Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в "Долината на Тракийските царе"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Енина и Казанлък-"Голямото обединение"

    Еииии..... Тошко ама бая сте си по-обикаляли маи , направо сте се заиграли .....

    Коментар


    • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

      ей - тук все едно никой не кара
      свърши състезанието и всички по морета и почивки
      не бива така бе!

      сега ще ви разкажа накратко за карането с шейновци
      пичовете са супер сериозни и карат много. А по техния край толкоз каране има колкото и около енина

      вчера (събота) се обаждам на чичо ради и той ми дава точните координати за явката
      много се кефя, когато бързо си идваме на думата и знаем за какво иде реч
      та паля от средногорово в към 9 и към 10 съм в шипка.
      намирам стройна но сериозна група - общо 7 човека с мен - едно АТВ и 6 мотора - направо ми замириса на яко каране

      кратък и ясен брифинг къде ще се ходи и газ напред


      шейновци обичат да качват и слизат от балкана по няколко пъти на ден - това много ми хареса
      ръцете ми обаче не бяха на същото мнение

      та тръгнахме от с.шипка по "манафската пътека" - за първи път я карам но ме изкефи много
      стръмна с много остри завои но почвата държи много и за нула време си на баира

      за съжаление андро спука предна гума и се наложи да правим полеви ремонт, който се оказа безуспешен.
      за сметка на това андро ни впечатли с екипировка за аварийни ситуации - имаше всичко необходимо,

      включително и компресор за гуми!!!


      обаче гумата беше доста цепната и затова той се върна до шейново да я залепи, а ние към х.хлебна да за(х)лебим



      хапнахме, изчакахме андро, като през това време се присъедини още един моторджия към групата, поздравихме се

      с габровските атв-исти и газ надолу.
      тръгнахме към ясеново, по едни пътеки дето уж джипове минавали преди години - това ще да е било страшна

      гледка определено.
      аз голям зор видях по тия камъни - не знам за другите
      то само камък бе - ебати пътекъта
      тук още я търсим поглед назад...



      поглед напред ...



      та намерихме пътекъта - ама май да не я бяхме намирали
      андро с атв-то определено голям зор видя

      имаше едно критично място за атв-то ама нали съм с "малкия" апарат и е бавен милия
      андро на 3 гуми правеше завоите


      а каяра се хили и гледа гаври


      а пък андро се пържи - от зор и жега


      ей - голяма жега там беше
      тия каманаци толкоз напечени към 15 часа и както виждате никаква сянка. а зора не е малък - там не е за през

      лятото!



      разгеле свърши таз пътека!
      минахме да презаредим моторите, да налеем вода и да намажем веригите.
      по пътя ни поканиха на един курбан, ама таман бяхме хапнали и в таз жега курбана щеше да ни дойде в повече.

      но благодарим много за поканата!

      та пак сме в шипка - готови за път. хванахме една пътека, която ни изведе на бунгалата на М+С
      пак супер яка пътека - дълга, стръмна и технична
      има един участък от 100 метра с доста камъни и там е доста весело - естествено нямам снимки от там щот и на

      мен ми беше весело

      ето малко снимки от почивката след камъните







      по - нагоре имаше пак малко камъни и аз се залостих да снимам клипове

      ето ги и тях
      http://vbox7.com/play:ce3f66d8

      от там отидохме до бузлуджа, пихме по едно капи и по една соди пак газ наобратно
      определено много ми хареса обиколката - с малко почивки - стеганата група и само мене чакаха

      понеже съм тъп (ама не съм тъпо(то) парче) ще помоля полковника да спомене момчетата в днешното каране - трудно запомням имена
      EnduroX Alba-Damascena 2019

      Коментар


      • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

        И така обещания снимков и видео материал от неделя

        Та миналата неделя, се разбрахме с Ради и Каяра да покараме. В 9'00 с Каяра се намерихме на ОМВ и от там отидохме до Шипка, където ни чакаше другата част от групата

        Решихме да се разделим да две групи за да може да се предвижим уж по - бързо, пък и да можем да покараме повече
        Нашата група беше Ради, Каяра, едно момче от Тъжа и аз с мотори и Пацо с АТВ-то.
        Решихме да тръгнем към Мазалат, като ние минем през пътеката за М+Ц, пък после към Узана и Мазалат.

        Тръгнахме нагоре и веселбата започна
        Пътеката е супер яка, има само един неприятен участък с доста камъни но си заслужава
        Снимките и видеото са доста размазани, ама кво да прайш - техниката сдава багажа вече

        Ето малко видео - Каяра и пича от Тъжа в люта битка именно с тези камъни



        И ето ги доволни, качили препятствието - да ама какво ги чака - идея нямат


        Тук се забавиха доста, върнах се да видя какво е станало и установих, че Пацо се натресъл в най - голямата кал и затънал
        после 30 мин се миха в реката


        И понеже няма мен кой да ме снима, поне аз да си снимам мотора



        500 метра преди бунгалата и асфалта АТВ-то сдаде багажа. Съединителя му тотално отказа.




        Бати Ради положи усилия за възстановяване но уви - безуспешно


        Решихме, че е по - добре да не го бутаме нагоре, а да го спуснем наобратно
        Та се върнахме в изходна позиция в Шипка с един по - малко.

        Набързо презаредихме в Шейново и газ нагоре, по трасето на експертите от шестдневката.

        Тук БатИ Ради качва екстрема край Шипка


        Решихме да не спираме до Мазалат, че и без това закъсняхме много, затова и нямам други снимки.

        И ето ни на заветната цел



        Хапнахме, даже се престарахме с поръчката - то в таз жега не се яде
        Починахме малко и наобратно

        Едната група тръгна преди нас, и на връщане по пътекъта напречно през 20 метра бяха разположени дървета. Аз реших, че нашите хора се бъзикат, пък после се оказа, че едни туристи са ги слагали.
        Много майни отнесохме, така и не разбрах за какво ама да им се връща, по възможност тъпкано.

        Денят беше прекрасен и не искахме да се прибираме, за това отидохме да разпуснем на ресторанта на бай Нено
        Искам да ви кажа, че там условията са идеални - вижте как ни посрещнаха и сервираха!


        Малко по - късно и стрийптизьорка имаше, но забравих да я снимам
        Последно редактирано от Тодор Пашов; 04-08-09, 22:43.
        EnduroX Alba-Damascena 2019

        Коментар


        • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

          Привет от гореща Испания. Гледам ви и ми текат лигите Един ден преди да си тръгна от БГ. със Стефко-Дискуса мръхтяхме 6-часа на тези шизлонги

          Коментар


          • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

            Първоначално публикуван от badjo Преглед на мнение
            Привет от гореща Испания. Гледам ви и ми текат лигите Един ден преди да си тръгна от БГ. със Стефко-Дискуса мръхтяхме 6-часа на тези шизлонги
            Баджо - има за какво да ти текат лигите

            миналата седмица лично аз се спуках да карам - нали Жоро Хаджиев ми каза да спра да се лигавя и да тренирам - та от понеделник до петък карах по 3 часа на затвореното, пък след това събота и неделя в гората

            в събота Жоро Витлиемов ми се обади да ми каже че ще идват към "наше село" и водач ще им е Джартата - веднага му звъннах и се разбрахме къде да се намерим

            после се оказа, че твоя приятел пепи и той бил с тях че и новия берг видяхме дали може да се кара по нашите пътеки

            ето снимки от съботния ден
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...658#post816658

            в неделя пък, Ради ми се обади и с него, Полковника и Стефко (дискуса) таман да тръгнем и се събрахме с габровци, че и с тях покарахме
            ето снимките от неделя
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...633#post817633
            EnduroX Alba-Damascena 2019

            Коментар


            • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

              Само тъй Тошко на теб разчитам за снимките. То наште шейновци не са по тия работи

              Коментар


              • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                Да взема да ви пусна някой кадър, от вчерашната разходчица!



                Ясеновци ни бяха поканили на курбан и ни се наложи, да ядем , че и да пием! Курбана беше страхотен, че и горещ, пък аз като невидял, хубаво се изгорих!



                Доста жени се качиха на АТВ-та, така че ще трябва да сме още по-внимателни в гората



                Едни хванаха гората, други хванаха къра! Аз тръгнах с кЪрачите при оговорката да избягваме пътищата, ей така директно през ниви и блата към язовира!Оказа се добра идея!

                Тука набарахме една незасъхнала тиня и започнахме кушиите!



                Бебето имаше нещастието да загаси мотора, от което се възползвахме веднага-близко преминаване до предницата му и гаааз





                Можех да цъкна и някое видеоклипче, но предпочетах да се включа в играта, че АТВ-то по-добре борави с калта!!!


                Тук пък си намерихме едно екстиймче, че се заиграхме!







                Имахме и по-възрастен колега с нас, който не беше толкова предпазлив и внимателен, колкото очаквах!



                Бебето













                Та, реши човека да се пробва и сеирджиите веднага заеха позиции



                Дойде време за баня!





                Всички са изкъпани!




                Тук на язовира бяхме канени на още един курбан, но нямахме място вече!

                По-късно ще пусна и клипове, там шоуто е по-голямо!
                Последно редактирано от Тануцо; 17-08-09, 01:13. Причина: липса на каска по време на каране на някои от снимките.
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                  Ето ги и клиповете с новия апарат,яко качество! Ползвайте бутона HD!









                  Последно редактирано от Тодор Пашов; 24-08-09, 12:04.
                  Eвгени Филчев
                  Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                  Коментар


                  • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                    Качвам клиповете отново и ако някой модерартор
                    реши, че сме банда малоумници, които карат без екипировка, да погледне снимките в горния пост! Ако пък реши , че може след 10-ина опита, за изкачване на този екстрийм, в тази жега, да носи каска, то с удоволствие ще отида да го снимам








                    И, ако някой реши да ме редактира по този начин, по-добре да трие всичко което съм поствал!

                    То като гледам напоследък, форума гръмнал от снимки и видео, че и за триене дошло време











                    Последно редактирано от Тодор Пашов; 24-08-09, 13:06.
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                      Браво ЧИЧКО ФИЛ от толкова време някои да пусне някоя снимка и в нашта тема .Аз като не мога да карам поне да ва вида къде ходите и как някои падат

                      Коментар


                      • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                        Май съм забравил два клипа:


                        Последно редактирано от Тодор Пашов; 24-08-09, 13:08.
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                          Днес покарахме малко,и мен даме има в тоя форум
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                            Ей тракийски царе, в неделя по обяд ще бъдем в Енина. Ако има желаещи да заповядат да покараме. В 7 тръгваме от Плевен 8:30- 9:00 сме на Лукоила в Габрово. Маршрутът ще мине през Узана-Средна варовита ли беше горна варница ли незнам. С. Шипка-Енина. Предполагам, че към 12:00 ще сме на центъра на Енина. Чувствайте се поканени.

                            Коментар


                            • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                              Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                              Ей тракийски царе, в неделя по обяд ще бъдем в Енина. Ако има желаещи да заповядат да покараме. В 7 тръгваме от Плевен 8:30- 9:00 сме на Лукоила в Габрово. Маршрутът ще мине през Узана-Средна варовита ли беше горна варница ли незнам. С. Шипка-Енина. Предполагам, че към 12:00 ще сме на центъра на Енина. Чувствайте се поканени.
                              ОК аз съм там да ва вида кои хубавци сте се събрали и да оплакна окото

                              Коментар


                              • До: Разходки в "Долината на Тракийските царе"

                                Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                                Ей тракийски царе, в неделя по обяд ще бъдем в Енина. Ако има желаещи да заповядат да покараме. В 7 тръгваме от Плевен 8:30- 9:00 сме на Лукоила в Габрово. Маршрутът ще мине през Узана-Средна варовита ли беше горна варница ли незнам. С. Шипка-Енина. Предполагам, че към 12:00 ще сме на центъра на Енина. Чувствайте се поканени.
                                аз ще ви чакам пак там дето се чакахме предния път - между узана и шипка преди корените
                                EnduroX Alba-Damascena 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X