Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Преди доста време пак обсъждахме тези филми:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2276

    Аз съм гледал всичките споменати... но силно препоръчвам и "Грозовие ворота"... Вратата на бурите... уникален и изключителен филм... с доста по-малко бюджет но силен филм... обърнете му внимание...
    И по-изпипан от военна гледна точка и с не по-малко драматизъм.
    Също така и филма "Война" става и няма изцепки от типа крива цев на ПК
    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

    Коментар


    • #17
      До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      ...... Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. .....
      Това е сериозна препоръка , която може да бъде дадена само от компетентен човек и аз я приемам като такава.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #18
        До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. То и според Холивуд Орфей е бил черен, пък пак чат пат вадят добри филми.
        Дори и учебниците по история не могат да се приемат за 100% истина... за филмите е същото разбира се... Историята винаги е писана от победителите... за добро или зло...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Беше, до момента в който излезе "9та Рота" на Бондарчук-син. Не бих ги сравнявал понеже са различни, но и 9та рота си е филм на световно ниво.
          На мен пък той не ми хареса чак толкоз много. И въобще, наблюдава се тенденцията модерните руски батални филми да се правят по холивудско-подобен тертип, което намирам за още по-досадно и от самите чисто холивудски филми, защото така се стига до "смесване" на стилове и, ако щеш, на народопсихология. А това е крайно нелепо и ми навява усещане за бозавост и насилена изопаченост. Не върви с едни средства да правиш друго, за което те не са подходящи. За тухлената къща си трябват тухли.
          За мен "Звярът" си остава класи над "9-та рота" и е най-добрият филм по тематиката, но това си е мое мнение...

          Разбира се, че в никой филм истината не е 100%, но не в това е проблема. Аз нямам нищо против и най-фантасмагоричните сюжети, стига да са барнати откъм логика на представянето им. Keltis го е описал много подробно - точно тези моменти и аз намирам за дразнещи. Можем да се допитаме и до станалите военни спецове из форума - какви са шансовете руската позиция с тежка картечница, снайперист и куп калашници да бъде превзета от безразборно тичаща нагоре по голия склон тълпа с калашници ? Плюс останалите описани от Keltis детайли, нетърпящи критика. Когато има такива моменти в един филм - кел файда колко са му цветни ефектите, те винаги са нещо второстепенно. А самият "9-та рота" не е ли по действителен случай, всъщност ? Значи станало е нещо там. А що не го покажат как точно е станало и после да го оцветяват зрелищно ? Защото искат да го представят не в истинската му историческа светлина ? Добре, никви грижи - творчеството и изкуството са за това. Ама защо по нелогичен начин бе, джанъм ? Защо "Рамбо" ?...
          Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

          Коментар


          • #20
            До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Добър военен поглед имаш върху нещата, хубаво че и руската преса (Ошибки и нелепости в фильме Федора Бондарчука "9 рота" ) е съгласна с теб

            Това не му пречи да е прекрасен филм. Номерът е да не се взима филма за чиста монета от историческа и фактологическа гледна точка, което така или иначе не трябва да се прави за никой филм. То и според Холивуд Орфей е бил черен, пък пак чат пат вадят добри филми.
            Ама иначе и теб те споменават в статията:



            Коментар


            • #21
              До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

              Ако тоя филм "Звярът" го бяха давали по време когато американски филми дават всеки ден а не един път в годината нямаше да придобие такъв култов статус според мен.Да се сравнява с Апокалипсис сега според мен е нелепо.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #22
                До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                Филмът "Звярът" го гледах скоро след като се уволних от казармата. В казармата бях инструктор мех.-водач на Т-72. И до сега си спомням колко ме дразнеха глупостите в този филм! Например това как въпросния танк изостана от колоната и се загуби. Първо между танковете в колоната има постоянна радиовръзка (особено интензивна между командиския танк и авангардния и ариегардния танк), но дори и да няма никога не може да пропуснеш следите оставени от танкова колона. Но нашия зъл и глупав герой не можа да ги види и свърна на един кръстопът в грешната посока... За по-нататъшните глупости във филма ни искам и да си спомням....
                Разбирам че внушенията на филма могат да се градят върху художествена измислица, но все пак това е военен филм- трябва да има някаква доза реализъм.

                А за най-добрия филм за Афганистан- мисля, че съм гледал един руски с Микеле Плачидо, но не му помня заглавието. Беше доста добър и реалистичен. Там той играеше капитан от съветската армия.( и войниците сваляха кубинките и носеха маратонки "Ромика"- което предполагам е било точно така).
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #23
                  До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                  "9-та рота" е много подобен на "КОКОДА".
                  Много силни филми.
                  http://www.arenabg.com/details.php?i...353f516e2b2495

                  Коментар


                  • #24
                    До: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                    Филма за мен е посредствен има далеч по-добри от него.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                      За пръв път гледах ''Звяра'' в казармата, било е някъде през 1993, РТВ-то в Божурище. Понеже бях наряд и трябваше да застъпвам, а страшно ми се гледаше, отидох при Пуйката /р-к Павлов/, който ''бичеше стойка'' в момента, и го помолих да ''избичи'' и моята, пък аз после ще карам две стойки една след друга + дадох му 4 цигари ''Кентон'' и работата заспа. Естествено предупредихме началника на караула за врътката, а пък за късмет дежурен по поделение беше капитан Газ-газ и с него нямаше проблеми, никога не проверяваше. Та така.
                      Може да се каже, че филма кефи като цяло. Иначе като повечето американски филми на военна тематика от Онова време си е и доста плоска пропаганда - руския командир е чудовище, руското командване нехае за изгубения танк и екипаж, и никой не отива да ги търси , а пък за капак на края бедното руско войниче попада в плен при милите афгански боевики и мани, ами даже се обръща против своите и ги гърми.
                      Последно редактирано от мишоци; 28-02-16, 23:58.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                        , а пък за капак на края бедното руско войниче попада в плен при милите афгански боевики и мани, ами даже се обръща против своите и ги гърми.
                        Дааа, муджахидините не го дерат жив, както си му е реда а с кротко го убеждават в правотата на своята кауза
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                          И изпитата от мерача спирачна течност ,това е хумореска.Няма руски танк, на който спирачната система да е със спирачна течност.
                          Иначе танкът е пленена руска 55-ца с израелско 105 мм оръдие.
                          На не малко от пленените руски танкове ,евреите са им сложили тяхно оръдие.
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • #28
                            От: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                              Ммммм да. Горе-долу като ''Червения скорпион'' с Долф Лундгрен - братушките са кръвожадни, пияни зверове, които трепят и тровят всичко живо, а на финала бай ви Долф вече е прозрял истината, минава на страната на храбрите африкански партизани, връща се в родната казарма и избива безпощадно като пъдпъдъци всички руски и кубински командоси .
                              Жалка, евтина пропаганда.
                              Чудя се дали в онези години някой изобщо ги е взимал на сериозно тия басни.
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Звярът - гледал ли е някой този руски филм?

                                Тежък, но хубав филм .«Нога́»
                                https://youtu.be/0hVDzVNp8q4

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X