Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с масло Уаз Хънтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с масло Уаз Хънтър

    Имам някакъв проблем, който може нека помогне.
    Днес лампата за маслото на Уаза първо почна да премигва, а после светна постоянно.
    Проверих маслото и го смених, филтър също. Обаче уви. пак си свети.
    Някой да има идея, защото аз нямам.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

  • #2
    Като начало смени датчика на блока

    Коментар


    • #3
      датчик

      И аз за това си помислих, ама странното е че лампата понякога премигва при по-високи обороти.
      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
      NULLA TENACI INVIA EST VIA

      Коментар


      • #4
        Ами сложи един ОБИКНОВЕН манометър и виж какво става !
        Ако и тогава налягането е малко - загазил си

        Коментар


        • #5
          В уважаващите се сервизи имат глицеринов манометър за тази цел, замерете го и вижте.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            ако наистина е ниско налягането на маслото има проблем или с маслената помпа или са заминали лагерите, гадно
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Налягане

              Манометъра на таблото показва нормално налягане. и не играе много ( манометъра де )
              Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
              NULLA TENACI INVIA EST VIA

              Коментар


              • #8
                Аварийната лампа и манометъра на уреда показват резултатите от два различни датчици. Или датчика е повреден или прегледайте жиците към него, или е маслена помпа (респективно нейния редуцир клапан) което ми се струва съвършено невероятно...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  Датчиците са даже три след малко ще кача документацията на ЗМЗ409 на FTP то. И аз смятам че някоя жица е възможно да те бъзика виж и жиците в самото табло както и масата на самата лампа. Направи опит с отваряне и затваряне на крана на масления радиатор ако имаш промени на манометъра но всичко е в норма със сигурност не е страшно и трябва да търсиш ел. проблеми или датчик. В документацията на мотора има каталожните номера ако не намериш при теб пиши в София открих магазин за Газела с пълна поддръжка на тоя мотор. Казвай какво става това май е първия по сериозен проблем по този мотор в форума.

                  Коментар


                  • #10
                    файловете за Хънтара са на http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...NTER/DOCUMENS/ качил съм документацията на мотора и каталога с детайлите. КЪСМЕТ

                    Коментар


                    • #11
                      datchik

                      Sajeliavam za latinicata, no pisha ot telefona. f
                      naistina moje da e el.problem. po princip
                      Huntera ima problemi s tocite po tabloto. Utre shte proveria i shte dokladvam.
                      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                      NULLA TENACI INVIA EST VIA

                      Коментар


                      • #12
                        При мен се оказа протрит проводник, опиращ от време на време на маса и лампата стряскащо светваше, въпреки, че манометърът показва 6кг./см2.
                        Или датчик или връзката от датчика до лампата
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          Внимавай,ходих да гледам един и беше откъснал привода за помпата а беше на 850 км.

                          Коментар


                          • #14
                            Датчик

                            Явно наистина е датчика. В неделя с Чуров го свалихме и се оказа, че е имало някакво уплътнение по резбата му, което се е разпаднало. Оказа се още че в самия корпус на датчика има малък луфт, през които сълзи съвсем слабо.
                            В тази връзка имам два въпроса:
                            1. Никъде не намерих данни за това колко е нормалното налягане на маслото в Хънтър с двигател ЗМЗ 409.10 на ниски обороти
                            2. Май ще се наложи да купувам датчик от София, защото във Варна този модел го няма. Кой може да помогне?
                            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                            NULLA TENACI INVIA EST VIA

                            Коментар


                            • #15
                              1. Кой от датчиците? Виж по каталожните номера да сме сигурни качил съм ги на линк по нагоре.
                              2. Давление в системе смазки на прогретом двигателе в месте установки датчика аварийного давления масла при частоте вращения коленчатого вала на холостом ходу 850±50 мин-1, кПа (кгс/см2), не менее 98 (1,0) и това го има в документацията от линка.
                              3. Обади се на Сашо от Карбон Плевен ако той няма пиши ми ще отида да потърся в магазина на Газела за който писах близо ми е и ако има ще ти го пратя по пощата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X