Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на каска?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пране на каска?

    Грешен раздел - така става като гледаш 4-5 теми едновременно... ако може някой да я премести на по-нормално място...

    Колеги чудя се как да си почистя вътрешността на каската.

    Самата каска е Airoh.
    Последно редактирано от господин никой; 16-05-08, 16:13. Причина: добавка...

  • #2
    До: Пране на каска????

    изваждаш околожката - изпираш я –най-добре на ръка
    Самата каска я избърсваш с влажна кърпа
    Май е това....

    Коментар


    • #3
      До: Пране на каска????

      И мене живо ме интересува този въпрос! В една друга тема Ива беше писала (не знам доколко сериозно) че си пере каската в миялната машина за чинии. Аз, повлиян от думите на Ива, веднага атакувах нашата миялна машина, обаче докато разглеждах да разбера как се пуска, намеренията ми бяха разгадани и ме изхвърлиха от кухнята заедно с каската! Обаче успях да забележа нещо тревожно - на нашата машина няма копче за регулиране на температурата, пък не ми се ще да си попаря каската и да се разлепи всичко вътре! Иначе досега си пера каските под душа с прах за пране и мека четка, ама си е доста трудоемко!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: Пране на каска????

        Как се разглобява това животно? Говоря за каската, не за миялната машина!

        Коментар


        • #5
          До: Пране на каска????

          Зависи
          На повечето Крос/ендуро каски над среден клас им се сваля тапицерията... В твоя случай не знам как е.
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #6
            До: Пране на каска????

            Имам три каски, на две не им се сваля "тапицерията" а на едната се сваля.
            На двете с не сваляща се тапицерия ги пера или като Слави под душа /без да пея/ иначе не става...или с водоструиката и малко прах за пране или там каквото дойде.
            Другата свалям "тапицерията" и бум в пералнята..останалото пак под душа и готово.
            Не мисля, че има някаква философия всичко зависи от случая...и за да се запазят каските максимално време чисти тоест да не се вмиришат като риба на простор...
            Използвам чорап за главата, той се пере по лесно от каската...щях да забравя и прическата..мнооо къса подстрижка помага.

            Коментар


            • #7
              До: Пране на каска????

              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
              Имам три каски, на две не им се сваля "тапицерията" а на едната се сваля.
              На двете с не сваляща се тапицерия ги пера или като Слави под душа /без да пея/ иначе не става...или с водоструиката и малко прах за пране или там каквото дойде.
              Другата свалям "тапицерията" и бум в пералнята..останалото пак под душа и готово.
              Не мисля, че има някаква философия всичко зависи от случая...и за да се запазят каските максимално време чисти тоест да не се вмиришат като риба на простор...
              Използвам чорап за главата, той се пере по лесно от каската...щях да забравя и прическата..мнооо къса подстрижка помага.
              Момента с пеенето под душа е важен елемент в цялата работа! Щото гласа ми е толкова хубав, че всичко живо в миг ще напусне в гнусен свински тръст кооперацииката в която живея...

              Сега по-сериозно - нямам "чорап", но прическата си я държа къса - за удобство. Още не съм на фазата миризмата от каската да трепе напълно пораснал носорог, но предпочитам да не се стига до там!

              Коментар


              • #8
                До: Пране на каска????

                Веднъж си купувах специален спрей! Има ги специално за каски, но са много скъпи, а ги има и за тапицерии на коли - по-големи опаковки и значително по-евтини! Напръсква се вътре (нещо като пяна за бръснене е), чакаш няколко минути и обираш пяната заедно с разтворената мръсотия, с гъба. Почиства и съхне за минути (не се ползва вода), обаче аз ползвах спрея за тапицерии (в OMV го има) и после ме хванаха някакви сърбежи като си сложих каската (може и само от внушение да е било), та се наложи да изплакна и с вода пък като ще си мокря каската ползването на спрей се обезсмисля!

                П.П. Като гледам, май скоро няма да имам вече нужда да си поддържам прическата.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: Пране на каска????

                  Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                  Как се разглобява това животно? Говоря за каската, не за миялната машина!
                  Ако не си изхвърлил книжката към каската, в нея е обяснено. Въпреки, че ако я пообмислиш малко ще можеш и бяз нея, става елементарно...
                  KTM Fen

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пране на каска????

                    За съжеление книжка нямам. Не си спомням да съм я хвърлял, а каската е купена нова. Може да съм я изпуснал или нещо такова - сега вече нямам спомен точно какво стана като я купувах. Човека от магазина ми позволи да я тествам и може да е паднала тогава...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пране на каска????

                      На мойта дунапрена беше пукнал, и и скроих нов. А днеска изпросих от операционната еднократни шапки. Май това е решението.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пране на каска????

                        Абе кви са тези глупости.Слагаш каската под чешмата и пускаш препарат.Поразтъркваш я и готово.Сушенето е постепенно на въздух ако е топло времето, ако е студено на Смядовски радиатор.
                        Ако има малоумни да не са ме разбрали, да ми пишат на лично съобщение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пране на каска????

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          За съжеление книжка нямам. Не си спомням да съм я хвърлял, а каската е купена нова. Може да съм я изпуснал или нещо такова - сега вече нямам спомен точно какво стана като я купувах. Човека от магазина ми позволи да я тествам и може да е паднала тогава...
                          Разгледай из интернета за твоя модел каска какво пише. Сваля ли се вътрешната част или не се сваля.
                          Моята се сваля и скоро я изпрах на ръка с малко прах за пране. Стана нова. Като избирам каска гледам да е със сваляща вътрешна част
                          Иначе съм прал и обикновена каска - пак с прах за пране търкаш с ръката и поливаш на чешмата. Гледай да не поливаш с гореща вода , че от нея може нещо да се разлепи. После съхнене полека без нагряване на печка, само на слънце или както дойде.

                          п.п. твоята каска ми прилича на airoh runner. ако съм познал - модела е със сваляща се вътрешна част.
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пране на каска????

                            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                            Имам три каски, на две не им се сваля "тапицерията" а на едната се сваля.
                            На двете с не сваляща се тапицерия ги пера или като Слави под душа /без да пея/ иначе не става...или с водоструиката и малко прах за пране или там каквото дойде.
                            Другата свалям "тапицерията" и бум в пералнята..останалото пак под душа и готово.
                            Не мисля, че има някаква философия всичко зависи от случая...и за да се запазят каските максимално време чисти тоест да не се вмиришат като риба на простор...
                            Използвам чорап за главата, той се пере по лесно от каската...щях да забравя и прическата..мнооо къса подстрижка помага.
                            Ами той Чинела го е казал, това е решението ...
                            Не е скъпо
                            изглежда така




                            и пази каската чиста мнооооого време
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пране на каска????

                              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                              Разгледай из интернета за твоя модел каска какво пише. Сваля ли се вътрешната част или не се сваля.
                              Моята се сваля и скоро я изпрах на ръка с малко прах за пране. Стана нова. Като избирам каска гледам да е със сваляща вътрешна част
                              Иначе съм прал и обикновена каска - пак с прах за пране търкаш с ръката и поливаш на чешмата. Гледай да не поливаш с гореща вода , че от нея може нещо да се разлепи. После съхнене полека без нагряване на печка, само на слънце или както дойде.

                              п.п. твоята каска ми прилича на airoh runner. ако съм познал - модела е със сваляща се вътрешна част.
                              Точно това исках да знам, благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X