Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

    Здравейте отново ..... ,става въпрос за двата модела на Nissan Patrol Y260 и Y60 .... искам да Ви попитам какви са точно разликите между двата модела , относно окачването Y260 е на ресиори а др. на пружини .... , доколкото знам Y260 е по лек от Y60 .... но дали различията в двата модела си остават само тези ....!!! ....според мен габарита на Y60 е по голям , като дължина , ширина , междуосие ....ширина на мостовете..... нека който е компетентен да ми отговори бих се радвал много
    Предварително Би благодаря

  • #2
    До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

    Аз не, че съм компетентен, но понеже е писано по този въпрос и мога да споделя. Иначе разрови се в темите, GR-а е доста популярен избор и за него има доста преки впечатления.

    Y260:
    - малко по-лек
    - по-тесни мостове, по-големи предавателни числа
    - LSD в задния диференциал
    - ресьорно окачване

    Y60:
    - малко по-тежък
    - по-широки мостове
    - с 100%-тов ръчен блокаж в задния диференциал
    - на пружини
    - обикновено с по-богата комплектация

    Относно габарити - не мисля, че Y60 е по-голям. Заради по-широките мостове и разширителите на калниците създава лъжливото усещане за това. Има не малко Y260 с предна маска от GR и т.н. Предния капак е еднакъв и за двата модела. Разлика в междуосие едва ли има.

    Коментар


    • #3
      До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

      Към това което е казал Яро ще добавя само гамата двигатели. Y260 се комплектова само с RD28T, рядко се среща и 2.8 бензин. Y60 има освен този двигател и два 4.2 литрови - атмосферен дизел и бензинов. И двата имат така да се каже добра слава....
      П.С. Разлика в габаритите има, но доста малка. Y61 е по дълъг определено.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

        Модел Y260 Y60
        Дължина, мм 4150 4240
        Ширина, мм 1690 1930
        Височина, мм 1840 1810
        Колесна база, мм 2380 2400
        Колея, мм (отпред/отзад) 1415/1416 1530/1535
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

          Да благодаря за отговорите ... нещата който сте изредили ги предполагах до извесна степен че са така но все пак не бях сигурен.....а за моторите е наистина така след като се поразрових общо взето яките мотори са на Y60 което до извесна степен е оправдано ....
          .... До V93 : поздравявам Ви за доброто участие в състезанието което измина в Варна ..... ....да се надяваме че и аз скоро ще мога да се присъединя дори и в хоби класа като за начало но определено с нещо от семейството на nissan ....хубавото е че след всички ваши отговори и нещата които съм намирал като информация се обеждавам че Y260 е мн добър вариант за момента остава само проблема с двигателя тъй като нашите състезания се превръщат в ралита за където тряба голяма база (дълга база джип) и як мотор .....за това десо е минал на такава г-класа !!! хард местата където се вижда майсторлъка на състезателите и джиповете се поставят на върха на възможностите вече започва да ги няма малко по малко ..... а все повече опира до ориентиране и гонене на максимална скорост по правите които хич не са на лице

          Коментар


          • #6
            До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

            ...а разлика в клирънсите има ли между двата модела и за справка каква е разликата с редукторните уазки .....

            Коментар


            • #7
              До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

              Първоначално публикуван от Martin Petrovich Преглед на мнение
              ....да се надяваме че и аз скоро ще мога да се присъединя дори и в хоби класа като за начало но определено с нещо от семейството на nissan ....хубавото е че след всички ваши отговори и нещата които съм намирал като информация се обеждавам че Y260 е мн добър вариант за момента остава само проблема с двигателя тъй като нашите състезания се превръщат в ралита за където тряба голяма база (дълга база джип) и як мотор .....за това десо е минал на такава г-класа !!! хард местата където се вижда майсторлъка на състезателите и джиповете се поставят на върха на възможностите вече започва да ги няма малко по малко ..... а все повече опира до ориентиране и гонене на максимална скорост по правите които хич не са на лице
              Хайде де! Все още сме малко Патрулите. Пък, като гледам, в страната, в която хората живеят в офроуда, на състезанията се бягат с Патрули и Тойоти ...

              Ако си решил на всяка цена да правиш Патрул-бегачка, то аз все пак бих заложил на GR-а. А иначе, това за ралитата е вярно, ама донякъде.
              То и последното състезание във Варна щеше да е рали, ама Големият Началник реши да е друго ...

              Пък, ако има повече хора, които искат да карат трофи - ще има и повече трофи състезания.

              Първоначално публикуван от Martin Petrovich Преглед на мнение
              ...а разлика в клирънсите има ли между двата модела и за справка каква е разликата с редукторните уазки .....
              Не мисля, че това е съществен фактор за избор между 260-ка и GR. Клиренсът ти идва най-вече от по-големите гуми. С редукторна УАЗ-ка няма какво да се сравняваме - там са едни 4 см в повече + по-малки диференциали. Само че нали знаеш приказката за пълното щастие ... Все още ми предстои да видя редукторна УАЗ-ка да оцелее на "боя", който джипките отнасят при няколкостотин километра състезателно каране.


              П.П. А ориентирането е по-важно от максималната скорост по правите. Щото при едно "отиване за гъби" можеш да загубиш много повече време, отколкото ще спечелиш с яка газ по бързите участъци.
              Не ме питай откъде зная ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                С редукторна уазка може да се сравнява редуктурен Патрол....
                А иначе У260 е стандартно с 29" гуми, а У60 е с 31". Това едно, второ ресорите на 260 които са под моста (горе долу а височината на дифа идват) правят общо взето целия мост с височината на диференциала, за разлика от пружините или ресор над моста. Разликата при газене на тежък сняг или кал е съществена.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                  Така е, плюс това че и при разни камъни вече трябва да се мисли не само диференциала а и ресорите къде ще минат... Възможно е разбира се да се преместят ресорите отгоре и тогава филмът става друг... Но това си малко като правене на нов автомобил...

                  А едно предимство на ресорния спрямо пружинният Патрул (то всъщност е валидно за всички ресорни и пружинни) е това че на странични наклони стоежа на ресорните е чувствително по-добър и предсказуем...

                  Редукторните УАЗ-и нямат проблеми със здравината и проходимостта... а със скоростите в такива състезания... и въобще не стават за тази цел... (лично мнение)

                  Патрула на ресори също има сериозни проблеми при големи скорости спрямо GR-a... на скоростните участъци няма шанс...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Да това със скороста е ясно ...... две мнения няма но все пак аз си оставам на мнение че Y260 е добър вариант за състезание нищо че нашите състезания се превръщат в ралита именно за това десо е с дълга база г-класа и голям мотор не защото дългата база е по проходима просто е по стабилна на черно с висока скорост .....що се отнася до клиренса имах в предвид с еднакъв размер гуми какъв е при двата модела патроли .....попитах и за база за сравнение тъи като за Y260 няма редукторни мостове а единственото нещо което би могло да се желае е само по голям клиренс и заслужава ли си да се подменят с редукторни (от др джип) за да се увеличи клиренса за това исках да разбера какъв е при уаза и какъв при патрола .....що се отнася до изместването на ресъорите от горната страна на моста си е едно на ръка което довежда въпреки сичко до повече + отколкото - ( вече не падат на ниво с дифа .......) но както каза V93 по добре с яките патрулски мостове с по малък клиренс отколкото с на уаз нищо че са с по голям клиренс а и не смятам че патрола има проблем да търкаля 35" гуми с което се постига може би добър клиренс но всичко свързано с това прави джипа добър за екстрийми и кофти избор за рали и после защо се г-класи са около първите места ......но като погледнем състезание като ладога-та и такива каквито са в испания примерно ни стават мн неща вече ясни за това кое е джип и кое рали афтомобил извинявам се ако някои се засегне че му наричам машината така ....

                    но ...да не говорим какъв таралеж си вкарва гащите човек с местенето на ресъорите над моста
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-05-08, 20:19.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                      Първоначално публикуван от Martin Petrovich Преглед на мнение
                      ... все пак аз си оставам на мнение че Y260 е добър вариант за състезание нищо че нашите състезания се превръщат в ралита именно за това десо е с дълга база г-класа и голям мотор не защото дългата база е по проходима просто е по стабилна на черно с висока скорост .....що се отнася до клиренса имах в предвид с еднакъв размер гуми какъв е при двата модела патроли .....попитах и за база за сравнение тъи като за Y260 няма редукторни мостове а единственото нещо което би могло да се желае е само по голям клиренс и заслужава ли си да се подменят с редукторни (от др джип) за да се увеличи клиренса за това исках да разбера какъв е при уаза и какъв при патрола .....

                      Лично аз не съм сигурен, че ще ти е по-лесно и удобно да се бягаш с Г-тата на ресори, вместо на пружини, но никой не ти пречи да опиташ. Бъбреците са си твои ...

                      Що се отнася до смяната на мостове, нещо не ми е ясна идеята. От какво ще вземеш мостове за Патрула?!? Надявам се да не си мислиш за УАЗ-кови редукторни мостове!

                      Недей така бе, човек! Хората на други джипове слагат патрулски мостове, а ти ...

                      Взимай един GR, стягай го и айде в кюпа!
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        ...А едно предимство на ресорния спрямо пружинният Патрул (то всъщност е валидно за всички ресорни и пружинни) е това че на странични наклони стоежа на ресорните е чувствително по-добър и предсказуем...
                        ...
                        На какво се дължи това? Аз както знаеш с други джипове нямам много опит, ама определено си мислех много лоши работи за 260-тката докато евакуирах сина и приятелката си от джипа на "пътеката на гандалф". Струваше ми се, че окачването изобщо не "изправя" шасито така както съм виждал да става с пружини при сериозен наклон и пропадане на едното колело...
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Лично аз не съм сигурен, че ще ти е по-лесно и удобно да се бягаш с Г-тата на ресори, вместо на пружини, но никой не ти пречи да опиташ. Бъбреците са си твои ...

                          Що се отнася до смяната на мостове, нещо не ми е ясна идеята. От какво ще вземеш мостове за Патрула?!? Надявам се да не си мислиш за УАЗ-кови редукторни мостове!

                          Недей така бе, човек! Хората на други джипове слагат патрулски мостове, а ти ...

                          Взимай един GR, стягай го и айде в кюпа!
                          ...не не съм имал в предвид да се слагат от уаз ....но като гледам по други теми масово се търсят и купуват и исках да разбера от къде пък идва чак толкова големия интерес ....верно че в сравнение с др редукторни са си направо за жълти стотинки + всички качества на редукторния но се пак ми остана доста чудно и като се замислих на патролския само клиренс му трябва което както ти каза прасваш по големи гуми и си готов
                          ... що се отнася до гоненето аз смятам че ако искаше щеше да вземеш г класа и да я направиш за рали но както виждаме ти си с патрол според мен това е така защото не залагаш на скороста (всички знаем че патрола не е мн подходящ вариант за гонене на макс. скорости) а залагаш да има преди всичко препятствия през които да може да мине подготвен джип ....места в които се залага на маисторлък и на това колко джипа ти е джип ако е така .....значи мислим еднакво за момента съм се спрял на патрол именно поради тази причина
                          ..... дано се пак се окаже че бия в правилна посока

                          Коментар


                          • #14
                            До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            На какво се дължи това? Аз както знаеш с други джипове нямам много опит, ама определено си мислех много лоши работи за 260-тката докато евакуирах сина и приятелката си от джипа на "пътеката на гандалф". Струваше ми се, че окачването изобщо не "изправя" шасито така както съм виждал да става с пружини при сериозен наклон и пропадане на едното колело...
                            Така е Сашо защото пружината работи идеално само нагоре надолу... настрана пружината започва да се издува/криви... Тогава теглото на автомобила започва да се носи от разните втулки и щанги което въобще не е същото като ресора...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До: Y260 Vs Y60 (Nissan patrol)

                              Карал съм 4 "джипа" (и много повече коли) и мога да кажа че когато се качих на пружинно окачване от ресьорно (само задни ресьори) бях ШОКИРАН (Меко казано), скоростта която Комфортно може да се потдържа извън пътя (асфалта) е на порядъци по-висока, както и спокоиствието при каране! Но има и "лоша" страна - Оффроада Свършва Там където си летял из колата на Страшни и Тежки препиатствия, с пружините минаваш с лекота и се питаш това ли беше ОффРоад-а Че и пружинното окачване е По-евтино, за здравината не мога да коментирам, че нито едно не съм счупил до сега

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X