Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Аз ползвам дисплея само за приблизителна ориентация,при по фината настройка въобще не го гледам.

    Коментар


    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      Или от ръкохватката да проектира на 5 см. от заварката,че и през маската и дъгата да го виждаш
      По-добре направо на дисплея на маската отвътре... ии, кви идеи, Данчо след като е направил телачка с врътка на ръкохватката, вече има над какво да надгражда идеята.

      Коментар


      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        По-добре направо на дисплея на маската отвътре... ии, кви идеи,
        Това доколкото ми е известно го има реализирано отдавна, само не помня производителя.

        ...обаче е безпредметно. Докато заваряваш всичкото това се мени. И ще дразни.

        Има и ръкохватки за MIG/MAG с потенциометър и дисплей. Китайски даже, при това отдавна. Потенциометър върху ръкохватката може би е единственото, което би ми било удобно да ползвам в самия процес на заваряване, макар че с дебели ръкавици не знам как бих се справил.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ...Има и ръкохватки за MIG/MAG с потенциометър...
          Има и с отделно дистанционно . Едно такова още ми се подмята по складовете , но ме мързи да снимам . От трансформаторно "Кемпи" и от ерата далеч преди "китайската инвазия" . ... което идва да подскаже , че китайците съвсем не са открили топлата вода , но пък рационално използват потенциала и .

          ПС. Евалата на Данчо , ма и той не е открил топлата вода .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            От лигавщините за въртящи се дисплеи и тем подобни глупости ,та стигнахме до ръкохватки с дистанционни и дисплеи!Еми да ,има ги и кво от това.някой от тези дето толкова много се вдъхновяват от такива екстри - ползвал ли ги е? С кво ще ми помогне дисплея на ръкохватка или пък на маската и то точно пък за телчарка.
            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Потенциометър върху ръкохватката може би е единственото, което би ми било удобно да ползвам в самия процес на заваряване, макар че с дебели ръкавици не знам как бих се справил.
            Ми трудно ,даже не вярвам и да е удобно!С потенциометър върху ръкохватката на телчарка не съм работил ,но с ВИГ-ова такава,съм.Ми не е удобна,особено пък с ръкавици ,понякога усилваш или намаляваш тока повече или по малко от желаното.Или пък докосваш потенциометъра без да го желаеш и става мазало!ВИГ-овите ръкохватки могат да променят режима за реглаж или по време на работа или в покой.И двата случая са неудобни, промяната в покой е с цел да си регулираш тока ако апарата е на далеч от теб,но ако не виждаш дисплея на апарата няма как да уцелиш точната настройка.Има ръкохватки с дистанционно но не с потенциометър а с три бутона ,те са по удобни ,имат си екстра- всяко натискане е ампер.Даже и да не виждаш апарата , регулираш тока с брой натискания колкото са ти необходими.
            Последно редактирано от welderargon; 26-01-18, 22:05.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              Никога не гледам дисплея,набарвам копчетата и по време на заваряване,корегирам както и колкото....
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                ...та стигнахме до ръкохватки с дистанционни и дисплеи... С кво ще ми помогне дисплея на ръкохватка или пък на маската и то точно пък за телчарка....

                ...промяната в покой е с цел да си регулираш тока ако апарата е на далеч от теб,но ако не виждаш дисплея на апарата...
                Хем питаш, хем сам си отговаряш, в един и същ пост.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Хем питаш, хем сам си отговаряш, в един и същ пост.
                  На телчарката има поне два параметъра за регулиране ,ако на дисплея на ръкохватка се вижда само един от тия параметри то това е напълно безпредметно .Доколкото си спомням имаше и такава тъпотия изобретена от Фрониус.Иначе техниката напредва постоянно ,вече освен ръкохватки с цели пултове за управление има и управление на машината с блутут от телефона!
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    На телчарката има поне два параметъра за регулиране...
                    Зависи от телчарката. На някои просто сменяш предварително зададен набор от режими, или коригираш само един параметър - какъв катет да прави, а машината си гласи останалото.

                    На обикновена телчарка най-често се променя напрежението за да го нагодиш към текущата скорост на подаване и вида заваръчен шев, който правиш, та дори и на такава пак има за какво да ползваш горелка само с един параметър. Сега, дали в тоя случай има нужда от дисплей е друга тема.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      На обикновена телчарка най-често се променя напрежението за да го нагодиш към текущата скорост на подаване и вида заваръчен шев, който правиш, та дори и на такава пак има за какво да ползваш горелка само с един параметър. Сега, дали в тоя случай има нужда от дисплей е друга тема.
                      Точно това и аз си мислех ,че май няма нужда!
                      Обаче на мен ми се струва че на обикновена телчарка, нагаждаш текущата скорост към напрежението.Особено пък ако напрежението се регулира стъпково от един или два степенни ключа.Ама явно начина настройката си е съвсем индивидуално решение.
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                        ...С потенциометър върху ръкохватката на телчарка не съм работил ,но с ВИГ-ова такава,съм.Ми не е удобна,особено пък с ръкавици ,понякога усилваш или намаляваш тока повече или по малко от желаното.Или пък докосваш потенциометъра без да го желаеш и става мазало!.....
                        Така е , затова по- удобно е отделно дистанционно . Ся , до колко е полезно при "телчарката" , щото тук приказката е за нея , е отделен въпрос .
                        Ако работиш по някаква конструкция , при която често се налага корекция на режима и ако при това си с 4 - метров щланг и си на приблизително 3 м. от токоизточника , то тогава е по- удобно да имаш дистанционно , за да не се разкарваш постоянно.

                        При това , който знае как се настройва режим на заваряване с "телчарка" , прави следното :

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ...Никога не гледам дисплея,набарвам копчетата и по време на заваряване,корегирам както и колкото....
                        Следователно , ако дистанционото е "с копчета" , дисплей не ти и трябва .

                        Затова споменах за "Кемпи" и въпреки че ме мързеше - все пак снимах.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180127_141313.jpg
Прегледи:1
Размер:296.6 КБ
ID:5779811 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180127_141326.jpg
Прегледи:1
Размер:325.2 КБ
ID:5779812 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180127_141351.jpg
Прегледи:1
Размер:242.7 КБ
ID:5779813

                        Набарваш и връткаш.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Такова дистанционно,но само с една врътка , използваше един колега за работа с електроди.Работата с телчарката е подобна,в едната ръка ръкохватката, в другата дистанционното.Доста по удобно е.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Епа не е лошо, въпрос на вкус. А за мен е най-важно на ползвателя да му е най-практично
                            Правилно,колега.Важното е да върши работа по предназначение.Ето го резултата и от моята импровизация от скрап от автомобилна седалка.Така и не успях да открадна още малко време за изрежа и ламарината за плота отдолу,за да е напълно завършена,но и това ще стане.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180208_151627.jpg
Прегледи:1
Размер:540.9 КБ
ID:5781521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180208_151646.jpg
Прегледи:1
Размер:423.7 КБ
ID:5781522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180208_151742.jpg
Прегледи:1
Размер:437.7 КБ
ID:5781523Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180208_151723.jpg
Прегледи:1
Размер:499.9 КБ
ID:5781524

                            Коментар


                            • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              И аз да са поФаля с придобивката. Взехме си с колегата телоподаващо+електрожен от Данчо (Delteh) монофазно 220А (230 държи по ампер клещите). Синргично (синхронно) + ръчно управление и дистанционно (потенциометър в ръкохватката). За момента обаче, не мога да дам отзиви, понеже днес, като отидох да го взема, ми беше общо втория път в живота да заварявам с телчарка .Утре ще го тестваме на електроди, а по нататък, като натрупам опит ще споделя отзиви и за телта.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180928_220041.jpg
Прегледи:1
Размер:674.4 КБ
ID:5799593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180928_220120.jpg
Прегледи:1
Размер:779.4 КБ
ID:5799594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180928_220148.jpg
Прегледи:1
Размер:570.9 КБ
ID:5799595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180928_220137.jpg
Прегледи:1
Размер:730.0 КБ
ID:5799596

                              Коментар


                              • От: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Честито! Чакаме отзиви.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X