендуро

                            Митак честито ,мотора е 2001 година да го знаеш 2000 са с обратна предница, а за лесното седене спрял не е чак толкова лесно както разправя колегата.Ако искаш да спира добре отпред сложи накладки синтетични Галфер те са червени на цвят и спира много по добре може и да се разпробие диска на малки отвори но е много трудна операция заради самия матерял,много е твърд.Мотора не е най лекия но като механика е много надеждна и качествена. комбинация да му се радваш с кшф и много камъни да качиш с него.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Харманли Екстрийм Ендуро

                              Митков грешка съм под 2000 година е ,2000 година е с обратна предница каквато имах аз
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Триал байк

                                Митков грешка съм под 2000 година е ,2000 година е с обратна предница каквато имах аз
                                REV3 модела 2000 та година е с обратна предница
                                а тази е TECHNO
                                гледах ги по снимки от нета излиза че е 99 та година..но на нея пише че е "Дъг Лампкин -световен шампион юбилейна" има и автографа му..а той е станал световен шампион 99 та .. а че е шампион е станало ясно в края на годината предполагам ..и може би за следващата година са пусна ли -юбилейна техно дъг лампкин и новата рев 3 2000та ..но пък май и предишните години е ставал шампион..а бе както и да е като ги гледам общо взето от 98 ма 99 та и тази са едни и същи ..важното е че върви много добре..карал съм гас гас 2007 ма.почти нов..и честно казано тази май ми се струва по мощтна ..на 4 та тръгва от място на задна гума










                                Цитат:
                                Ако искаш да спира добре отпред сложи накладки синтетични Галфер те са червени на цвят и спира много по добре може и да се разпробие диска на малки отвори но е много трудна операция заради самия матерял,много е
                                ..накладки..направо вземи да ми купиш такива дето ми препоръчваш както и едни ръчки за съединителя и спирачката ..а може би и още някои дребни работи ..че нашия дилър на бета ..май май за триалки ..много много няма неща
                                ..инак..и с тези накладки спира на предна и хваща ама..личи си че не е съвсем както трябва


                                а стоенето на място..верно както е казал даниел е доста по лесно отколкото с по големите мотори..но и както е казал и пепи..не е и съвсем като да се качиш и хоп де... ..при всички положения обаче е супер забавно





                                ..сори за качеството на снимките..ама беше голяма мъгла ..а и малкия се оказва..не е от най добрите фотографи

                                ..инак с триалката постепенно започва да свиква да се оправя




                                .. както и кака му ..макар че тя от миналата пролет не бе пипвала мотор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X