Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
    Най - стойностната и впечатляваща книга за мен не е само една всъщност.

    Джон Стайнбек - 2ри том с разкази. Вътре са "Тортила Флет" , "За мишките и хората" и "Безпътният автобус". И трите са уникални и могат да те накарат да се замислиш...

    "Малкият принц" . Наскоро хубав човек ме светна за тази книжка... Сега си я препрочитам постоянно.

    Джек Керуак - "По пътя". Любимата книга на баща ми, а сега и на мен.

    На Вонегът съм чел "Котешка люлка", много е хубава, но за останалите му книги сигурно не съм достатъчно умен все още

    От съвременните писатели много препоръчвам Лий Чайлд - всичките му книги !
    Наистина Стайнбек те кара да се замислиш..Тези, които си изброил са част от любимите ми. ,,Малкият принц,, ми е..настолна. Вонегът, Стайнбек и всичко на Ремарк мога да препрочитам. А в друго настроение обожавам да чета Толкин и всякакви митове и легенди И...четете
    В българският език няма дума, която в множествено число завършва на Й

    Коментар


    • #92
      До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Не видях да се споменава емблематичен автор като Джоузеф Хелър - Параграф 22.

      Освен споменатите дотук романи на Ремарк, горещо препоръчвам и някои от по-малко известните му творби - "Искрица живот", "Нощ в Лисабон". "Сенки в рая".

      Искрица живот е моят No 1 измежду всички книги които съм чел досега въобще.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #93
        До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Всичките книги на Ориана Фалачи - най-мощния глас на политически журналист на ХХ век. Повела кръстоносин поход срещу всички, които се опитват да определят и контролират съдбите на хиляди хора. Освен това очарователна жена.

        Коментар


        • #94
          До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Толкова много фантасти препоръчахте, никъде не видях моят любим автор - Филип К. Дик
          "Човекът във високия замък" - книга, която заслужава да бъде прочетена дори от нефенове на фантастиката.

          По темата "офроуд" мога да препоръчам книгите на Дейвид Хатчър Чайлдрес, където, макар автора да изповядва малко нетрадиционни идеи относно историята на древните цивилизации на Земята, пътешествията и природата са наистина забележителни.
          124 -> 164
          T4

          Коментар


          • #95
            До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Александър Беляев много ми хареса. Както не харесвах фантастика така прочетох 4 тома. Горещо препоръчвам!

            Коментар


            • #96
              До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Попаднах на едно, според мен своеобразно продължение на "1984" от Оруел - романът "Тъмните реки на сърцето" на Дийн Кунц. Антиутопията на Оруел сме я преживели и вече звучи познато и технически наивно, а романът си Кунц е писал през 1994-та, само десет години след "1984". Всичко изглежда технически различно, но идеята е обща - какво може да стане (става!), ако огромна власт, съсредоточена на едно място, попадне в неподходящи ръце.

              Коментар


              • #97
                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                ...ако огромна власт, съсредоточена на едно място, попадне в неподходящи ръце.
                Справка - темата "Национализацията се завърна" и много други...

                Спам, но много подходящо.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #98
                  До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  Ako се изморите от стойностни книги и решите в един момент да се разсеете с книга в ръка, и ако се сещате още за добрия стар криминален роман, горещо ви препоръчвам Майкъл Конъли - най-добрият криминален автор в момента.
                  Даже неотразимият Клинт Истууд не устоя и направи филм по негов роман (като режисьор и разбира се със себе си в главната роля), но не му се получи. Всеки иска да е като героя на Конъли, но той е четирийсет и нещо годишен, а Клинт Истууд беше с 20 повече тогава.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Джон Гришам като Елин Пелин? Ако не вярвате, прочетете "Бялата къща" - американски патриархат от Юга малко след войната. Памук вместо нашите ниви и малко по-различни нрави, но същите ценности и внушения.
                    Няма адвокати и съдебни трилъри. Направо не можах да позная Гришам

                    Коментар


                    • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Скъпи хора, подарявам ви от сърце една книга. Всеки ще открие в нея това, което таи сърцето му....ако нищо не откриете, не се отчайвайте.., значи друга е вашата книга...Това е моята.


                      http://www.chitanka.info/lib/text/9399

                      " Черният ангел" се казва книгата на Мика Валтари.

                      Коментар


                      • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Най приятелски препоръчвам на всички,поучителните разкази на Робин Шарма от "Монахът който продаде своето ферари"

                        Коментар


                        • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          Да добавя и аз приятната ми изненада от "Избрани книги" на "Рийдърс Дайджест".По четири книги в томче ,с абсолютно различни стилове, но всички водят до няколко нощи недоспиване.Това гарантирано си поръчвам от техните предложения.Със сигурност ще ги препрочета след време.

                          Коментар


                          • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Една приказка, която прочетох наскоро ... два пъти и двата пъти бях адски сърдит, че свършва толкова бързо, въпреки 700те си страници. "Морето на троловете", Нанси Фармър. Може би фентъзи, може би не точно, но със сигурност е нещо, което си струва да се прочете!
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              Как да печелим приятели и да влияем на другите-Дейл Карнеги
                              Манипулирайте,но правилно-Йозеф Киршнер

                              Наистина две много полезни книги,особенно първата-стига да разбереш,и след това използваш написаното в нея.
                              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                              Коментар


                              • До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Един приятел ми препоръча преди време книгите на Тери Гудкайн. Едно цяло лято направо ги изгълтах. Така че препоръчвам горещо на тези, които обичат фентъзито.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X