Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

    Може ли лесно да прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T?

  • #2
    До: Колко лесно може да се прегрее

    Много лесно.

    Коментар


    • #3
      До: Колко лесно може да се прегрее

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Много лесно.
      4.2 ! Много лесно?
      Може ли повече подробности, колега?
      Благодаря!
      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

      Коментар


      • #4
        До: Колко лесно може да се прегрее

        5 минути по магистралата със 180км/ч без охладителна течност = сигурен резултат. Когато датчика остане на сухо уреда не показва. А мотора е достатъчно здрав с метална гарнитура и работи докато умре безвъзвратно.

        Коментар


        • #5
          До: Колко лесно може да се прегрее

          Ето какво се случи-тръгвам като пич от София като преди това проверявам всички течности,включително отворих радиатора,но по залисването с кокпитите на близначетата-внуците ми съм оставил капачката върху единия акумулатор.Карам по магистралата(180 не съм вдигал с тая кола никога)със 130-никакви проблеми,тръгвам от Асеновград към Пампорово по баира и забелязах,че стрелката се е вдигнала над средата-спирам,казвам на бабата и спрях,но не загасих веднага,обаче за по-малко от минута почна се една пара като локомотив-хвърля вода и прегрята пара(капачката си стои на акукулатора-късмет)-загасих мотора и нещата се поуспокоиха,ама нямам вода-само 5 литра ракия на 54 градуса-сипнах малко-около200грама-пак засвистя и омирисах орталъка на казан.Еее викам си няма да стане и почнахме да чакаме под под рева на двамата 20 месечни"изтребителя".Междувременно сменяхме памперси а аз отидох до близка чешма и след около половин час налях радиатора със студена вода-леко поклокочи докато въртеше помпата,след което го долях докрай и затворих капачката .ПОтеглих и спрях за малко в Чепеларе-нямаше загряване-на "средата" си стои уреда,но долях още малко вода да стане точно-в разширителния уред не се беше покачило нивото,погледнах и маслото-не беше "БОЗА"На паркинга на "Рожен"погледнах пак-нивото си стои-маслото безупречно. Единственото нещо(може и да си въобразявам)мисля,че налягането на маслото се повиши при едни и същи обороти от преди загряването.Моля за Вашите мнения за евентуален тест по гарнитура,глава и други,че ми е много мила тази колица.

          Коментар


          • #6
            До: Колко лесно може да се прегрее

            P.S Радиатора пое почти 6 литра вода,значи е имало само пара и въздух вътре.

            Коментар


            • #7
              До: Колко лесно може да се прегрее

              От толкова му няма нищо даже на японски двигател. Някое най-ново наточено Хитачи или Хонда може и да си скъса шпилчиците, но тоя трябва да си е в ред.
              За да не става друг път така, виж провери наред ли е датчика за прегряване. Ако датчика на прибора не е с два извода, тоя е още един, подобен на датчика на прибора, а жицата от него трябва да отива в лампа "прегряване" или някаква друга "авария в охладителната система" на таблото. Обикновено са на корпуса на термостата.
              Той се е и охлаждал после бавно, нали не си го налял и залял веднага с лед, не трябва да се измята. Не е госпожица. Провери затягането на главата с динамометъра. И сигурно с ъгъла на болтовете, тоя може и така да се затяга.

              Коментар


              • #8
                До: Колко лесно може да се прегрее

                Не пипайте нищо по главата още по-малко с динамометричен ключ... Процедурата за натягане на главата на този двигател е съвсем различна... пипнете ли болт сменяте гарнитура...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  До: Колко лесно може да се прегрее

                  Благодаря,нямам никакво желание да пипам каквото и да е,просто ако всичко е наред(дай боже)само ще сменя водата с антифриз,че и без това излезе доста ръжда от водната риза.Смятам да я покарам само на вода-50-60 км-надявам се да не и се случи нищо.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

                    За толкова нищо няма да стане.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

                      Не ми се вярва да има какъвто и да е проблем (според твоя разказ) това е "Железен" двигател и за да го прецакаш си трябва повечко зор - щом си работи и не хвърля вода/меша маслото - карай си спокойно!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

                        Утре ще го изкарам автомобила на малко повече зор,ще ходя на един гьол за щука,има -няма 180км-отиване и връщане и ще Ви докладвам за евентуални отклонения-апропо-досега при затворена капачка на радиатора тази кола НИКОГА не е вдигала над средното ниво температурата на охлаждащата течност,даже и при средно тежък(авджийски)офроуд-без значение-лято-зима-с и без климатроник-супер интересен и невероятно спокоен мотор-сякаш за него не съществуват натоварвания?????

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

                          P.S Няма "железни" двигатели-има дърти маймуни(като мен),които въпреки 35 годишмия си опит с коли са разсеяни и могат да счупят ВСИЧКО.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

                            Виждал съм два убити, единия мина само с нова глава, а другия бе безвъзвратно убит . Ама си трябва много талант за да го убиеш. Дано нищо му няма на моторчето че ще е жалко за джипката.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко лесно може да се прегрее ТЛК-80 4.2ТД 1HD-T

                              СЛАВА НА БОГА-ходих на 170 км,хванах 4 щуки- 2 по 2.5 кила, една 0.900 и една 1.200,осемдесятката върви и пее,никакви проблвми с охлаждане,течности палене и прочее.Малкия Дявол-присвириха отначало ремъците,които бяха целите в ръжда и антифриз оплескани,но всичко е ОК.Дай боже никога да не се отплесва като мен човек.Благодаря на всички колеги за коментарите.(Аз ще почерпя)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X