Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с LR Discovery (дрънчене,вибрации в купето)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с LR Discovery (дрънчене,вибрации в купето)

    Може ли някой да ме упъти защо при двежение някъде откъм раздатката се чува едно дрънчене и се появяват вибрации в купето. Къде да се отиде за качествена експертиза на проблема. Само да не е в Дару Кар, Мото Фое или Трейд Кар.
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    Касмет дано да имаш, и да е каре. Имах вибрациики , смених предните карета, сега вибрацииките ми напяват по тавана отзад. трябва да сменя и задните вече

    Коментар


    • #3
      имах такъв проблем и се оказа предно каре на кардана,смених го и вибрацията изчезна.при мен нямаше дрънчене,може би защото го смених в деня в който се появи тя.
      а за качествен съвет,може да пробваш сервиза на пежо или опел а най-добре москвич,там най много разбират от land rover.това беше шега.
      разбирам че винаги ще има недоволни от специализираните сервизи,но чак пък и от трите да е недоволен човек
      май нещата отиват или към ракетата и космоса,или към киселото грозде.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        Като сме отворили тема за карета и кардани, има ли някой идея с каква грес се смазват тези неща, че аз си имам гресьорки на всички каренца и карданчета.

        Вероятно има значение гъстотата на греста (вискозитета), работната температира и други разни показатели които не знам???
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          Радо,

          За гресиране просто отиваш в сервис където гресират. Последният път бях точно срещу Хюйндай на Ляпчев (булеварда от Студ. град към Младост) и беше 1.50лв. на точка. Абе 10-15 лв. Ама има и на други места, да не прозвучи като реклама.

          За оторизираните сервизи - Трейд кар не (IMHO), но за Мото Пфое и Дару нямам оплаквания.

          Коментар


          • #6
            Яро,
            абе то това ясно че навсякъде гресират, но дали с подходящата грес го правят, защото колкото видове моторни масла има, толкова видове и греси има.
            Аз като отида в някой специализиран магазин за машини - имато поне 20 вида грес - явно за различните възли се слагат различни

            тази наука не ми е ясна.

            При условие че обичам да се цапам по колите и имам гресьорка - ми е интересно каква грес се слага, за да си набавя ???
            Иначе лесно - купувам някаква и слагам навсякъде, но дали е правилното решение??
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              В четвъртък бях в мотопфое и за грес като част ми взеха 2,5лв.Труда заедно със смяна на масло за автомат +смяна на филтъра на автомата(за целта се сваля картера на скоростната кутия) беше около 80 лв с ддс и с една година гаранция на това което са пипнали и сменили.
              щото бай ти пешо като каже-ееееемиииии такоа масло си ми донесъл и евтиния ремонт пак ни излязъл скъп.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                каретата на карданите обикновено чукат, тропат, трещят, но не дрънчат. дрънчене може да е нещо в самата раздатка, може да е лагер, може да е просто тампона на който стои. трябва майстор. щом си недоволен от трите сервиза на ровер, за което напълно те разбирам, може да направиш като мен, купуваш си инструменти, правиш си канал, обличаш работните дрехи и почваш да доказваш, че си по - добър, което не е толкова трудно

                за гресирането проблема е малко сложен. за всяко нещо си има грес и тази дето е за едно нестава за друго. каретата трябва да се гресират с грес за високи обороти и температура, подобна на тази за главините. разните елементи по окачването се гресират с грес за бавно подвижни съединения и тн. лошото е че в такаламита има само една грес и тя обикновено е тази за ниските обороти, за която ще ви кажат че е "универсална", а тя не е.

                затова ако някой искада си гресира каретата наистина трябва да си купи ръчен такаламит за около 30 лв. и да се омаже с грес до неузнаваемост
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от go go go
                  каретата на карданите обикновено чукат, тропат, трещят, но не дрънчат.
                  Не си прав, на Вранглера така ми е дрънчало че ум да ти зайде...Ново каре от нашите приятели Скорпион 13...за един месец стана токова че се чудя как не е изпаднало по пътя...После за същите пари купих пак от тях Атлас и не го пипнах повече (само гресиране), така си го и продадох с него, и сигурно още с него си го кара човека...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X