Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси, проблеми и ремонт на кормилна кутия на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси, проблеми и ремонт на кормилна кутия на Диско 1

    Здравейте на всички,
    искам просто да се похваля с моята нова придобивка LR Discovery 90 година.

    Всичко започна когато един мой стар приятел офроудаджия (с планински байк) ме отведе на съсезание в Бистрица.
    И как се запалих не е истина, след това четене по форуми, списания, телевизии - зарибявка голяма, май някой беше казал че то тази болест не се
    лекува а само прогресира.
    След дълго ровене из форума - реших какво ще е моето 4х4 возило - Диско 1, дизел. Това ми мое заключение датира от лятото на 2005.
    Последва едно дълго и изморително търсене на подходящото средство, като съм гледал поне 30 и съм карал много от тях.
    Най накрая след толкова време си го харесах от автокъщата до нас, с доста забележки по окачването, тавана и т.н.

    От там направо в Дару кар и след като ми смениха всички лагери, семеринги, гарнитури и т.н. по главините, няколко тапи които изпускаха
    по двигателя (което излезе като труд най-скъпо, защото се свалят колекторите, турбото и т.н.), всички масла по двигател, скорости, дифове си взех количката в прилично здраве.

    Е останаха още други забележки, но тях мога и сам да си ги оправям.

    Основния проблем, който излезе е кормилната кутия - има голям луфт на изходния вал към колелата и ми казаха че това няма оправяне, лекува се
    с нова кутия за 1600 лв. Да ама на мен нещо ми се вижда скъпичко това удовлоствие и сега си карам така, като си доливам хидравлична течност от време на време.

    Та да си питам аз има ли някакво решение този проблем или да събирам стотинките а?
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

  • #2
    Принципно кормилните кутии на ровер винаги текат /след примерно 3тата година/ ако не тече значи е свършило маслото.
    Има начин да се обере луфта, иди при леви и там ще го оправят, има и комплект за оплътняване, няма да спре да тече но ще намалее. На нашия класик се справиха добре, винаги капе, на 2 месеца доливам.

    Има вариант за обиране на луфта на тази кутия, това е временно решение но върши работа, не е сложно.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-01-10, 20:48.
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Честито колега да ти служи вярно дано , относно кормилната кутия имах същият проблем , но ми дадоха някаква добавка и почти спря да тече , ще видя къде е тубичката и ще ти напища каква е.

      Коментар


      • #4
        Абе то с добавка няма да стане, аз като клатя изходящия вал от кутията - има луфт поне 2 мм. То може да се смени семеринга, обаче луфта няма да се оправи. Идеята според мен е да се смени нещо вътре, я лагерче, я валче я нещо друго, обаче тъй като не знам какво има ... ама някой ден може да я отворя да видя ????
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          Някъде из форума имаше даже подробна схема как се разглобява

          Виж на тоя адрес www.land-rover-parts-shop.com има кит за ремонт на кормилна кутия

          Радо не знам оправи ли си кормилната кутия но ако не си , виж този сайт има подробно обяснено как се ремонтира http://www.landrovers.ru/index.php
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-01-10, 20:45.

          Коментар


          • #6
            Re: И аз вече с Discovery

            Първоначално публикуван от Радослав Райчев
            Основния проблем, който излезе е кормилната кутия - има голям луфт на изходния вал към колелата и ми казаха че това няма оправяне, лекува се
            с нова кутия за 1600 лв. Да ама на мен нещо ми се вижда скъпичко това удовлоствие и сега си карам така, като си доливам хидравлична течност от време на време.

            Та да си питам аз има ли някакво решение този проблем или да събирам стотинките а?
            Собирать стотинки Проблема эта известная, и решения у нее нет. Точнее, есть паллиатив - покупка ремкомплекта и переборка, но это - выброшенные деньги, потому что когда меняешь набор фторопластовых колец, то для его установки (с необходимыми зазорами) нужна специальная оправка. А ее нет ни у официальных дилеров, ни, тем паче, у неофициальных. Без оправки при вставке фторопластовых колец у них срезается краешки, а так как именно эти кольца отвечают за герметичность, то через полгода после переборки редуктор снова начинает течь. Так что либо покупать новый редуктор... либо просто плюнуть и покупать самую дешевую жидкость для гидравлики, например, от КАМАЗов и непрерывно подливать ее по мере надобности. У нас многие так и поступают.
            Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

            Коментар


            • #7
              А нельзя че нибудь заколхозить, типа сальника?
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от quadra
                А нельзя че нибудь заколхозить, типа сальника?
                Конструктивно не получается. Рулевые редуктора текут на всех ЛР, на которых стоят редуктора этого типа: Рейндж Классик, Диско 1 и 2, Дефендер.
                Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

                Коментар


                • #9
                  А эта оправка с помощю которой напресовываются эти кольца шибко сложная?
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от quadra
                    А эта оправка с помощю которой напресовываются эти кольца шибко сложная?
                    В глаза ее никогда не видел. Говорят - да, потому что допуски там микронные.
                    Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте
                      При мен също има теч (Диско'97) и като ходих в Дару ми казаха ,че
                      е семеринг и ремонтния комплект е около 250лв.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #12
                        Една от детските болести на Диско-1

                        Имам проблем със кормилната кутия на Диско-1. При рязък завой / даже не дотам рязък/ се чува едно странно чукане в краката на шофьора. Освен това при пълен волан на място се чува пак, но не на всяко навиване. При един оглед ми казаха, че шумът е от секторната кутия и съответно ме препратиха при "СПЕЦИАЛИСТ", който ми връзва тенекии 2 пъти и ме изкара виновен, че има много работа и вместо пари получи една ма...благословия.
                        Имаше една статия от руски сайт за ремонт на 'рулевия редуктор', която четох, но не смятам, че ми е работа да прилагам.
                        Дайте съвет или човек, който ще свъши работа.
                        Цецо.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Една от детските болести на Диско-1

                          А сигурен ли си, че не ти опират гумите в носачите? Те помня са големшки? От кога е така?
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-01-10, 20:49.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Една от детските болести на Диско-1

                            Ако се чува понякога и при слизане и качване на по-тежък човек може да е и тампон , при мен е от него . Чува се като се мръдне купето нанякъде.

                            Коментар


                            • #15
                              не е тампон

                              Чукането е доста отчетливо и силно. Не тампон или втулка, защото съм сменил всичко. Амортосьорът който е напречно - също. Може ли да има някакво изкълчване при хебела, защото няма голям луфт в кормилната кутия. Тоя разбирач, дето го споменах в началото ми каза,че е счупен шенкелен лагер. Купих двата и ги смених само за спорта-старите нямаха никаква разлика с новите, даже и като марка.
                              Така е учим се от грешките си. И така цял живот.
                              Цецо
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X