Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно RMX 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса относно RMX 250

    Значи въпроса е следния Взех си РМХ който на пръв поглед изглежда добре обаче по коловите има едно като деруги ама не са точно деруги ами сакаш се е обелила боята, ето снимка
    това е часта която се захваща горе за трипътниците (мисля че така се казваха ) и има ли някакъв проблем ако се кара така.

    Другото е дали са износени пиньоните. Предния е в същото състояние. До колкото знам ако е износен зъбците трябва да са заострени напред. Ако греша поправете ме. Другото е, когато хвана вригата от задната страна на пиньона тя се отделя трудно и се отделя на Ч5 мм. Иначе като повдигам веригата от долната страна прави луфт По-малък от 2,5 см. Ето снимка на задния пиньон.

    Такааааам, това момчето ми обясни че се води някакъв отдушник на карбуратора, маркучето влиза в най долната част на карбуратора и като спра и изгася мотора в продължение на 2-3 минутки капе бензин на мънички капчици. Това нормално ли е? На мене ми казаха да, ама аз да питам

    И последното (надявам се и за напред) е това, че като е студен държи по-високи обороти и като загрее се намалят. Момчето ми обясни че правел така като имал малко бензин но аз пак не съм много сигурен и викам да питам
    Мерси предварително.
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    До: Няколко въпроса относно RMX 250

    Да и мен ме интересува това за бензина,че моята Хаприлиа прави така и мн се дразня
    ПП:lancerpor честито за моторетката на мен моделя мн ми харесва и само на задна гума да го караш
    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
    Gas Gas EC 200

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса относно RMX 250

      За маркучето си е така това се явява преливник на карба Пробвай като е на пачи крак да го наклониш на една страна и ще видиш че почва да тече бензин. Незнам каква е техническата причина но си е така не е някакъв проблем.
      KAWASAKI Let the good times roll

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса относно RMX 250

        Ами да и на мене така ми казаха, че се водел някакъв преливник и ако мотора падне на една страна и като го изправиш почва да капе малко за да не се давел или нещо подобно. Ама аз не съм падал и просто като си спра и като го изгася почва да си капе за това питам. Да не ми изкапе бензина някои ден така
        [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

        Коментар


        • #5
          До: Няколко въпроса относно RMX 250

          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
          За маркучето си е така това се явява преливник на карба Пробвай като е на пачи крак да го наклониш на една страна и ще видиш че почва да тече бензин. Незнам каква е техническата причина но си е така не е някакъв проблем.
          То,че е преливник то е ясно,но защо се получава така и на моя като го изгася и започва да капе.
          Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
          Gas Gas EC 200

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса относно RMX 250

            Провери си нивото на бензина в карбуратора!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса относно RMX 250

              Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
              Значи въпроса е следния Взех си РМХ който на пръв поглед изглежда добре обаче по коловите има едно като деруги ама не са точно деруги ами сакаш се е обелила боята, ето снимка...
              това е часта която се захваща горе за трипътниците (мисля че така се казваха ) и има ли някакъв проблем ако се кара така.

              Другото е дали са износени пиньоните. Предния е в същото състояние. До колкото знам ако е износен зъбците трябва да са заострени напред. Ако греша поправете ме. Другото е, когато хвана вригата от задната страна на пиньона тя се отделя трудно и се отделя на Ч5 мм. Иначе като повдигам веригата от долната страна прави луфт По-малък от 2,5 см. Ето снимка на задния пиньон.

              Такааааам, това момчето ми обясни че се води някакъв отдушник на карбуратора, маркучето влиза в най долната част на карбуратора и като спра и изгася мотора в продължение на 2-3 минутки капе бензин на мънички капчици. Това нормално ли е? На мене ми казаха да, ама аз да питам

              И последното (надявам се и за напред) е това, че като е студен държи по-високи обороти и като загрее се намалят. Момчето ми обясни че правел така като имал малко бензин но аз пак не съм много сигурен и викам да питам
              Мерси предварително.
              Това на предницата е корозия. Нищо не можеш да направиш. Така ще караш.

              Пиньоните са износени. Веригата предполагам също.

              Не е нормално да капе бензин през тази тръбичка когато мотора е прав. Може би иглата да не затваря добре или да е твърде високо нивото на бензина в поплавковата камера. Възможно е просто карбуратора да има нужда от хубаво почистване.

              Нормално е когато двигателя на мотора не е загрял държи малко по-високи обороти, защото му идва малко бедна сместа. Интересното е, че при РМХ-а ми не съм забелязал да се усеща много този ефект. Има разлика но е съвсем малка. При другите мотори които съм имал се усещаше добре как падат оборотите на празен ход като позагрее двигателя.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса относно RMX 250

                Мери много за точните отговори. Значи като си го прибера във Варна трябва да сменя верига и гума (добавям към чек листата )
                [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко въпроса относно RMX 250

                  А това мокро петно от бензина дето капе ли е. Щото ако е от него този нещо бая те е слъгал, че е нормално. Аз не бях прочел хубаво и не съм обърнал внимание на това, че като спреш го прави тоя номер. Мислех, че е като го наклониш. Иначе каквото казва Димитър почни с едно хуубаво почистване на карба и ако не е от това давай по ред ниво и иглата. Дано се окаже мърляв карб
                  KAWASAKI Let the good times roll

                  Коментар


                  • #10
                    До: Няколко въпроса относно RMX 250

                    Първоначално публикуван от lancerpor Преглед на мнение
                    Мери много за точните отговори. Значи като си го прибера във Варна трябва да сменя верига и гума (добавям към чек листата )
                    Тая работа с пинйоните е малко относителна... ако сравним твойте с мойте... ще кажеш, че твойте са си нови , така като ги гледам са си горе-долу добре и може да караш още с тях, не ги виждам да са изядени, така както мойте. Не си заслужава да ги хвърляш покарай още малко с тях. А само верига да сменяш невърви (предполагам си чел темата дето ми го разясняваха този въпрос)
                    KTM Fen

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няколко въпроса относно RMX 250

                      Meжду другото и на мен не ми мязат на износени ако оптегача на веригата не е докрай си карай. Моя пиньон си карах с него докато не ми свърши оптегача на веригата Сега съм с чисто нови Предполагам не е добре до последно да се чака ама нали сме БЪЛГАРИИИ
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #12
                        До: Няколко въпроса относно RMX 250

                        Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                        Meжду другото и на мен не ми мязат на износени ако оптегача на веригата не е докрай си карай. Моя пиньон си карах с него докато не ми свърши оптегача на веригата Сега съм с чисто нови Предполагам не е добре до последно да се чака ама нали сме БЪЛГАРИИИ
                        По тази логика може да караш с тези пиньони и с тази верига докато започнат да се чупят зъбите или докато се скъса веригата. Въпрос на средства наистина
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          До: Няколко въпроса относно RMX 250

                          За жалост при нас кунсомативите се сменят не на 30% от оставащият им живот ами на 110% Което често води до по нататъчни главоболия но какво да се прави, трябва да се кара макар и да знаем, че си рискуваме нервите а и в някой случаи здравето.
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • #14
                            До: Няколко въпроса относно RMX 250

                            Абе на мене карба не ми се иска сам да го бутам, защото после да си нямам главоболия. Миналата събота и неделя като карах и като прибрах мотора вечерта затворих кранчето и нарочно сложих един буркан от долу да видя колко ще изтече и да ви кажа не беше много малко Ако знаете обикновенните компотени буркани как на дъното и малко отстрани имат едни грапави такива изпъкнали точици, малко преди края им се беше напълнил. Обаче следващия ден като карах и като спрях на обяд нарочно не му затворих кранчето и нищо не беше изтекло ... А сега като си тръгвах направих на една бутилка кило и половина една малка дупчица в капачката и натиках маркучето вътре да видя колко ще изтече за една седмица Ако е някакво грамадно количесто ще го отворя Иначе за верига и пиньони съм си ги намислил да ги сменя обаче след като си взема гума
                            [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X