Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

    Ходи ли в Редко?
    Днес бях там. Има Чебора 3 в 1, 150А, ВИГ, МИГ, и ръчно. Пробвах я, перфектно работи. Идеална за хоби, а пък и не само. Около 15 - 20кг.
    Говири директно с Боса (не с продавача), страхотен професионалист.
    Цената сащо е приемлива.
    Андро.

    Коментар


    • #32
      До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

      Еми напиши каква е цената де? Ако не искаш тук - на лично.

      Аз тършувах из интернет, и цена по-ниска от 1500 евро не намерих. При това без транспорта.

      Телоподаващо има ли си вътре, или е отделно?

      Изобщо све интересни неща. Нямам време да ходя до там. На другия край на София ми е. А работят до рано. Как да стане, без да излизам от работа?

      Иначе бих отишъл.

      Едит: Звъннах, и ми казаха. Ама се притеснявам дали 160А няма да са ми малце.

      Ти гледам взимаш участие в правенето на "една УАЗ-ка" . Смяташ ли че 160А са достатъчни да си сложа лебедката най-накрая. Или да си направя ROLL-CAGE, и всякакви такива. Аз за това ще го ползвам. Съвсем изкуфех с тия джипки. Сега па ме човърка да си взема още една.
      За ламарини, ауспуси и тем-подобни е ясно че става. И като се разлигавя с MIG/MAG, надали ще хвана нормален електрод повече. Повече масраф е, ама си спомням че в техникума ми беше много кеф. А го правих само 2 пъти. И при това сигурно е бил обикновен трифазен ОГРОМЕН 50-херцов. Обаче държеше бая ампераж. Забравил съм вече.
      Последно редактирано от sparkybg; 15-05-08, 13:35.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

        1830 лв. без ДДС. С малка ролка (5 кг.), всичко си му е вътре, доста компактно. 160А е, върви с шланга за телта. Мисля че на 160А работи на 60%.
        За джипа повече не ти трябва. Плочата на лебедката ще я хванеш с болтови връзки към рамата. Единствено самата плоча като я срежеш, ще трябва да оформиш страничните вертикални стени, като за там препоръчвам ръчно. Там е 8-10мм.
        Абе сигорно ще държи и с телта, ама за всеки случай.
        С 160А няма проблеми, електрод 4 топи. И с телта ще са ти достатъчно.
        Андро.

        Коментар


        • #34
          До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

          Забравих нещо важно.
          Шефа каза че с новата доставка ще има нови цени нагоре. Не вярвам да е блъф щото човека е пич.
          Ти си прецени.
          За джипа стига и едно обикновенно телоподаващо 150-160А, само да не е от Метро или другите.
          Ако искаш да се кефиш обаче, вземи инверторно.
          Включи в сметката соларна маска около 300 и другите неща, щото накрая се заформя цифра.

          Коментар


          • #35
            До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

            Мерси. Ще мисля....

            Така както го описваш, явно много ти е харесало. Пък и за финни ламаринени работи и TIG-а можеби не е за подценяване, макар че на такова животно никога не съм работил.

            Всъщност планката за лебедката ще се държи с 4-6 болта към шасито. На шасито ще има 2 винкела (лебедката не се побира между двата рога, и ще седи малко над шасито). Винкелите са изрявани от страничните парчета на плочата, която скъсих доста. Тя е от някаква твърда стомана. Реже се трудно. Огъва се още по-трудно. Винкелите ще се заварят за шасито с 2 вертикални и 2 хоризонтални шева. Освен това ще се хванат с 2 болта през шасито и от двете му страни. Вътре в шасито ще има 2 дистанционни втулки, колкото е ширината на шасито. От другата страна на шасито отново ще има заварена планка за подсилване, защото самото шаси е от 3мм. Болтовете ще минават през винкелите, шасито - до дугата му страна, през подсилващата планка, и ще се затегнат. Сматам да са 12мм. Самите винкели ще са подсилени с 2-4 напречни планки на всеки. Заварени.

            После ще преценявам дали ще е удачно да я захвана и за предната напречна греда, която е много здрава.

            Самата планка ще се държи с по 3 болта за тия винкели, и с още 2 за напречната гредичка (евентуално). Ще си направя и място за вдигане с хай-джек.

            Планката е от 5мм, а шасито е 3мм. Тоест в двата края ще се получи по 10мм, а върху шасито около 8мм.

            Смятам ще е достатъчно за 9500lb лебедка на 1300кг. джипка.

            Отделно понеже нямаше никакъв начин да набутам лебедката, и всичко да е компактно и да не стърчи, изрязах долната напречна колонка на купето отпред. Заместил съм я с друга, седяща с десетина сантиметра по-нагоре. Обаче така не ми харесва, и ще трябва да изрежа 2 планки, които лягат върху ламарините и се хващат за тях с болтове. Може би с по 5-6 болта всяка. Болтовете са 8-мици. Тия планки се захващат и за гредичките, където е хванат тампона на купето, както и за 2-те останали парчета от старата колонка. Същите планки се заваряват и за заместващата хоризонтална колонка. Получава се монолитна конструкция, може би доста по-здрава от оригиналното. И най-хубавото на всичкото е че с изключение на заварените за шасито винкели и подслващи планки, всичко друго ще е махаемо при нужда. И всичко се скрива под бронята.

            Та... такива съм ги замислил. Ще видим само кога ще успея да ги направя.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

              За другите неща - соларна маска, бутилка и вентил. За друго не се сещам.

              Бутилката е около 150-180, вентила около 50.
              За соларната маска ще гледам допълнително. Няма да е от 300. Ще гледам някакви китайски за по 100. Ако не ми допаднат ще мисля за скъпа.

              и стана 230 бутилка + вентил, и 100 за маска.

              Къде зареждат и тестват бутилки?

              BTW, онова австалийското си идва и с вентил и с маркучи. Ако се намери кой да ми го докара де...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                Бутилки могат да се тестват в Техно Газ Кооп до сточна гара.
                Там трябва и да пълнят, но там съм носил водолазни бутилки за тестване и не ми се е налагало пълнене

                Намира се като от кръговото на Сточна Гара тръгнеш по Владайска Река - това е улицата покрай реката под жп линията по пътя на 83. След като минеш линията главния път има един 90 градусов завой наляво - вместо да завиеш продължаваш напред до края на улицата и там има портал.
                LZ1GUS

                Коментар


                • #38
                  До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                  Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                  Ами проверява ли в GMC (на гара искър май бяха) нащо е от там (150А е) и си бачка доволно и вече не може да си преброй изкърпените коли, тръби на гърнета и пр.
                  Аз съм с GMK200 трифазен и заварявам всичко...препоръчвам ит го горещо...отиди до цеха им в орландовци олица Баба вида...там цената е по добра...
                  Успех
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                    Спарки, маската трябва да е истинска приятелю. Ако е соларна разбира се. Другия вариант обикновенна с по светло стъкло, да виждаш като прекъснеш. По добре почни с нея отколкото с китайската. Манометъра също е важен, купувал съм за СО2 и кислород и имаше турско-китайски и истински, като истинските бяха около 100. Вместо една бутилка, вземи две по малки за горе доло същите пари, като ти свърши едната да имаш.
                    Абе не бързай да купуваш, аз от понеделник почвам моята, ела да обменим мнения и да видиме кое как.
                    Андро.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                      ВИГ метода се използва за неръждавейка, щото там с другите е трудно. Абе има корифеи дето могат всичко и с извинение и оная работа им е заварчик, ама те са професионалисти и по цял ден това правят.
                      Бутилки аз зареждам на Орион. Ходил съм и на Сточна Гара, ама там си е все едно по Бай Тошово време.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        Бутилки аз зареждам на Орион. Ходил съм и на Сточна Гара, ама там си е все едно по Бай Тошово време.
                        А имаш ли представа дали на Орион правят водни проби?
                        LZ1GUS

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                          Не съм сигурен колега, цеха е "истински", би трябвало да правят проби, но до сега не ми се е налагало.
                          Андро.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                            Не съм сигурен колега, цеха е "истински", би трябвало да правят проби, но до сега не ми се е налагало.
                            Андро.
                            Благодаря,
                            като ми се наложи ще проверя там. Къде точно се намира? Някъде до оптикомеханичния завод ли?
                            LZ1GUS

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                              Значи, от Орион караш към новия мост към Надежда, след първия сфетофар в дясно и около 100м. в дясно е цеха. Пише май нещо отпред.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кое телоподаващо ще ми е достатъчно?

                                Първоначално публикуван от gusa Преглед на мнение
                                Благодаря,
                                като ми се наложи ще проверя там. Къде точно се намира? Някъде до оптикомеханичния завод ли?
                                Ако идваш от Орион,но светофара с/у Оптикомеханичния завиваш на дясно,след Газстанцията започва оградата на строеж,в края на оградата завиваш на дясно,портал с бариера и си вътре.Улицата се води 30-19,незнам кой е номера.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X