Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Триал байк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Триал байк

    я кво имало на един приятел в гаража малко е дърта ама като за начало става

    Последно редактирано от Tpunep; 07-07-08, 22:59.
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #17
      До: Триал байк

      Пф ! Продава ли се това? Някакво друго инфо има ли?
      [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
      [/URL]

      Коментар


      • #18
        До: Триал байк

        Инфо нема кой знае какво 280с.с. 2Т освем стандартния съединител има нещо и като реклуиз ама точно кво е тепърва ще се разгадава иска си и доста потегане което не е чак такъв проблем до намирането на нужните чаркаляци, обърната предница като на модерните ендура но отдавна забравено при траялките, веригата и манивелата са наопаки ами за друго не се сещам в момента
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #19
          До: Триал байк

          Не се продава поне за сега,ама гледам че е почнал да се оглежда за доста по нови(1-2 годишни) от тази тук която е 94г. ама май почти не е барано кой знае какво по нея откак е произведена така че съм напълно съгласен с колегата от по горе че тея 50 часа са неква пълна тъпотия
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #20
            До: Триал байк

            Първоначално публикуван от kosyooo Преглед на мнение
            според мен лично смятан, триал е най - добре да се купи нов.Трудно се поддържат и почти никои не го прави на тзи мотори на около 50 мото 4аса се сменя цялото окачване и струва на половината от целия мотор ако се купува на старо и в повечето случаи след закупуването втора ръка ще се наложи да се сменя
            а бе не е баш така...това че изглеждат малко крехки,не значи че са такива,винаги новото е по-хубаво и аз бих го предпочел,триалките се много обезопасени и са с много протектори на важните места.

            Коментар


            • #21
              До: Триал байк

              http://hk.youtube.com/watch?v=9P6rBQ...eature=related


              -демонстрация на интересни триал техники


              и..-още нещо http://hk.youtube.com/watch?v=wYAPWa...eature=related
              Последно редактирано от mitkov; 01-10-08, 10:15.

              Коментар


              • #22
                До: Триал байк

                Сигурно не се правят много лесно трикове със триалка
                Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                Коментар


                • #23
                  До: Триал байк

                  Много по сложно е от колкото изглежда ,вече пробвах и да викажа е много забавно.Но пак повтарям това е еквилибристика която трябва да се практикува много зада успее човек.Ето с това се мъча аз
                  Прикачени файлове
                  Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                  0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Триал байк

                    ..зора е да свикнеш със стойката която е доста изгърбена и от начало кръста ти умалява много бързо докъто хванеш правилното положение..после малко време минава да поусетиш натоварването на осите и на какви обороти и на коя скорост как ще "дръпне" мотора..и..след това започва..забавното

                    Коментар


                    • #25
                      До: Триал байк

                      Еее не толкова черногледно.Поне от скромния ми опит с байк триала (този с велосипеди) си мисля, че няма да е толкова трудно.В смисъл нормално е да е трудно в началото, но лека полека всичко си става.То едно време си спомням и колело ми беше трудно да карам, после и мотор ми беше трудно да карам.Трябва да се пробва.Аз все още тая надежди някой ден да се сдобия с траялка и този ден все повече наближава.(остават някъде към 1000-1500 дена горе-долу )

                      pepimotos честито за Гас гас-а.Със здраве да си го караш и да ни радваш със снимки.А какво стана с Бетата?Какви проблеми си имал с нея, би ли споделил с нас?
                      Иван Маринов
                      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                      ЕНДУРО ВАРНА

                      Коментар


                      • #26
                        До: Триал байк

                        За мен май по сложно е да караш триал с колело от колкото с мотор ,гледал съм как карат и не мога да повярвам на някои неща.Прават скоци от по 3 4 метрови скали и да ви кажа си е доста шубе.А и най важното ,знаете ли колко струва едно колело за триал,като разберете ще се откажете да въртите педали и ще се пренасочите към мото триала
                        Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                        0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Триал байк

                          Пепи тук в Барселона в един магазин на Хонда видях до един ЦРФ да стой и траял байк с Двигател Хонда но на самата траялка не пишеше Хонда да знаеш нещо за този мотор???

                          Коментар


                          • #28
                            До: Триал байк

                            Ако е в магазин за Хонда мотора трябва да е Монтеса и най вероятно е модела Кота 4рт.Монтеса е Хонда да го знаеш ,теса 4т мотори най ново поколение,но 4т още не може да се наложи в трияла добре като че ли го прават малко на сила японците.Те имат навика да исостават проекти на 2т и да залагат изцяло на 4т вижте какво стана при тях с ендурото.
                            Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                            0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Триал байк

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              Пепи тук в Барселона в един магазин на Хонда видях до един ЦРФ да стой и траял байк с Двигател Хонда но на самата траялка не пишеше Хонда да знаеш нещо за този мотор???
                              Специално за Чинела - едно експертно мнение:



                              Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                              а бе петре ..бива ли да не кажеш до сега

                              коя година горе долу е модел

                              между другото
                              карането на триалка на пръв поглед изглежда много лесно -но но е баш тъй
                              има специфични челъми
                              и по различна техника на каране

                              свиква се сравнително бързо
                              но...задължително с цената на поне няколко падания щото тя реагира доста по различно на някои команди,от нормалните мотори
                              "дърпането " на двигателя също е много различно тегли най вече и само от много ниски обороти-после и да я форсираш...все тая
                              виж от ниски тегли и не само тегли ами не ги и разваля по къвто и баир да я бутнеш е...поне първите метри иначе на продължителни качвания не е добре щото маховика падне ли му инерцията много и вече не тегли мотора а те всъщтност като коне са слаби 21до 25коня са най мощтните и масови 250-280 кубикови двигатели
                              въртящият момент също не е прекалено голям но е стабилен и от много ниски обороти най вече заради ОГРОМНИТЕ маховици които са им сложени
                              нямат и система за промяна на височината на испускателният отвор т.нар POWER VALVE /KIPS.YPVS.ATAC/ И др, за това и не вдигат много обороти и мощтност
                              на ниски обаче работят много стабилно и цял ден могат да патъркат на оборот че си имат и вентилатори на радиаторите и като позагрее си охлажда
                              обикновенно са с 6 скорости като първите 3 се водят работни а следващите 3 -4,5,6 та са "транспортни за придвижване от един участък до друг
                              обикновенно се ползват 3 та може и 2 ра за по спънато като мотора направо си тръгва на 3 та и то със ряз
                              дори ако пробваш например да я загасиш като пуснеш рязко съединителя на 3 та и на оборот-мотора не гасне даже като го бях направил това бях хванал и предната спирачка гумата задната просто взе да си буксува лекичко в такт с оборотите и мотора леко подскача е..говорим на горска почва на асвалт ...не знам как ще е
                              иначе бачкат много тихо икономични са и много леки
                              което между другото е в такава степен че чак гумите нямат добър контакт и не държат ако не са БАЯ спуснати иначе много се пързаля
                              повечето са и с хидравличен съединител
                              а по двигателя най често никога нищо не се пипа в продължение на мнооого години другите неща се скапват по бързо отколко двигателя
                              сега взеха да пускат и 4 тактови модели
                              монтеса понеже ползва двигатели от хонда та новата им триалка е с двигател който като конструкция е взет от срф250 но е с 3 клапана в главата поне по моя информация и със инжекцион-тва вече 100% сигурно
                              шерико имат пък 4 т триалка с двигател на ямаха 250 крос естественно попреработен

                              още много работи могат да се кажат за тези машинки щото са много интересни ама аре да не досаждам иначе и на мен ми е суперррр мерак но ги няма в българия а и държат цена и на запад дълго време макар че чисто нови са сравнително евтини
                              6-7000 до към 8000 мисля че са най скъпите чисто нови
                              втора ръка гледам из австрия чат пат се намира някоя по за 3-4000лв на няколко години
                              от испания могат да се докарат най много и най евтини щото там най много ги карат а и там си ги правят де
                              и гас гас и монтеса са си испански фирми
                              БЕТА малко по отскоро ги правят в сравнение с монтеса например но триалките на бета от 90те години на сам са от водещите
                              бетите са си и с техен си двигател както и гас гас а монтесите са с двигател HRC HONDA обаче не съм сигурен дали се намират части за тях от дилърите на хонда

                              ...еее то стана като статия за списание офф роад бг

                              между другото понеже не си намерих триалка то КДХ са ми до някъде за това го ползвам защото КДХ220 е всъщтност преработен КДХ200 така че да стане нещо като триалка

                              защото иначе вървенето на 216 то /всъщтност толкова кубика е модела 220/ е същото като на 200то даже на високи обороти по не се реже но от ниски работи по спокойно,карбуратора му е много по малък "триал" модел и може да се кара и от по дърти ендуристи с цел разходки
                              докато спортият 200R си е по рейсър

                              за това и кдх са го ползвам на вместо триалка като има и бонус -седалка обаче пък тежи -колкото почти две триалки

                              сега на бухово имаше участник с триалка -фантик но точно този модел се води не спортна триалка а по любителска и за разходки и е с въздушно охлаждане произвежда се много години без изменения

                              -между другото-Яамаха имат също оригинален модел за триал но се произвеждаше до към... 96 та година ако набарате такава
                              пак не е зле с алуминиева рама си е много готина TY250 се водеше майче от 93 та до 96 та май е този модела по модерният с алу рамата
                              само че едва ли ще го намерите щото беше много по скъпа от европейските си аналози и не са продадени много бройки даже по едно време бяха почнали да ги подаряват рекламно на състезания в европа
                              цената и в щатите 94 та някъде бе почти 8000 долара
                              поне според списание дирт райдър от онези години което имам в колекцията си статията бе озаглавена "FOR RIICH AND FAMOUS"
                              или нещо такова пазя си я мога да я сканирам
                              а в същото време европейските -почти на половин цена
                              хем с тях карат шампионите в тези дисциплини

                              лично аз бих ви препоръчал ако си търсите да си търсите -"монтеса"
                              с хонда двигателите и то модела 250 имат и по големи 280 че и 320 ама те вече май "рипат " в повечко ако се ползват и за ендуро може би ще са по добре
                              ханес механика на австрийците има 250 монтеса -бил е и шампион по триал на времето и каза че по големите кубици и той не можел да ги кара

                              Коментар


                              • #30
                                До: Триал байк

                                Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                                За мен май по сложно е да караш триал с колело от колкото с мотор.....
                                Силно се съмнявам да е така На мене пък ми се вижда абсурдно трудно да hop-вам на задна, посредством газта, съеденителя и задната спирачка, която пък е на крака... На мене всичко ми се вижда ужасно трудно де, освен елементарните trials техники, като баланс на 2 гуми, на едно място и наместване чрез hop-чета на едно място, endo и тн.... Това може би е и защото не мога да карам/не съм карал мотор де(смисъл да потеглям и тн.)

                                Първоначално публикуван от pepimotos Преглед на мнение
                                А и най важното ,знаете ли колко струва едно колело за триал,като разберете ще се откажете да въртите педали и ще се пренасочите към мото триала
                                И в това силно се съмнявам... Аз пък още не мога да преодолея цената на moto trial, която на нов мотор е около 4 пъти повече от на ново колело...
                                Последно редактирано от Gh0s7; 10-10-08, 03:29.
                                [URL="http://sbcycles.net"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=Black][B][U]Fly with trials inspiration![/U][/B][/COLOR][/FONT]
                                [/URL]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X