Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожарогасители за offroad

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пожарогасители за offroad

    Предстои ми закупуването на подходящ пожарогасител за LR Discovery (марката в случая няма никакво значение) и се чудя какъв да бъде - прахов, с CO2 или с пяна???
    Мисля да купя 1 или 2 (още не съм решил) поне 2 литрови.


    Ходих до 4 магазина - всичките "каки" с различно мнение, което спокойно може да се пренебрегне като се има в предвид тяхната компетентност, някои даже обявиха че тези с CO2 били прахови, ама нейсе. Никой не ми даде смислен отговор на въпроса кой вид пожарогасител е най-подходящ за автомобили - всеки препоръчва какъвто има, да не говорим че всички са с обем до 1 литър, но това не е болка за умиране - знам един магазин специализиран за пожарогасители и там има от 1 до 101 литра.

    Тъй като в търсачката не открих такава информация, предлагам темата за обсъждане и мисля че ще е от полза за всички.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    Темата е актуална и интересна. За мен най-важният въпрос е - мястото на поставяне.. Няма особен смисъл да е отзад в багажника. А не при всички има място около шофьора..

    Коментар


    • #3
      Че кво има да се обсъжда? И така всичко е ясно.
      СО2 са снягови, кажи на ония да си изплюят дъвките и да прочетат буквара за първи Б клас. Не стават на открито, щом се свърши газа пак се разгаря. С пенните трябва да ходиш винаги с противогаз. Гасят всичко.
      От праховите избирай квото искаш от търновските Ятруси. Тия с манометърчето винаги ги виждаш дали ще проработят, обаче целите са под налягане. Тия без манометърчето са по-безопасни, вътре има малък патрон с СО2, обаче я сработят, я не. Освен за газ, трябва да ги проверяваш с тръскане и да не се е спекъл праха вътре.
      Водно-праховите са няква нова история, не ги знам колко са по-читави от старите.
      В Ивайло правеха и аслъ квито трябва, сега не знам. Пиропатрони, даже с автоматика. За такива мечтая, ама не съм виждал много отдавна.

      Коментар


      • #4
        Наистина е безмислено да е в багажника, аз на леките коли съм ги монтирал под предната седалка - имам място за еднолитров. Но за Диското мисля да монтирам 2 пожарогасителя както тук http://www.fag.hiof.no/%7Efrodehaa/disco.html, но все пак крайното ми мнение още не е оформено



        Тези с патрончето наистина са малко сляпа работа - не знаеш дали е заредено и дали ще успееш да му спукаш мембраната (капсулата или там както се нарича) с този хилав механизъм с който е комплектован. Аз като избирах пожарогасител за колата взех 3 - първите 2 ги пробвах на открито (прахови) и видях че работят и след това третия си сложих в колата. Нали трябва да съм сигурен как работи това и дали изобщо работи.

        Ако някой има интерс може да го снимам - ясно си личи устройството с CO2 патрона и механизъма за разпломбирането му.

        Ето го и сниман:

        Пожарогасител прахов 1 кг. - в сгловен вид неизползван: http://www.offroad-bulgaria.com/albu...hp?pic_id=1939

        Същия разглобен http://www.offroad-bulgaria.com/albu...hp?pic_id=1940
        Ясно се вижда прахосъдържанието в основното тяло. В бялата пластмасова тръбичка се намира патрона с CO2.

        Патрона: http://www.offroad-bulgaria.com/albu...hp?pic_id=1941
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          с пожарогасителите работата е много тънка.

          в колите всички са прахови по една много проста причина, в един и същ обем те побират много повече гасително вещество отколкото всеки друг. СО2 се ползва там кадето има компютри и друга техника, която праха ще съсипе, изискват се огромни бутилки много тежат и са опасни ако ги удариш, нестават за кола. тези с пяната имат много голям недостатък и затова вече са забранени, нестават за гасене на инсталации под напрежение, защото пяната е на водна основа и прави късо.

          затова в колата само прахов. но тук почват проблемите. ако пожарогасителя е произведен, презареден или инспектиран унас вероятно не работи защото тук използват някаква гадна прах, която се бетонира за около 3 месеца. зада не стават издънки трябва да се купуват пожарогасители, които със сигурност са произведени в европа и не са по стари от 3 години, задължително е да има 2 в колата

          ако някой има интерес знам каде има пожарогасители спарко но са по около 150лв бройката
          drive alive

          Коментар


          • #6
            Тъй като Първата ми лична кола - Москвич беше със спукан (изгнил) резервуар - първото нещо което си купих беше Пожарогасител и естествено си го монтирах до дясната ръка, в краката на возещият се и от тогава все така във всички следващи коли (макар и нито една да не е горяла - поне не за дълго но това е една друга история) и така до "Нивата" където на излизане от КАТ помолих човека който слагаше номерата да ми монтира пожарогасителя до дясната ми ръка - както си бях свикнал, ама нещеш ли още с първата дупка с бормашината - като рукна един бензин - няма спиране - за Голям късмет бяхме прекъснали главният бензинопровод - за щастие не целият та с много газ, течащ от всякъде (не се шегувам) прелетях до съседният сервиз (където така или иначе колата трябваше да се маркира) влетявам и направо на канала, оправиха ме с парче маркуч, досрязване на бензинопровода и две скоби - общо 5лв и 30лв бензин та внимателно със слагането на пожарогасителя, но най добре си е до дясната ръка.
            П.С. Този човек дето оправи колата и до днес си го спомням ЦЕЛИЯТ в Бензин олян от главата до петите.

            Коментар


            • #7
              аз пък един път с приятел, с неговата кола се возехме по пътя за своге и в един момент почна да пуши от капака, слезнахме отворихме и се оказа, че таблото с бушоните се е запалило. извадихме пожарогасителя, който беше някаде на мойте години и той успя да изпръска около 20мл течност, после спря, я колата си гори

              добре че имахме фанта

              според мен най - удобното место за този уред е в краката на пилота, както е монтиран серийно на всички мерцедеси
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Пиропатрони, даже с автоматика. За такива мечтая, ама не съм виждал много отдавна.
                Стефане, не ти трябва пиропатрон - голяма гадост е...отката е такъв че трябва да подпираш задния край в стена преди да го задействаш... един приятел реши веднъж да помогне с един такъв, някаква армейска разработка, ама онези сигурно са го правили да става и за средство за поразяване...ефекта беше все едно го ритна кон...и каква синка на гърдите имаше после не ти е работа... Иначе гаси де...Ле Барона на мацката дето се беше запалил стана като изваден от брашнян чувал...кабрио...лятото...покрива свален...не знам как го е чистила после...
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Е, щом толкова настояваш, ти спонсорирай гръцките производители на ментета. Щот нали еееврооопааа ... Аз като по-прост си купувам тъпи военни от Търново вместо истински евродезодоранти.
                  Пенните нормално гасят под напрежение, образуват устойчив въздухонепропусклив слой, и изобщо. В някакви пожари обаче могат да се синтезират отровни гадости, това им е кусура. Пожарникарите и затова носят противогази освен кислорода. А праховите пускат просто хладагент. 60% от това е просто сода бикарбонат, останалото го забравих. Ако е от завода, няма повод да се спича. Ако се презарежда - искайте гаранция от работилницата за влагата на праха.
                  В началото на пожара капака не се вдига - това е все едно мях, веднага лумва.

                  Коментар


                  • #10
                    Не бях видял)))) Пиропатроните се монтират на разни места където трябва. При резервоара, в моторния отсек, в кабината, общо под шасито или на кабината, каквито проблеми се очакват. Те могат да се задействат и ръчно и автоматично. Произвеждат се разни калибри - от наденица до телешки салам, с термо, димни, ударни датчици. Ако се изръсиш още, може и с автономен акумулатор.
                    Коя е тая дето сте я подредили така?))

                    Коментар


                    • #11
                      ехххх стефане, много ги разбираш пожарогасителите, пък на мен това ми е част от работата

                      все пак ви препоръчвам да НЕ купувате пожарогасители от българия или такива, които са обслужвани тук, въпреки любовта на стефан към военните
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        Не бях видял)))) Пиропатроните се монтират на разни места където трябва. При резервоара, в моторния отсек, в кабината, общо под шасито или на кабината, каквито проблеми се очакват. Те могат да се задействат и ръчно и автоматично. Произвеждат се разни калибри - от наденица до телешки салам, с термо, димни, ударни датчици. Ако се изръсиш още, може и с автономен акумулатор.
                        Коя е тая дето сте я подредили така?))
                        Знам ли я коя е...запали се Ле Барона дето го караше в движение... Спря а под капака пуши отваряме, то огънче, все едно си наклал съчки, нищо страшно...обаче Марто да се изфука, вади оная ми ти тояга, насочва и дърпа връвчицата...Ефекта беше страхотен - като обемнодетониращ боеприпас...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Лелеее! Как можахте да не ме викнете бе! Лелеее! Сега живота ми е някак непълен(((((((((((((((((((((((((((
                          Ама уж пак идва лято, дай да намерим друга, а? Ако я угасим по един-два пъти дали ще почерпи, а?)))))))))))

                          Аз съм любител, на такива като мене не дават истински пожарогасители. Само по-прости, български. 5-6 пъти някви коли, веднъж газка, веднъж ТИР... 5-6 пъти дребни битови глупости. Ама така е то, затова и изгоря сичката България, щото няма еврогасители. Те да, те са друго ...

                          Коментар


                          • #14
                            Май и мен ме чака купуване на пожарогасител спомням си на времето бях виждал някъде из София специализиран магазин но кой да помни ако някой знае моля да подскаже.

                            Коментар


                            • #15
                              Специализиран магазин мисля че имаше на Екзарх Йосив в отсечката Раковска и Халите (беше отдавна).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X