Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор за двигател - насока

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор за двигател - насока

    Здравейте,
    нов съм то се знае ще карам направо. Мога да търся из нета за двигатели и тнт но искам да попитам патилата който имат известен стаж и знания за избор на двигател.
    На 20 год. съм от Бургас, решил съм по нататъка като отделя някой лев да започна АТВ от нулата. Аз ще си направя сам рамата и тнт. Бая тона желязо са минали през ръцете ми ,уча се бързо. със заварките щом съм изграждал някой билбордове и още стоят без да са мръднали значи и с това ще се справя. Сигорен съм че за там няма да имам ремонт в бъдеще ако я правя лично аз. Всичко друго части и тнт. Ще е кажи речи ново или втора ръка запазено ( найстина запазено ) интересува ме просто за двигател да ме насочите. 4 х 4 ще искам да е и с ръчни скорости. Проекта за самата рама , центри на тежестта , разстояние м/у оси и тнт ще си е по лично мой чертеж и моя преценка. Прая го на мен да ми е гот да го карам. Кажете ми двигател с който мога да катеря стръмнини при положение че само аз съм 90 кг. плюс теглото на атв-то. Голям ентосиаст съм още от малък да изградя нещо от нулата и да мога да го карам и смятам , че атв-то е най-добрия избор за това.
    Благодаря.

  • #2
    До: Избор за двигател - насока

    Аз съм 105кг моито АТВ е 200ссм и се катери без проблем всичко е въпрос на предавки

    Коментар


    • #3
      До: Избор за двигател - насока

      Аз бих ти препоръчал да търсиш цял окомплектовам двигател от ендуро, и вече според зависи килограмите и габаритите на машината....моята преценка е да търсиш над 250 кубика...все пак двигателят ще тегли повече килограми от един мотор. Да се намери двигател от АТВ, трудна работа...аз преди 7 месеца започнах като теб...доста неща ми минаха през ръцете и доста изчетох...но наистина за кефа го направихме...хоби какво да правиш...получи се супер машина.

      Коментар


      • #4
        До: Избор за двигател - насока

        Прекрасно си обяснил, ама аз да те питам, струва ли си времето и нервите за изработката на такова чудо. Времето което ще хвърлиш за това ползвай да изкараш пари и си купи заводско. Много хора така могат и автомобили да си направят, ама не ги правят. В общия случай не си струва. Направата на динамична конструкция няма нищо общо от направата на статична такава.

        Коментар


        • #5
          До: Избор за двигател - насока

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Прекрасно си обяснил, ама аз да те питам, струва ли си времето и нервите за изработката на такова чудо. Времето което ще хвърлиш за това ползвай да изкараш пари и си купи заводско. Много хора така могат и автомобили да си направят, ама не ги правят. В общия случай не си струва. Направата на динамична конструкция няма нищо общо от направата на статична такава.
          Виж колега, аз съм го правил през свободното си време Събота и Неделя, когато съм свободен. Много от нещата които ме забавиха не зависеха от мен...ако път вече се занимавах само с това и частите и стругари и фрезисти не ме бавиха...на нивото което съм сега...смисъл...един съм го направил...смятам, че ще се справя доста бързо с подобна задачка...но мен и двигателят много ме забави докато го намеря...двигатели от пистаци колко искаш, но не са подходящи за такъв тип каране. За това дали си струва, вече всеки може да си прецени сам...това си ми е хоби...атв-тата също...прави ми кеф да се човъркам и сега много му се радвам като знам, че аз съм го правил. Средствата които отидоха за проекта са около 2000-2300 лева и не се е пестило от към нищо! Знам, че стана здраво...знам всяко едно болче как е завито и за какво...всяка една заварка...не искам да споря с никой...никога няма да стане такова каквото е в магазина...но като знаеш че ти си го правил и като оставаш впечетлен от резултатите които дава самата машина...чувството е неповторимо.

          Коментар


          • #6
            До: Избор за двигател - насока

            [quote=...но наистина за кефа го направихме...хоби какво да правиш...получи се супер машина.[/quote]

            Дай някоя снимка да видимПоздравления и на двамата.Хубаво е да има такива хора,сами да направят такава машина,но наистина колко време е нужно и усилия.Но хубавите неща стават бавно
            [SIZE=5][I][FONT=Palatino Linotype][B]Botevgrad Racing Team-[SIZE=1]some call it a hobby... we call it a way of life....[/SIZE][/B][/FONT][/I][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              До: Избор за двигател - насока

              Първоначално публикуван от Николай Нинов Преглед на мнение
              Дай някоя снимка да видимПоздравления и на двамата.Хубаво е да има такива хора,сами да направят такава машина,но наистина колко време е нужно и усилия.Но хубавите неща стават бавно
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25563 темата е точно под тази

              Коментар


              • #8
                До: Избор за двигател - насока

                Ами да ви кажа и аз се замислих за това да си купя направо готово, но все пак това ми е да речем ... чак мечта да направя нещо от собствените си ръце не, но тръпката да го карам и като знам че изцяло съм съсздал машина корава и да катери в калища малища и целия омазан в кал и да се кефя.. пък и аз време ще загубя ако не ходя на работа, а това...просто в свободното си време, почивни дни и тнт... вместо да излизам по кафета и там да харча пари и да стоя в къщи пред компа по добре да съм като циганин в някой гараж за няколко месеца и после...готово. от време на време някой ремонт, но повечето ще е тръпка през планините. Ще се радвам ако има от Бургас а то има ( четах във форума ) да се сабираме на дружинки и компании и от там веселие бира ( не пия ама ся 1 бира.. ) и яко блъскане на машините направо до изцеждане на всичко , здравина, мощност и техники това е моето мнение.
                Благодаря

                Коментар


                • #9
                  До: Избор за двигател - насока

                  Точно така колегата е дал линка. Тази тема съм я отворил малко след като го започнахме, та който му е интересно да гледа има снимки от самото начало и на последната страница има снимки от вече почти завършен вид.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор за двигател - насока

                    Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                    Точно така колегата е дал линка. Тази тема съм я отворил малко след като го започнахме, та който му е интересно да гледа има снимки от самото начало и на последната страница има снимки от вече почти завършен вид.
                    ATV-то ти много ме радва има купешки вид браво. просто.....много ме кефи само да те питам натъкнах се на няколко сайта продават някой готови рамена...амортисиорчета и тнт.. но не съм видял да продават не знам как му се нарачи..аз ще го кажа маска, надявам се да ме разбереш за кое ти говоря. Примерно калниците..това цялото синьо което е отгоре на рамката..седалката и предния фар ..абе фацата продават ли ги отделно само тях примерно ?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор за двигател - насока

                      Исках също и да питам за двигателя нямам си понятие какво е да караш двигател 150 кубика който примерно е 15 коня и какво е да караш 500 кубика и да е 40-45 коня . Ще ви кажа за какво го искам а вие ако можете да ми препоръчате кое ще ми свърши работа. ( ест. че по-мощното но все пак ме интересува за долната допустима граница ) Значи предполагам че ще го използвам главно за в планината, не в много пресечена местност. Горе долу по коларските пътища..по стръмни байри исками се и да скачам с него. Като падне снега също... може и като е валяло в калища малища...ама не цялото да затъва Гледам за двигатели за над 300 кубика поне и над 40 коня. Нещо да ми кажете за долна допустима граница ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор за двигател - насока

                        Виж сега пак ще се повторя, много зависи от килограмите на конструкцията, но мисля, че 35-40 коня са достатъчни, като се подбере и двигател с подходящи предавки. Спойлерите...калници маски и т.н. се продават отделно аз използвах такива за китайско атв които не са много скъпи. Тогава беше 70, сега мисля че са 120 или 140 лева целият комплект предни калници, задни калници маска, и още разни джунджурии към тях. Имам и атв което е 20тина коня, не страдам от недостик на мощност, но като се кача на другото чувството е съвсем различно като знам, че имам презапас от мощност на някой стръмен склон да кажем, и не ми се налага газта да е в по-крайно положение. А то си стана много мощно...ускорението му...скоростта...просто много. Карал съм и ямаха 450 която попринцип много си върви, но този двигател ми опъва ръцете повече. А максималната му скорост...незнам нямам смелост да я пробвам...но съм сигурен че около 140-150 ще направи без да се тормози...ако има и някой смелчага отгоре му.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор за двигател - насока

                          съветвам те да търсиш едноцилиндров двигател със стартер колкото по голяма кубатура толкова по добре значи има въртящ момент и ще има стъпка в ниските да катери или някое V-2 но лошото е че повечето такива са дългоходови което означава голям,тежък двигател който не се развърта бързо.
                          Най добре търси някои ударен мотоциклет тогава ще го всемеш окомплектован с доста полезни джунджурий като електроика,зареждане ,ел. инсталация,кормило,жила,жерига пиньони и всякакви други неща които ще ти доидат наум и ще струват много пари после поотделно
                          Николай Гогов 0898676912

                          НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор за двигател - насока

                            Първоначално публикуван от АНТИМ Преглед на мнение
                            съветвам те да търсиш едноцилиндров двигател със стартер колкото по голяма кубатура толкова по добре значи има въртящ момент и ще има стъпка в ниските да катери или някое V-2 но лошото е че повечето такива са дългоходови което означава голям,тежък двигател който не се развърта бързо.
                            Най добре търси някои ударен мотоциклет тогава ще го всемеш окомплектован с доста полезни джунджурий като електроика,зареждане ,ел. инсталация,кормило,жила,жерига пиньони и всякакви други неща които ще ти доидат наум и ще струват много пари после поотделно
                            Само да доппълня, гледай мотора да е ударен в предницата, тя не ти трябва, рамата да не е усукана, и да е подходяща за атв

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор за двигател - насока

                              Антим е прав за двигателя.Аз лично направих моето АТВ от Ямаха Тенер 660.Двигателя е същия като на Раптора.Обади се на този телефон и питай за двигатели.0899929962 - Сашо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X