Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на стари дизелови двигатели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: От: Тунинг на стари дизелови двигатели

    Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
    EGR няма толкова голямо значение. От значение е количеството гориво и налягането на въздуха. Щом сте пипали диафрагмата и колелото под нея е добре да сложите един термометър, за да не стан горещо на буталата. Правил съм го това само, че на Ленд Ровър и е нямало проблеми, но за успокоение е добре да се знае какво се случва след интервенцията.
    Благодаря, но понеже кола има термоетер кои показва колко се затоплиава. Каде да се сложи тази дополнителен термометер?
    o89 sedem sedem 33 986

    Коментар


    • #32
      От: Тунинг на стари дизелови двигатели

      Трябва специален термометър който мери температура на димните (изходящи) газове. Монтира се термодвойка някъде на изходящия колектор където е най-удобно. Обикновено като се махне ЕГР се ползва мястото за тази работа. Струва ми се, че не сте от България. От къде ако мога да попитам
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #33
        Re: От: Тунинг на стари дизелови двигатели

        Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
        Трябва специален термометър който мери температура на димните (изходящи) газове. Монтира се термодвойка някъде на изходящия колектор където е най-удобно. Обикновено като се махне ЕГР се ползва мястото за тази работа. Струва ми се, че не сте от България. От къде ако мога да попитам
        Одговорих вам на лично. Тук да не става офф-топиц од каде сьм.
        o89 sedem sedem 33 986

        Коментар


        • #34
          От: Тунинг на стари дизелови двигатели

          Сравнително лесно дизел може да се тунингова с монтаж на газова уредба - мощността се увеличава с до около 20 % , зависи от регулировката на уредбата , но не трябва да се прекалява , понятно защо . Иначе при добра регулировка освен повишена мощност и въртящ момент разхода на на дизелово гориво намалява с от 2.5 до 4 литра на 100 км. за сметка на използваната газ . Разхода на газ е около 2.5 - 3 л./ 100 км.
          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

          Коментар


          • #35
            От: Тунинг на стари дизелови двигатели

            И аз съм си "тунинговал" двигателя с газ.Евтино е-450 лв,икономия-14% някъде.Но си зависи от конкретен двигател и кола,а и не трябва да се "пържи" много колата,за да не изгорят буталата от повечето газ при високите обороти.Усеща се повишената мощ,но за проценти няма да говоря-не съм бил на стенд за проверка

            Коментар


            • #36
              От: Тунинг на стари дизелови двигатели

              Тъй като ние в Самоков не сме много по-четенето а на принципа проба грешка.Почти всеки Патрол 3.3 тд е надут на един бар или на 1.2 бар. Пазликата е осезаема почва направо да излита но трябва реголировка на помпата(повече гориво) и малко игра с клапана на турбото.В началото успяхме да сцепиме една две глави но сега пътеката е утъпкана и вече 2г.нещата са под контрол.

              Коментар


              • #37
                От: Тунинг на стари дизелови двигатели

                То и при нас " газовия тунинг " като начало беше на принципа " проба - грешка " . Като цяло в монтирането на една газова уредба няма нищо сложно , в случая са важни регулировките .
                По - рано системата се задействаше механично с микропревключвател от газ педала , сега го правим с електроника - много по- прецизно е и няма какво да се разцентрова .. Монтираме газ както на джипки , така и на леки коли . Последно правихме Ланчия Капа JTD , произведена 1999 г. Оригинално тази Капа е 136 к.с. , с въртящ момент 304 н.м. / 2000 об./ мин. . След " тунинговането " човека й направи дино тест в Пловдив и резултатите бяха 163 к.с. , въртящ момент 370 н.м. Мощността е с 27 к.с. повече , което прави около 20 % в случая . / въпросните 20 % , които съм упоменал по - горе / . Зависи от регулировките , а те са индивидуални за всеки двигател .
                Последно редактирано от boyan01; 24-05-16, 08:46.
                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X