Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    Е, няма ли да разтвори маркучите на горивопроводите тоя ацетон? Пък и при цялата му агресивна същност няма начин да не прави и някакви зулуми по двигателя...
    Ха! Агресивна същност? Другите съставки на бензина не са по-малко "агресивни". Ацетонът е по-полярен от бензина, значи по-малко ще яде маркучи и пластмаси, отколкото истинския бензин.


    п.с. хихи, гледайте Венци как ни хвали като учителка

    Коментар


    • #32
      До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

      Вярно е за самочувствието че мога да се справя със задълженията на една детска учителка... но тази тема не е от тия дето ми вдигат квалификацията...

      А вчера като се рових по въпроса ми направи впечатление че в момента хит по щатските форуми в областта на "икономията" е това:
      http://www.preignitioncc.com

      ама за него не ви питам дали работи защото ми е ясно че не... Но има много, ама наистина много хора които дават по 1000$ и си го монтират...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

        )) Ми, гледай, по тоя въпрос те живеят в нашите 80 ... Трудно ще ни стигнат.
        Тука има хора с търговски нюх. Аз поне нямам морални угризения да участвам в такава измама. Ще напиша каквито трябва наукообразни глупости за рекламните диплянки. Дайте да им пробутваме за пари всички глупости, които тука се мотаеха в разните времена, а?

        Коментар


        • #34
          До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

          При тях явно не е имало купони за гориво по 30л. на месец. Тогава столичните Кооп таксита караха на смес с Коресилин, а това ми напомня за един куриозен случай.
          Става леко объркване в железарията и вместо Коресилин, Кислол.
          Ефекта е два резервоара по-малко и около 30л истински бензин на земята. Е на това му се вика икономия.
          Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

          Коментар


          • #35
            До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            А вчера като се рових по въпроса ми направи впечатление че в момента хит по щатските форуми в областта на "икономията" е това:
            http://www.preignitioncc.com
            Връзката се отваря, но ми иска някаква идентификация и не ме допуска нататък

            Коментар


            • #36
              До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

              Чак прекаляват... даже и сайта им се отваря само за посветени... Ето още малко връзки (подобни):

              http://amazing2u.com/picc.htm
              http://video.aol.com/video-detail/pi...oyd/2790614759
              http://www.youtube.com/watch?v=xxQV6cSHDG0

              Малко стил Кашпировски...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                Мда, от време на време някой се сети да вкара вода в двигателя... Или да забърка някаква чорба и задължително да я кръсти "плазма".
                Номерът с водата се прави при всички процеси на изгаряне на течни горива. Монтирани са такива установки на много парни котли на течно гориво. Разработката за котлите е руска и представлява механично смесване на вода и гориво (приблизително 1:10); веднага след това влиза в горивната камера. От високата температура там капките вода взривно се изпаряват, като разпрашават допълнително горивото и като следствие - по-добро изгаряне. Теоретично.
                При двигателите водата не може да се изпари поради огромното налягане в цилиндъра. Чак в края на работния такт, когато налягането падне, може да се изпари за сметка на излишната топлина и може би да бутне малко?!?
                В горните клипове обаче говорят за разграждане на водата на водород и кислород чрез някакви магнитни реактори и черни кутии

                Коментар


                • #38
                  До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Мда, от време на време някой се сети да вкара вода в двигателя... Или да забърка някаква чорба и задължително да я кръсти "плазма".
                  Номерът с водата се прави при всички процеси на изгаряне на течни горива. Монтирани са такива установки на много парни котли на течно гориво. Разработката за котлите е руска и представлява механично смесване на вода и гориво (приблизително 1:10); веднага след това влиза в горивната камера. От високата температура там капките вода взривно се изпаряват, като разпрашават допълнително горивото и като следствие - по-добро изгаряне. Теоретично.
                  При двигателите водата не може да се изпари поради огромното налягане в цилиндъра. Чак в края на работния такт, когато налягането падне, може да се изпари за сметка на излишната топлина и може би да бутне малко?!?
                  В горните клипове обаче говорят за разграждане на водата на водород и кислород чрез някакви магнитни реактори и черни кутии
                  Хм. Водата се изпарява още при сгъстяването, както и бензина. Заради това изпаряване имаш по-ниска температура и налягане в края на сгъстяването и началото на горенето. И това е добро.

                  Нещо много станаха темичките за вода, а тя не е чак панацея.


                  Разлагането на водата на водород и кислород иска точно толкова енергия, колкото ще вземеш при изгарянето. При това, ще я вземеш във най-малко желания вид - топлина.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                    Една молба: За многото читатели, които не знаят чужди езици, като мен, ако може някой долу-горе да попреведе по нещичко.

                    През голямата криза 1990 г. когато нямаше нищо в БГ нито горива, нито храна карах Лада 1500 с Толуол /не знам даже дали правилно съмго написал/ Гореше малко-повече от колкото на бензин, миришеше на изгоряла пластмаса, но ладата ускоряваше здраво и равномерно но 4-та ск. от 40 км/ч. нагоре. Гореше около 10/100 градско в София, като улиците бяха празни и тук там можеше да видиш някоя военна кола или линейка. Когато застудя много трудно палеше на стартер и се наложи да се бута.
                    Спря да ми показава нивото на горивото в резервоара. Реших, че поплавъка се е откачил от стоманената телчица и е паднал на дъното на резервоара. Отворих резервоара, но поплавъка не го намерих В резултат на това гориво пластвасовия поплавък беше минал през жигльорите и беше замърсил чистия тогава софийски въздух.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                      Толуолът също е нормална съставка на бензина. Използва се като основен антидетонатор в безоловните бензини. Нищо не ти пречи да се возиш само с толуол, но е скъп.

                      За превеждането - нищо не си загубил.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                        Толуолът е кошмарен онкоген. За два лева ще се разболееш ли от рак?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Толуолът е кошмарен онкоген. За два лева ще се разболееш ли от рак?
                          Онкоген, неонкоген, в бензина го има във видими проценти. Какая разница, между 100 и 15% за хващането на рак?

                          Коментар


                          • #43
                            До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Толуолът е кошмарен онкоген. За два лева ще се разболееш ли от рак?
                            Защо да се разболея и от рак на какво?

                            Времената бяха такива, нямаше НИКАКВИ горива, нито храна, нито кореселин, газ АМБ, МРТ и прочее разтворители по магазините.
                            А с толуола работеха хора в първобитен държавен цех, без никакви предпазни средства и без аспирация в цеха. И понеже ги беше страх да си го сложат на собствените автомобили ми даваха, и аз се кефех...
                            Сприрах 1-2 пъти пред Магурата и оставях ладичката /най смотаната и изгнилата, която сте виждали/ да работи и като ме питаха "тарикатите" там защо не загася-отговарях, че нямам акумолатор...

                            Но за рак сега чувам и не ми е ясно от изпарения или от изгорели газове се заболява?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                              От изпарения. И през кожата прониква. Ама Стефан преувеличава - оцелява се.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Начин за подобряване на икономичността - нова лъжа или?

                                А това действа ли: http://www.vbox7.com/play:bd31d4f9
                                и ако може някой нещо да попреведе
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X