Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Категория "А"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Категория "А"

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Господи помилуй! Луд умора няма!
    То някой сега да не вземе да се изложи и да си помисли че тия предложения са внесени от загриженост за мотористите! Внесени са от някакъв съюз на инструкторите, които явно са силно загрижени как да направят така че повече курсове да водят и повече пари да изкарват! Само за едно явно не са помислили. Кой ще носи отговорността ако ученика каращ отпред, задълбочен в слушането на команди по разговорното устройство, го отнесе некой ГОУФ?! Щото аз доколкото знам докато водача не стане правоспособен, отговорност за него носи инструктора!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #32
      До: Категория "А"

      За мен това е технически невъзможно. Няма начин да можеш да контролираш мотора пред теб от кола, която е на дистанция 5-10 метра! Не виждам и как ще успееш да задържиш тази дистанция. Ами тези, които са без книжка? Ще кажат - Ей сега бях с инструктора, но нещо го загубих преди 5 минути. Смях, ама смях... ама през сълзи направо. То бива глупост, но това е връх на идиотизма. Не виждам оцелели в София, Бургас и Варна от курсисте за "A" или каквато и да е категория, която предвиждат да се взима.
      Последно редактирано от господин никой; 18-06-08, 16:18. Причина: typo...

      Коментар


      • #33
        До: Категория "А"

        И аз реших че е време да изкарам тази категория А най-накрая. Имам Б и имам някакъв опит с моторите...падал съм 3 пъти, като след последното падане се оказа, че съм счупил краче...а за физиономията миии....просто не ми се говори ...от тогава и в колата се чакчвам с каска.
        Въпросът ми е - къде в София мога да карам курса и колко ще ми струва.
        LZ1DWW

        Коментар


        • #34
          До: Категория "А"

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          За мен това е технически невъзможно. Няма начин да можеш да контролираш мотора пред теб от кола, която е на дистанция 5-10 метра! Не виждам и как ще успееш да задържиш тази дистанция. Ами тези, които са без книжка? Ще кажат - Ей сега бях с инструктора, но нещо го загубих преди 5 минути. Смях, ама смях... ама през сълзи направо. То бива глупост, но това е връх на идиотизма. Не виждам оцелели в София, Бургас и Варна от курсисте за "A" или каквато и да е категория, която предвиждат да се взима.
          А представяте ли си ако този курсист допусне катастрафа, кой ще носи отговорност ? Сега е инструктора но той е в автомобила и има педали , на полигона си сам , а в града има и други на пътя. А кой застраховател и на каква цена ще застрахова ? Това наистина е ужас. Преди много години видях в ГДР ученик и учител но двамата на мотоциклета , а тук от автомобила отзад с радиостанция и т.н.
          Луд умора няма , само се поти !

          Коментар


          • #35
            До: Категория "А"

            Не виждам какво коментирате кусурите на абсолютно отработена система.

            - Как ще качиш инструктор отзад на мотора, при положение че управлението с двама е коренно различно ?

            - Държавите където книжка се взима по този начин (инструктора в колата, моторите отпред), са тези с най-драконовски мерки за сигурност по пътищата. Курсантите се пускат в градско чак след като добият читави умения по управление на машината на полигон. Тогава ги пускат в градско именно за да овладеят тънкостите на движението в реални условия. Техническите умения по владеене на машината вече са ги добили.

            - При катастрофа плаща застраховката, която застрахова и колата, и моторите като пакет.

            Схемата е изпитана, стара и ефикасна. Който се сеща за по-добра - да свирка. Минаването с Минск 125 по мижаво полигонче с две осморки, една дъска и една локва сигурно е по-ефикасен начин на обучение ?
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #36
              До: Категория "А"

              Аз се записах на курс за "А" категория.
              Като начало да кажа, че първо трябва да се направят 12 часа или колко там ми каза инструктора на полигон, който вклучва едно "препядствие", което още не съм го правил и не мога да обесня какво точно е, но трябва да слезнеш от мотора и да го буташ.
              2-рото е минаване през осморка (два пъти).
              3-тото е заобикаляне на препядствия с бавна скорост.
              4-тото зад теб се качва втори човек и трябва да миниш напред 20-тина метра с него да заобиколиш един конус и да се върнеш назад още около 25-30 метра и да спреш на точно определено място, където втория човек слиза и ти продължаваш сам.
              5-тото е заобикаляне на препядствия с висока скорост (30км/ч).
              6-тото е трябва да се засилиш и до точно определен конус да минеш с 50км/ч и на незнам дали има и 5 метра да завиеш (емитира внезапно изкачане на "нещо" пред теб) и да спреш на точно определено място.
              7-мото е пан на точно определен конус да минеш с 50км/ч и да спреш след няколко метра там пак в едно очертание.
              Мисля, че за полигона е това.

              Инструктора каза, че е задължително да ни направи застраховка живот.

              После градското ти ще си отпред с мотора, а инструктора отзад с колата и с Hands Free ти казва на къде да завиеш, ако примерно ти минеш на светофара, но него го завари червено и неможе да мине след теб и казва да отбиеш и да го изчакаш и тем подобни.

              Аз лично още не съм карал градскко.
              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

              Коментар


              • #37
                До: Категория "А"

                Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
                Аз се записах на курс за "А" категория.
                Като начало да кажа, че първо трябва да се направят 12 часа или колко там ми каза инструктора на полигон, който вклучва едно "препядствие", което още не съм го правил и не мога да обесня какво точно е, но трябва да слезнеш от мотора и да го буташ.
                2-рото е минаване през осморка (два пъти).
                3-тото е заобикаляне на препядствия с бавна скорост.
                4-тото зад теб се качва втори човек и трябва да миниш напред 20-тина метра с него да заобиколиш един конус и да се върнеш назад още около 25-30 метра и да спреш на точно определено място, където втория човек слиза и ти продължаваш сам.
                5-тото е заобикаляне на препядствия с висока скорост (30км/ч).
                6-тото е трябва да се засилиш и до точно определен конус да минеш с 50км/ч и на незнам дали има и 5 метра да завиеш (емитира внезапно изкачане на "нещо" пред теб) и да спреш на точно определено място.
                7-мото е пан на точно определен конус да минеш с 50км/ч и да спреш след няколко метра там пак в едно очертание.
                Мисля, че за полигона е това.

                Инструктора каза, че е задължително да ни направи застраховка живот.

                После градското ти ще си отпред с мотора, а инструктора отзад с колата и с Hands Free ти казва на къде да завиеш, ако примерно ти минеш на светофара, но него го завари червено и неможе да мине след теб и казва да отбиеш и да го изчакаш и тем подобни.

                Аз лично още не съм карал градскко.
                В Чепеларе ли се записа?
                Ако да, каква е цената (ако не е тайна) и колко време горе-долу отнема целия курс?
                LZ1DWW

                Коментар


                • #38
                  До: Категория "А"

                  Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
                  В Чепеларе ли се записа?
                  Ако да, каква е цената (ако не е тайна) и колко време горе-долу отнема целия курс?
                  Да, в Чепеларе.
                  Един човек тук от Чепеларе е записал курса в Пловдив и там струва 650лв. Тук в Чепеларе е 400лв всичко. В Смолян пък курса е 350лв, но после изпитите са ти 50лв, та е същата работа.
                  По принцип трябва да имаш 12 часа на полигон и после градското незнам колко е, но той инструктора ни каза "карайте тук на полигона и като вземете да ги правите без грешка работите и да свикнете мотора отиваме да караме градско". Аз лично съ, ходил да карам полигон 2 пъти по половин час и миналия ден ме срещна и каза, че другата седмица трябва да ходим да караме градско в Смолян, за да може да минава по-бързо всичко.

                  Та това колко време трае курса... не може да се определи точно. Зависи от много неща.
                  Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Категория "А"

                    Някой да препоръча иструктори в София?
                    Решил съм да карам "А" и вече нямам търпение
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #40
                      До: Категория "А"

                      Ако позволите да се присъединя към вас,но от страната на инструкторите,в този случай аз само помагам за момента,но имам наблюдение над нещата.

                      Курса е променен от миналата година и е направен по европейски стандарти с цел намаляване на жертвите и по качествено обучение.

                      Кара се на полигон и градско,като часовете са 20.
                      по наредба след 7(седмият)час трябва да се кара градско,но има хора които се учат по бавно и там се намесва инструктора който преценява.

                      Полигона е от 5 елемента,както каза колегата по горе.

                      1 - бутане - прави се осморка.(Проверява се дали можеш да издържиш мотора или си слаботелесен...)
                      2 - прави се осморка с ниска скорост(вече на запален двигател)-повтаря се два пъти.
                      3 - Бавен зиг-заг между конуси имитиращи вратички,на сравнително близко разстояние,спиране по средата,качва се втори човеек,прави се обратен завой,минаваш през две вратички по права линия и спираш и сваляш човека.
                      4 - стартираш развиваш 30 км/ч и минаваш през зиг-заг 6 конуса,обръщаш и засилваш с 50 км/ч след което заобикаляш един конус(препятствие) и спираш. Този елемент беше изключително рискован и на него имаше дори и падания,затова преди да се изпълни се екипираш с каска,ръкавизи,ризница,наколенки.(предоставени от авто-школата)
                      5 - екстремно спиране - засилваш се за около 70 метра и развиваш 50 км/ч и спираш за 22 метра в ограждение от конуси. Това също е по рисково и е нужно максимален контрол на спиране,иначе..... я през кормилото или поднесъл мотор... грозна гледка.Отново с пълна екипировка.


                      След това е градското каране.
                      Кара мотоциклета с пълна екипировка,зелена светлоотразителна жилетка с буквата "У",а отзад е учебната кола и връзката е с хендс-фри.При нас се кара в младост 1,2,3,4 и в малките улички е добре,но по главните кръстовища са страшни,затова се сремим максимално да се подготвят курсистите.
                      Тази категория вече не се изкарва толкова лесно,както някой ще каже че е било в миналото.Сега се гледа под лупа всяко движение,реакция,може да те скъсат,защото не си пуснал пешоходец,или че си отнел предимство на велосипедист,автомобил,и т.н.(което звучи абсурдно ,когато караш мотор)но вече е факт.
                      Изпита е все едно караш кола,но има и полигон и си с каска Попринцип не е чак толкова страшно,защото за момента от 3 изпита по 6-8 души,са скъсано 4-5 души,заради грешки които след промяната в закона ги премахнаха(бутнат конус , спуснат крак, по ниска скорост , на полигона са тези скъсани)а градското трябва просто да спазваш правилата и всичко е О.К.

                      Иначе полигона е на СБА младост 3.
                      Мотора не посмяхме да сложим по нов докато не оправиха рисковите пропуски в закона,затова ползваме ЕТЗ150 - лек,маневрен,ускорява завидно бързо до 50км/ч,за разлика от 4 тактовите,и евтин за поддръжка след всяко падане(които бяха сравнително чести преди последните изменения от 27.08.2009г)

                      За хората,каращи ,и желаещи да карат кат А ,ще дам съвет:проверете добре курса преди записване,има ли разрешително полигона,защото доста полигони бяха закрити след промените и не разчитайте на цената че е 150,250,350 лв , вижте какво включва и си карайте всички часове,защото утре ще излезете на пътя и може някой от тези часове да ви бъде полезен.
                      Последно редактирано от Chinela; 05-09-09, 22:09.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Категория "А"

                        Първоначално публикуван от makgaxan85 Преглед на мнение
                        Попринцип не е чак толкова страшно,защото за момента от 3 изпита по 6-8 души,са скъсано 4-5 души,заради грешки които след промяната в закона ги премахнаха(бутнат конус , спуснат крак, по ниска скорост , на полигона са тези скъсани)а градското трябва просто да спазваш правилата и всичко е О.К.
                        Аз минах изпита преди около месец и изпитващия изрично заяви, че на полигона не се допускат грешки, даже ни попита дали сме го разбрали и сме наясно с правилата. Сега като чета, може и аз да не съм те разбрал правилно, но излиза, че след промяна в закона, изброените нарушения вече не се броят за грешки, така ли е?

                        А иначе карах курса в Благоевград срещу скромната сума от 300лв., след като в Пловдив ми обявиха цени от по 600-650лв. Вярно, тия мойте бяха пропуснали да ми съобщят, че се заплащат още 120лв.- по 60 за вътрешен и за краен изпит, ама здраве, нали мина успешно.

                        Интересно беше на градското, хората те гледат странно с тая сигнална жилетка и голямото У отпред, но като изключим едно промушване между колите, където учебната не можа да мине и ми се скараха да не бързам толкова, всичко мина добре. Накрая изпитващия ми дръпна една лекция, каква огромна отговорност е това да караш мотор и как ако не внимавам, нямало да могат да ме изстържат от асфалта, и така, вече съм правоспособен

                        Поздрави и успех на всички, на които изпита тепърва предстои,
                        Чавдар

                        Коментар


                        • #42
                          До: Категория "А"

                          И аз минах през процедурата Голяма веселба е особенно като спреш на пешеходна пътека смях
                          И при мен не се допускаха грешки на полигона.
                          А на градската част ме въртяха повече от колкото с колата, но пък аз упорито отказвах да правя грешки.
                          Накрая изпитващия ме пита "ти нали живееш тука някъде" аз "да" "а той " еми аиде ходи си и леко по пътищата" и така вече съм изряден
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • #43
                            До: Категория "А"

                            На полигона имаш право да повториш 4 и 5 упражнение,ако не си вдигнал скороста.

                            Коментар


                            • #44
                              Горчилка след изпит за А категория

                              Здравейте всички,
                              да взема и аз да споделя горчив опит с А категорията!
                              Миналата седмица с още 7 момчета бяхме на изпит за А категорията на полигона в Хаджи Димитър (зад гаражите на градските автобуси), изпитен протокол 2757 от 28.09.2009г., като изпита беше проведен при анормални условия! Първо, изпитващият Емил Михайлов мереше скоростните елементи в мили, като започна да ни къса двама по трима!!! В сетния миг се зададе една госпожа - проверяваща на проверяващия и дайяджията се спече още повече. На слаума ни искаше с 30 км/ч на първия конус (при положение, че в наредбата пише - "най-малко 2 от маневрите да бъдат изпълнени с минимум 30км/ч"), криво разбраната цивилизация като цяло. Като резултат от цялото това положение, с момчетата започнахме да правим базови грешки в стремежа ни да профучим покрай конусите! Последните двама младежи успяха някак да запазят самообладание, като крайната равносметка беше следната - 6 от 8, шест скъсани от осем явили се !!! Подобно нещо не пожелавам на никого, колкото и да се държахме мъжки нямаше как да не останем афектирани. Успех на всички кандидати моторджии ^ ^.
                              Последно редактирано от Жоро Донечки; 06-04-11, 23:01. Причина: шрифтът

                              Коментар


                              • #45
                                От: Горчилка след изпит за А категория

                                Колеги за да няма такива случки карайте курса за категория извън София
                                1.цената не 500лв
                                2.изпита минава нормално
                                3.наш колега от форума провежда изпити за всички категории,но не мога да споделя кой е/форумни правила/
                                ПАВКО
                                0888802068

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X