Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Категория "А"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Категория "А"

    Първоначално публикуван от ivanminkov1981 Преглед на мнение
    Щом имаш "Б" категория,то за "А" ще се явяваш само на полигон!
    За кросовия мотор,не съм сигурен как точно седи въпроса с регистрацията,но знам че нямаш право да го караш по пътната мрежа!
    С ремъркето до гората,там каране и после по обратния ред
    А за кубиците,с прясно изкараната "А" категория мисля че можеш да управляваш мотоциклет до 350 кубика!
    По темата за ограниченията в кубиците за "А" категория има писано във форума и най добре го намери и прочети
    това до 350 отпадна,аз я карах преди 3 месеца че взе да ме лови срам от комшиите
    Величко Попов
    0882496036
    [EMAIL="baam@abv.bg"]baam@abv.bg[/EMAIL]

    Коментар


    • #17
      До: Категория "А"

      Някой може ли да ми препоръча инструктор за курсове в София, който да е що годе свестен и да не взима чак 250 за курса (понеже гледам, че в провинцията са далеч по-евтини да не кажа наполовина на цената в София
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • #18
        До: Категория "А"

        Първоначално публикуван от alterego Преглед на мнение
        Някой може ли да ми препоръча инструктор за курсове в София, който да е що годе свестен и да не взима чак 250 за курса (понеже гледам, че в провинцията са далеч по-евтини да не кажа наполовина на цената в София
        Провери на Хладиълника(подминаваш кръстовището на ул.Сребърна и бул.Ч.Връх в посока околовръстното и завиваш първата пряка в ляво която е на 100тина метра от кръстовището,после на още около 100/200 метра на вътре от ляво ще видиш един полигон) търси Мишо Михайлов(инструктор) !
        За цена на курса ще те излъжа
        NO PAIN NO GAME!
        Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
        gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

        Коментар


        • #19
          До: Категория "А"

          Първоначално публикуван от ivanminkov1981 Преглед на мнение
          ... първата пряка в ляво която е на 100тина метра от кръстовището...
          Улицата се казва Филип Кутев.
          За курса на Мишо Михайлов не знам цена, но на същия полигон има още един инструктор Андрей, който поне миналата есен взимаше 200лв.

          Коментар


          • #20
            До: Категория "А"

            Събота и неделя във висше строително училище "Любен Каравелов" в "Овче купел" има инструктор и бръмчат.
            [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
            [/URL]

            Коментар


            • #21
              До: Категория "А"

              Реших се най-накрая да изкарам последната лисваща кат."А" и да завърша азбуката в книжката си. До сега управлявах мотор без въпросната категория ама нещо смениха полицаите в нашия град и не искам да рискувам. Какво ме изненада. Понеже е само на полигон а елементите които трябва да се научат са само 10 на брой а самият курс е 12 часа. Единствените по "трудни" елементи на нашия полигон са осморкта и охлюва с една ръка,всички други са като игра за малки деца. Е вярно е ,че имам малко опит ама толкова лесно бива ли. Според вас какви трябва да са елементите които трябва да се минават че нещо ме съмнява цялата тая работа? В курса има хора които за пръв път се качват на мотор и ми е интересно дали ще имат достатъчно тренинг да се впуснат в градското движение. То вярно че инструкторите няма да ги научат нищо а само ще им покажат как се прави носи мисля че въпросните 10 елемента не са достатъчни за новобранци. Другото интересно нещо е че за кат."М" се държи само изпит на листовки без курмуване.
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #22
                До: Категория "А"

                Няма начин да те подготвят за градското движение.
                Целта на курса е да се научиш да пазиш равновесие, да можеш да караш в права линия, да завиваш ... и токова.
                Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
                Вярвай ми за хората, които за първи път се качват на мотор са достатъчно трудни тези елементи.
                Всъщност не мога да преценя, понеже не знам с какви мотори се кара. Ако се кара с нещо мъничко и лекичко - едва ли е проблем. Аз курса го карах на ИЖ Планета-3 350 и за да може да направи 8-ката и охлюва му бяха изрязани ограничителите на кормилото...
                Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                Коментар


                • #23
                  До: Категория "А"

                  Първоначално публикуван от tatkobarba Преглед на мнение
                  Вярвай ми за хората, които за първи път се качват на мотор са достатъчно трудни тези елементи.
                  Всъщност не мога да преценя, понеже не знам с какви мотори се кара. Ако се кара с нещо мъничко и лекичко - едва ли е проблем. Аз курса го карах на ИЖ Планета-3 350 и за да може да направи 8-ката и охлюва му бяха изрязани ограничителите на кормилото...
                  Възможно е за начинаещите да е трудно,но ако можеш да караш колело мотора няма да те мъчи много.
                  Сега моторите с които се води курса са 125-150см3 ,този с който си карал е направо вишата категория.
                  Днес на курмуването инструктора реши да ме предизвика като ме накара да мина осморката и охлюва на обратно с една ръка.След като успях минахме на по-голямо изпитание, същите елементи с права стойка и разбира се пак успех. Следващото което успя да измисли инструктора бе пак въпросните елементи на права стойка с една ръка. Малко като хвалба ще е ама ги минах и онзи каза че много малко хора са успявали. За капак на охлюва ми сложи препятствие което имитира камък в завой и не трябваше да го докосвам с гумите ,на права стойка и с една ръка. Там леко се провалих докоснах препятствието със задната гума но след малко опити ще успея.
                  Последно редактирано от banjo; 17-06-08, 11:24.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #24
                    До: Категория "А"

                    Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                    Възможно е за начинаещите да е трудно,но ако можеш да караш колело мотора няма да те мъчи много.
                    Сега моторите с които се води курса са 125-150см3 ,този с който си карал е направо вишата категория.
                    Днес на курмуването инструктора реши да ме предизвика като ме накара да мина осморката и охлюва на обратно с една ръка.След като успях минахме на по-голямо изпитание, същите елементи с права стойка и разбира се пак успех. Следващото което успя да измисли инструктора бе пак въпросните елементи на права стойка с една ръка. Малко като хвалба ще е ама ги минах и онзи каза че много малко хора са успявали. За капак на охлюва ми сложи препятствие което имитира камък в завой и не трябваше да го докосвам с гумите ,на права стойка и с една ръка. Там леко се провалих докоснах препятствието със задната гума но след малко опити ще успея.
                    Колега колко е широка като лента за движение "8"-цата? Защото тази на която тренирах аз беше като за деца - с ширна на лентата малко под един метър... и с едно старо MZ... Може би ако ми бяха дали да си карам MTX-са щеше да ми е по-добре, но с изтормозения MZ просто нямаше как да го направя.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Категория "А"

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      Колега колко е широка като лента за движение "8"-цата? Защото тази на която тренирах аз беше като за деца - с ширна на лентата малко под един метър...
                      Всичките елементи са стандартни. На всякъде са с едни и същи размери. И както каза ти - нямат метър ширина...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Категория "А"

                        На времето като изкарвах А категория видях зор с тия елементи и то с моето си МЗ150! Наложи се да си счупя ограничителя за да стане възможно минаването, а го бях карал (МЗ-та) около година преди това без книжка предимно из гората!
                        Скоро разбрах че е внесено предложение да има и изпит за градско кормуване като изпитващите щели да карат отзад с кола и да диктуват какво да прави изпитвания по разговорно устройство! Шоу ще е голямо ! Отделно има предложение А и М категории да се раздробят на подкатегории според мотора, възрастта и опита на водача, като ще се дава възможност и на 14 годишни да изкарват категория!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Категория "А"

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          ...
                          Скоро разбрах че е внесено предложение да има и изпит за градско кормуване като изпитващите щели да карат отзад с кола и да диктуват какво да прави изпитвания по разговорно устройство! Шоу ще е голямо ! Отделно има предложение А и М категории да се раздробят на подкатегории според мотора, възрастта и опита на водача, като ще се дава възможност и на 14 годишни да изкарват категория!...
                          Господи помилуй! Луд умора няма!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Категория "А"

                            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                            Колега колко е широка като лента за движение "8"-цата? Защото тази на която тренирах аз беше като за деца - с ширна на лентата малко под един метър... и с едно старо MZ... Може би ако ми бяха дали да си карам MTX-са щеше да ми е по-добре, но с изтормозения MZ просто нямаше как да го направя.
                            Ами на нашия полигон има два вида осморки и охлюви.Големите които са за първоначално трениране са на 1метър а другите които са за изпита са на 70см. Жалоните са поставени само на малките елементи понеже на другите никой не кара.
                            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                            Господи помилуй! Луд умора няма!
                            Това че ще смятат да въведат и градско курмуване с пилотна кола го разбрах днес от инструктора.Реакцията ми беше като вашата
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #29
                              До: Категория "А"

                              Колеги имам питане,ако модераторите решат може да го преместят като отделна тема:Трябва ли да се дава автоматично "М" категория като си изкарал каквато и да е друга с изкл.на 'А".Замен лично това е едно недоразумение на болни мозъци.
                              ПАВКО
                              0888802068

                              Коментар


                              • #30
                                До: Категория "А"

                                Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
                                Колеги имам питане,ако модераторите решат може да го преместят като отделна тема:Трябва ли да се дава автоматично "М" категория като си изкарал каквато и да е друга с изкл.на 'А".Замен лично това е едно недоразумение на болни мозъци.
                                Що недоразумение бе колега...
                                М категория е равносилна на колело , за МОТОПЕД Е
                                Тя е до 50сс ограничение в двигателя
                                и до 45 км/ч конструктивно максимална скорост...
                                Колко от сегашните 50 кубикови моторетки са до 45 км/ч - май почти николко?! Всичко което развива по-голяма скорост НЕ Е мотопед, а мотоциклет и по закон е нужна А категория.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X