Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета за кардани - ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

    Първоначално публикуван от Plamen0401 Преглед на мнение
    Може проблема да не е от каретата, а от криви чашки на кардана, и за това да се разбива бързо.
    Проблема е, че трябва периодично да се смазват каретата, а аз явно съм решил, че това не е нужно... Но човек се учи докато е жив!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0060.jpg
Прегледи:1
Размер:139.4 КБ
ID:5498045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0061.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5498046
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #47
      От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

      Проблемът не е толкова от смазването, колкото от ментеливите маншончета (или семеринги, не знам как се наричат) на евтините карета, които стоят между кръстачката и чашката. Пукат се и направо изпадат и от там влиза вода и тиня в чашката. Ефекта е ясен.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

        Май ми предстои смяна на задното каре на кардана към диференциала на ОФБ КБ, някой да знае дали става обсъжданото тук GKN U110?
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #49
          От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

          здравейте колеги искам да питам каре GKN 110 става ли на предния кардан на опел фронтера дълга база 2.3 д 92г

          Коментар


          • #50
            От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

            Става!

            Коментар


            • #51
              От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

              Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
              Става!
              мерсиии колега

              Коментар


              • #52
                От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                Фронтера А Спорт 2.0 Х20SE- 96 г.. Смених карето на кардана към диференциала с GKN U 110 преди около 16000 км. От известно време се появиха големи вибрации от 60 до 80 км/ч. Помислих, че се е разбило другото каре - предното. Свалям кардана -изненада. Пак същото разбито. Гресирано е два пъти в годината, но до най-далечния край не е стигала греста. Купих този път уж японско, ама колко е японско ще видим. Цената му е 23 лева от Евро 07. Видях напред в темата, че същото е слагано и на дълга база. Стана и на късата. Явно са еднакви.
                Прикачени файлове
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #53
                  От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                  Емии... Едва ли е японско особено при тази цена... Нали видя по-горе и с моето, какво се случи? Както каза Kuzdov уплътненията на чашките са смотани и от там навлиза вода...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #54
                    От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                    Водогонеща грес при събирането,поне при уплътнитела.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                      Аз също сложих такива.И вече почти 10 000 нямам проблем
                      C20Nе '94 KБ

                      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                      Коментар


                      • #56
                        От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                        Колеги може ли да споделите модел или размер на карето за предния кардан на Фронтера Б Дълга База 2.2 116 к/с.
                        В темата така и не се коментира ....
                        Благодаря !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                          Едно време на един Фиат не му сменях толкова често елементи по окачването отколкото каренцето на Фронти! Някой може ли да сподели за някаква марка читави каренца, които е купувал и тествал? Това GMB по-горе изглежда добре, но наистина тази ниска цена силно ме притеснява... Ето колко струва същото в ebay http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-...gAAOSw~gRVoCKn
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #58
                            От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                            Едно време на един Фиат не му сменях толкова често елементи по окачването отколкото каренцето на Фронти! Някой може ли да сподели за някаква марка читави каренца, които е купувал и тествал? Това GMB по-горе изглежда добре, но наистина тази ниска цена силно ме притеснява... Ето колко струва същото в ebay http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-...gAAOSw~gRVoCKn
                            Сложих GMB на киата,и аз съм скептично настроен!
                            Две еднакви кутии,две различни карета.
                            Едното има гресьорка,другото има гресьорка в кутията а няма отвор.
                            Къде да я навия?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #59
                              От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                              Ще се възползвам от темата че е за карета ама да попитам.Наскоро ми се наложи да сменявам висящ лаге.Каретата на задния кардан......Опааааааа става дума за Фронти А ДБ..бяха оригинални или поне така си мисля,но бяха в перфектно състояние докато не се наложи да разглобявам за да мога да избия лагера.Така бяха запекли че отнесоха толова бой и се счупиха чашките.Разбира се купих нови карета,Но дори след щателно почистване на двете кръстачки ,чашкитте на каретата пак влезнаха доста трудно.От едната страна се понамърдаха по лесно но от другата доста тегаво.Та питането ми е това нормално ли е или има някаква друга драма?
                              Range Rover p38 4.0 V8 2011-2013-R.I.P.
                              Opel Frontera A 2.3TDI-RIP-->2.5 V6 -Long live the Scrap.
                              "Кучетата лаят-кервана си върви"

                              Коментар


                              • #60
                                От: Карета за кардани - ОФА-КБ.

                                Първоначално публикуван от MUD RACER Преглед на мнение
                                Ще се възползвам от темата че е за карета ама да попитам.Наскоро ми се наложи да сменявам висящ лаге.Каретата на задния кардан......Опааааааа става дума за Фронти А ДБ..бяха оригинални или поне така си мисля,но бяха в перфектно състояние докато не се наложи да разглобявам за да мога да избия лагера.Така бяха запекли че отнесоха толова бой и се счупиха чашките.Разбира се купих нови карета,Но дори след щателно почистване на двете кръстачки ,чашкитте на каретата пак влезнаха доста трудно.От едната страна се понамърдаха по лесно но от другата доста тегаво.Та питането ми е това нормално ли е или има някаква друга драма?
                                Ми... аз преди монтаж на ново каре минавам леглата на чашките поне с една шкурка. Винаги остава по някоя деруга вътре, която пречи на новата чашка да се намърда лесно. Виждал съм и по-драстични мерки с кръгли пили, но не знам това доколко е ОК при положение, че не е добре чашките да влизат почти без почукване
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X