Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойностни книги - препоръки и информация

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Стойностни книги - препоръки и информация

    Някои неща, за които, ще си кажете - Ей, вярно бе !!!

    Кърт Вонегът - Котешка люлка, Закуска за шампиони.
    Габриел Гарсия Маркес - Сто години Самота
    Ярослав Хашек - Приключенията на храбрия войник Швейк.
    Михаил Шолохов - Разораната Целина
    Джовани Бокачо - Декамерон
    Болеслав Прус - Фараон
    Иля Илф и Е Петров - Златният Телец, Дванайсетте стола
    Михаил Булгаков - Майсторът и Маргарита
    Лев Толстой - Анна Каренина
    Михаил Лермонтов - Княжна Мери - Княгиня Мери - наръчник за начинаещи интриганти.
    Мери Шели - Франкенщайн - Книгата е написана за да натрие носовете на великите Лорд Байрон и Пърси Биш Шели - английски класици, които твърдят, че жените освен за салата за друго не стават, от Мери Шели, на майтап, на Брега на Женевското езеро. И е класика.
    Ерих Мария Ремарк - Трима Другари, Черният Обелиск.
    Скот Фитджералд - Великият Гетсби, Нежна е Ноща
    Стайнбек - Гневът на Мравките
    Андре Мороа - Климати и разказите, не забравайте , че песента на Eagles - Hotel California е по разказ на Андре Мороа - Hotel Tanatos Palas

    много препоръчвам, без да са класика

    Валентин Катаев - Елмазен мой Венец
    Джймз Олдридж - Един последен поглед
    Карлос Кастанеда - Пътуване към Истлан
    Марио Варгас Льоса - каквото намерите
    Зиновий Юриев - Фантаст програмист, прописал на 50 години и починал наскоро след това

    Емил Манов - каквото се намери
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #17
      До: Стойностни книги - препоръки и информация

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      От съвременната фантастика класните автори за съжаление не са много но все пак Дан Симънс... може да му обърнете внимание...
      + 1000. Може би най-добрата съвременна западняшка фантастика - четирите книги за "Хиперион" и двулогията "Илион"/"Олимп". Всички фенове на жанра няма да съжаляват.

      Единствен Nik Nikolov е посочил Кърт Вонегът в списъка си Добавете си и още някое негово заглавие, заслужава си. Гледам, човекът е фен и на "Декамерон". Значи, давай и с "Кентърбърийски разкази" на Чосър Както и една друга класика - "Ад" на Данте. Ще се учудите колко стройна схема е създал той - конкретното ви място в Ада като функция от извършените грехове. Няма да ви казвам адвокатите къде бяха ))
      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

      Коментар


      • #18
        До: Стойностни книги - препоръки и информация

        Аз всъщност предпочитам български автори, но най-вече:
        Николай Хайтов,
        Емилиян Станев,
        Антон Дончев

        В същото време и от чеждите автори има интересни заглавия.Трайна диря в мен е оставила и "Quo vadis" на Сенкевич, както и "Синухе египтянина" (не се сещам за автора). Това са книги в които се говори за смяната на едно изповедание с друго. Наистина това за мен са най-интересните моменти в човешката история.

        Направи ми впечатление, че никой не е посочил Библията - има доста интересни неща там. Наскоро четох едно мнение за писанията в Библията, че всичко там е написано на три нива:
        - първото ниво е буквално разбиране на написаното - така както се опитва да го представи и църквата
        - второто ниво е символно разбиране на понятията напр. светът е сътворен за 6 дни - разбирай за 6 епохи
        - третото ниво е метафизично
        !

        Коментар


        • #19
          До: Стойностни книги - препоръки и информация

          Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
          ...Гледам, човекът е фен и на "Декамерон". ....
          Тогава не забравяйте и "Български Декамерон" - едно малко, невзрачно книжле, но колко интересни разкази от богатото ни минало събрани...
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

          Коментар


          • #20
            До: Стойностни книги - препоръки и информация

            Първоначално публикуван от yovcho Преглед на мнение
            ..."Синухе египтянина"...
            На Мика Валтари.
            Прочети нещо и за будизма! Мисля - няма да съжаляваш!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #21
              До: Стойностни книги - препоръки и информация

              Новоизлязлото преработено издание на Андрей Кончаловски "Долни истини. Седем години по-късно".
              Добре, че съм запокитил ( подарил, изгубил,) първото издание. Щеше да падне едно паралелно четене, сравняване. Не мога да се понасям за тези неща.
              Такава плътност на мисълта! всеки ред - сентенция.
              Трябва да умреш млад и по възможност това да стане колкото се може по-късно.(Цитат. Китайска мъдрост)
              Работи се по въпроса

              Коментар


              • #22
                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Прочети нещо и за будизма! Мисля - няма да съжаляваш!
                Ами препоръчай! Нещо което си чел и си заслужава.
                !

                Коментар


                • #23
                  До: Стойностни книги - препоръки и информация

                  "Железният светилник"-Димитър Талев
                  "На изток от рая"-Джон Сайнбек
                  "Кръстникът","Фамилията"-Марио Пузо
                  "Храниките на Нарния"-Клайв С. Луис ..и седемте книги

                  Коментар


                  • #24
                    До: Стойностни книги - препоръки и информация

                    Напоследък прочетох няколко книги на Георги Данаилов. Харесаха ми - препоръчвам ги. Някои от тях ги има побликувани и в интернет.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Стойностни книги - препоръки и информация

                      Опа, грешка! Книгите са ПУБЛИКУВАНИ.........

                      Коментар


                      • #26
                        До: Стойностни книги - препоръки и информация

                        Като "фантастоман" от крехка възраст сега страдам, че не се издава и не се превежда А. Ван Вогт. Ако ви паднат негови разкази, не се колебайте, особено, преди всичко и най-вече за разказа "Чудовище".

                        Поздрави!
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Стойностни книги - препоръки и информация

                          По повод една тема тук се сетих за една книжка : "Зен и Изкуството да се поддържа мотоциклет" Робърт Пърсиг
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Стойностни книги - препоръки и информация

                            Много, много любими автори и книги имам, чудя се как да избера един-двама и да ги препоръчам???
                            За любителителите на природата и природозащитниците - всичко на големия Джералд Даръл - огромна любов към природата и хората, пътешествия, екзотика и великолепното английско чувство за хумор!
                            И последното, което ме очарова - "Афродита - Приказки, рецепти и други афродизиаци" на Исабел Алиенде. Познавам я от доста години като последователка на Маркес в сила на писане, но тази книга е коренно различна. Все така силна и очароваща, но тук преобладават хумора, еротиката и кулинарната информация. Четете я с любимия/любимата.

                            П.П. Една книга, която "ме обърна с хастара навън" - "Изкуството да бъдеш бог" на Морган Скот Пек. Ако някой иска да разбере що е това любов и има ли тя почва у нас - препоръчвам я!
                            Последно редактирано от Петя; 31-05-08, 20:29. Причина: допълване
                            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                            Omnia vincit amor !

                            Коментар


                            • #29
                              До: Стойностни книги - препоръки и информация

                              В графа ,,Приложна психология" - Франческо Алберони.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • #30
                                До: Стойностни книги - препоръки и информация

                                Най - стойностната и впечатляваща книга за мен не е само една всъщност.

                                Джон Стайнбек - 2ри том с разкази. Вътре са "Тортила Флет" , "За мишките и хората" и "Безпътният автобус". И трите са уникални и могат да те накарат да се замислиш...

                                "Малкият принц" . Наскоро хубав човек ме светна за тази книжка... Сега си я препрочитам постоянно.

                                Джек Керуак - "По пътя". Любимата книга на баща ми, а сега и на мен.

                                На Вонегът съм чел "Котешка люлка", много е хубава, но за останалите му книги сигурно не съм достатъчно умен все още

                                От съвременните писатели много препоръчвам Лий Чайлд - всичките му книги !
                                Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X