Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов на мечки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Мечка съм виждал само веднъж на живо и в диво състояние, а случки знам много...., но искам да ви кажа нещо за козината и кевлара. Понеже едно време не е имало бронежилетки стара хайдушка практика е било да се прикриват зад чували с вълна, а на някои воеводи им се носела славата, че не ги лови куршум?!....Натъпквали се под дрехите с вълна като "Мишленчета"...
    Мисля че аудиторията не е такава та да обяснявам защо въртеливото движение на куршума и мекотата на вълната го спират...

    Коментар


    • #47
      То куршума на кремаклийката с тъпчене от към цевта и съвременен боеприпас са съвсем еднакви, даааа.....
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от quadra
        То куршума на кремаклийката с тъпчене от към цевта и съвременен боеприпас са съвсем еднакви, даааа.....
        Ako отвориш " Записки по българските възстания", ще разбереш че турци, черкези и редовната армия изобщо не са били даже с капсълии.., но не е това въпроса. Става дума за принципа по който козината спира куршума. Аз напълно вярвам на Хънтер за топчетата козина около куршума, друг е въпроса ако уцелиш мечката в коремната област, там козината е малко и рядка. И не виждам, защо толкова превъзнасяте ТТ-то и боеприпаса му, който за да е универсален е и доста посредствен.

        Коментар


        • #49
          Между другото, когато за първи път стрелях с карабина,( Манлихер, кавалерийки с къса цев), първо пушката ми се видя, като детска и малко се намусих на баща ми, че ме подценява, бях в 5-ти клас. После, баща ми заби една лъжица, отмери 100 крачки и каза"хайде сега пробий я"! Улучих я на петия изсрел, но познайте дали я пробих...?!...(След това с течение на времето се убедих, че е страшно оръжие и за лов е подходяща, но за далечна стрелба, имам невероятни изстрели с нея на 500 и 700 метра!....)
          Това пък е един друг принцип, че нещо леко и нещо меко се пробиват по-трудно от нещо твърдо.
          Мечката е с голяма маса, но е с голяма козина и е мека...!
          Това че ТТ-то пробива кевларени жилетки и е по-добро като оръжие и боеприпас от маса по-съвременни оръжия изобщо не значи че става за лов на едър дивеч, няма достатъчна убойна сила.

          Коментар


          • #50
            относно ТТ-то

            Несам много в течение на нещата с ТТ но ако се нарже савсем малко връхчето на куршума с една ножовка нещо като плюс какъв ще е ефекта на куршума?

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от davc
              Бекаса е доста дребна птица с много своеобразен полет/нещо като гълъб "премятач" по нашенско/ Следователно само "бекасаджии" могат да го отстрелят

              Вероятно, вместо "бекасаджий"
              си искал да кажеш балканджий ???




              Моля да бъда извинен за това, че не намалих пикчъра!
              Последно редактирано от Тихомир; 01-03-09, 16:14. Причина: намаляване на картинката
              Да живей куманизъма!

              Коментар


              • #52
                Руските ловци казват че мечка се стреля само в сърцето защото черепа и е малък и с много козина и за това е малка цел,при сполучлив изстрел в сърцето тя пробягвала 200 метра преди да падне Така че мисля че и с евзалиика може да падне ако куршума има достатъчно голяма маса,едно време и слонове са стреляли доста успешно с карабини Експрес.

                Коментар


                • #53
                  До: Лов на мечки

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Volk , веднъж преди много години ми се удаде да хапна меча сланинка и много ми хареса. Ти ял ли си такова нещо?
                  Пробвай да си направиш кайма от мечешко стават кювтета страхотни,пак ако сложиш и малко кашкавал ,става нешто невероятно

                  Коментар


                  • #54
                    До: Лов на мечки

                    Разни хора,разни идеали,разни мнения... ...незнам за вас,но аз за мечка с нещо по-слабо от 50 BMG,не отивам.Това е сериозно и жилаво животно,предпо;агам,че и чефтето ще го сабори с бренеке или едри сачми.Но според мен 375 H&H Magnum ще ги оправи.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #55
                      До: Лов на мечки

                      Ние пък с РПГ-та ходим..дрън дрън. При мечката само размера е внушителен, ама е много по-крехка от глигана. А колко от мечките са за убиване е друг въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Лов на мечки

                        Разбира се, че мечката пада без проблем с 13/0 от един изстрел. Със сигурност знам за такъв случай преди 3 години в нашия край.
                        Лошо е друго - при нас /Рилски манастир/ все по усилено върви мълва за убити 3 мечки при бракониерски лов през януари. Една от мечките /или всичките/ е била с трихинелоза. От направената кайма са се заразили мин 20 семейства в региона.
                        Не знам за вас, но аз смятам, че тия са за затвора. А вие?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Лов на мечки

                          Етимология на sniper</SPAN>
                          Терминът снайпер е употребен за първи път през 1824 година, в смисъл на думата " "sharpshooter". Глаголът "snipe" възниква през 1770-те сред войниците в Британска Индия за ловец, който е достатъчно квалифициран, за да убие бекас (snipe), е наречен "снайперист".
                          Терминът "снайперист" е използван в по-тежки тонове, особено от медиите във връзка със стрелци, които отговарят за убийство, стрелба по всички, но най-често по време на война, и всички престъпления, извършени с пушка в граждански контекст. Официалните източници често имат по-положително отношение за да опишат снайперисти, особено от полицията, в смисъл “точен стрелец: "контра-снайперист"," прецизен стрелец "," тактическа стрелец "," снайпер ".
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Sniper

                          (синоним “marksman” (ам.)
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #58
                            До: Лов на мечки

                            Първоначално публикуван от balkanjiata Преглед на мнение
                            Вероятно, вместо "бекасаджий"
                            си искал да кажеш балканджий ???




                            Моля да бъда извинен за това, че не намалих пикчъра!
                            От тука произлиза думата "Снайпер" (Sniper; бекас (BG) = snipe (Еn).
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X