Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

    По стара традиция на пещерен клуб "Хелектит" в района на Карлуково се проведе пещерна експедиция, при тези дълги празници просто нямаше начин да не се занеса до там. Реших да тествам новата палатката на Хънтъра монтирах я и потеглих. В началото се чудех как ще си държи късата база с палатка на покрива но факт за мен вече е факт ,че няма проблем. По асфалт не усетих съществено изменение нито в динамиката нито в стабилността на колата. Явно аеродинамиката на къщата наистина е добра. Разхода на сто засечен върху 560км с борд компютъра (не съм делил асфалт от черно) се оказа по-висок с един литър от нормалните 11/100км при скорост до 90км./ч..














    Палатката е удобна за спане за семеиство от трима човека (и средни размери на широчина и височина). Топла е държи на дъжд и дори не е толкова фатално и измъкването по спешност от нея нощем. За себе си правя заключение че е оправдано използването и на покрива при пътуване с преспиване 1-2 вечери. За повече преспивания смятам да я свалям на земята като съм убеден ,че тази възможност само ще повиши конфорта при експлоатацията и. При прогонени багажни дъги и наличието на хора които да ти помогнат свалянето и качването на палатката е въпрос на 10минути. Ако си сам или дори да сте двама по добре да не опитваш (теглото от 48кг. не е проблем но плоскост 210 на 145см. трудно се балансира да я вдигнеш на два метра.. Матрака и възглавниците са от качествен материал и съм доволен. Противокомарната мрежа е на лепящ цип (а не на обикновен с двустранно отваряне) което затруднява използването й, за мен това е лошо решение. При изработката италианците са си оставили тук таме ръцете но няма фатални забележки. Здравината на корпуса се доказа изпуснах я от покрива на Патриота с 2м. при опит да я сваля сам но нищо не и стана. Издържа и на клоните въпреки ,че здраво я удряха. На повърхностният гланцов слой на стъкломата се спукаха няколко мехурчета без да засегнат самия стъкломат, считам ги за производствен дефект.

    Като продължение на клубната експедиция се прехвърлихме в Врачанският балкан. Колегите са още там да картират ,а аз тръгнах по други задачки. Гората е здраво подгизнала както от топящите се снегове така и от пролетните дъждове. Още на слизане към лагера до пещерата която се картира усетих че на миста въпреки наклона които помагаше затъвах до главините имах едно наум за обратния път и тръгнах обратно преди обед.

















    Въпреки че гумите ми далеч не са от най-агресивните просто почвата се режеше и лягах на под. Нямаше начин наложи се да монтирам лебедката и три пъти да я развия. Въпреки че гумите ми далеч не са от най-агресивните просто почвата се режеше и лягах на под. С външна навигаторска асистенция от приятелите от лагера се измъкнах сравнително бързо. Макар и да не е най-удобното и бързо нещо системата с демонтираща се лебедка за пореден път си свърши работата.












    Едно нискокачествено филмче за възможностите на демонтируемата лебедка \76Mb\ - http://htftp.offroad-bulgaria.com/Iv...r/lebedka1.wmv

    С моите пътешественички прехвърлихме билото на Балкана без проблеми и се смъкнахме в Искърското дефиле. Врачанският балкан е супер през това време на годината.




    Последно редактирано от Иван Алексиев; 03-05-08, 00:23.

  • #2
    До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

    Здравеи колега,каква е цената на палатката!
    0898532785-КИКО

    Коментар


    • #3
      До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

      Бъди така добър и дай повече сведения за палатката. Примерно сайта на производителя, размери, цена и т.н..
      Предварително благодаря!

      Коментар


      • #4
        До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

        Предлага се от фирма ЛИКОН:

        http://eshop.offroad-bulgaria.com/home.php?cat=260

        сайта на производителя е:

        http://www.autohome.it/
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

          За България палатката я има тук http://eshop.offroad-bulgaria.com/home.php?cat=260 . Сайта на производителя е http://www.autohome.it/file_gb/columbus.html мойта е най-простия модел COLUMBUS размер medium. Доставиха ми я братя Петрови. Дължина 210см. ширина 145см. дебелина сгъната 30см. в най-високата си част разгъната 150см. тегло 49кг. (вътре има супер матрак и три възглавници) Линк към pdf с характеристики http://www.autohome.it/file_gb/Autohome_Range.pdf . Размера на палатката го избирах по покрива на Уазовете и съответно според нуждите на семейството. За трима ни е повече от удобна. Тези празници ми се събра 1090км. с нея на покрива на Хънтъра , яд няма в гората и двамата със Събин (той беше с неговата) се справихме без проблеми естествено с съответното внимание. Само на едно място на Събин му се наложи да прави маневри заради едно наклонено дърво ,а аз чукнах заключващото устройство на багажната греда в един наклонен бор докато се провирах между дърветата на едно деренце но без да го счупя само се плъзна и одраска боята (изцяло по моя вина едновременно карах пиех кафе и превъртах приказки на детето). Заключващото устройство и багажната греда се избират и се купува отделно (или правят) в случая гредата на Хънтъра стърчи 8см извън габаритите на колата и палатката. Патриота е с друга конструкция там всичко е скрито под палатката).
          За сега други съществени недостатъци осен проблема че нямам къде да я съхранявам когато не я ползвам не съм открил ще видим как старее на слънце и студ.

          Ето и няколко снимки на Патриота







          Коментар


          • #6
            До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

            Може ли малко повече инфо за предната броня на Уаз-а
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

              Еее Иване,

              не те ли е срам. Тъкмо си я бях избил от главата тая палатка и айде пак наново.

              Коментар


              • #8
                До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                Бронята на Хънтъра е дело на братя Флекс. Скрита под номера има шеина за монтаж на лебедка Mile Marker PE4500 (напълно достатъчна за Хънтъра при всяка ситуация) която возя под задната седалка и според необходимостта за около 5 минути монтирам на предната или задната броня. Вече четвърта година бронята си върши прекрасно работата не я жаля при среща с десетина сантиметрови дръвчета.

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                  Прочетох (и разгледах) хубавия разказ с удоволствие и любопитство. Досега бях виждал такива палатки само на рекламни снимки, а тук е показано съвсем реално и интересно.

                  Остава ми обаче един въпрос, по който си мислих още от рекламните палатки. Удобно ли е наистина да се спи там горе? И освен това какво става, ако някой - както е сънен - по една или друга негова си причина тръгне да се поразходи?..

                  Поздрави!

                  P.S. Какво ново покрай Карлуково? (Като студент няколко пъти бях ходил там с компании, а веднъж даже с пещерняшки отбор - да се пъхаме в "дупките".)
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                    Както писах по-горе палатката е много удобна когато пътуваш. За 1 или 2 вечери е супер, лично аз смятам, че е по-удобно ако си повече от две нощи на едно място да я свалиш (най-вече заради детето). Ако има кои да ти помогне при свалянето работата е точно пет минути при всички положение твърдият под и покрив ти осигуряват по-добър конфорт. Голяма екстра за мен е ,че спалните чували, дрехите за преобличане и др. си се возят в палатката (играе пълноценно ролята и на багажник) хем са готови за незабавна употреба хем не заемат място долу. Винаги ме е дразнел големият обем на три дебели спални чувала в багажника. Поне за моето семеиство нощните слизания не са проблем включително за детето естествено ако трябва да слезе този от вътрешната страна е принуден да сбута и събуди този до входа но така си е при доста палатки. Това което за сега практиката показва е ,че е необходимо да си си подготвил плик в които да сложиш калните обувки след като ги свалиш. Аз с мойте копита нощем слизам бос по стълбата но не е приятно, тясното стъпало на бос крак убива и предполагам ,че повечето хора ще си нахлузят някакви обувки или джапанки. За сега съм тествал качване и слизане с литър водка предполагам ,че е въпрос на тренировка и за повече. Не знам какво ще е поведението на палатката при много силен вятър може би тогава ще трябва да се маневрира срещу вятъра или да се свали но не съм имал възможност до тествам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                      Досега бях виждал такива палатки само на рекламни снимки, а тук е показано съвсем реално и интересно.
                      Остава ми обаче един въпрос, по който си мислих още от рекламните палатки. Удобно ли е наистина да се спи там горе? И освен това какво става, ако някой - както е сънен - по една или друга негова си причина тръгне да се поразходи?..".)[/I]
                      На мен обаче ми се върти още един въпрос и той е за цената.
                      6500 лева струва палатката медиум. Тоест 3200 Евро ? Колко нощувки би трябвало да проведем в нея, за да се изплати ?
                      Всъщност, как е уреден правно въпроса в Европа ? Това съоръжение, по закон, може да се ползува само в къмпинг, става дума за палатка. За Италия съм сигурен, за Франция - също. Някой има ли представя, да поясни, моля ??
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                        6500лв. е карбоновата мойта е от стъклопласт разликата в цената е голяма. За това ,че всеки трябва да си прецени колко и как ще я използва си абсолютно прав все пак приемуществата на тази палатка се изявяват остновно при пътуване, експедиции или работа в планината свързана с постоянно местене. За мен е удобна и за съботно неделни разходки иначе докато се натуташ с лагера докато изчакваш на другата сутрин да изсъхне стандартната палатка и съботата и неделята отминали. За дълъг престои и къмпингуване моят избор е съвсем друг, иглу с диаметър на централната полу сфера 3 метра и височина 2 метра и три тунелни ръкава стаи за спане цената му не е по малка. Замислял съм се и има вариант при дълго пътуване с периоди на къмпингуване да нося и двете хубавото е, че голямата може да си вози в тази на покрива. Относно правното положение не знам нищо но едва ли и без това ще тръгна да я разпъвам на някои площад на европейска столица пък и мойта цел не е такава. Бих рискувал да дремна в нея на паркинга на някоя бензиностанция предполагам че няма да има проблеми.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                          Ето как стои палатката на 90-тката. Това е с зимно "кожухче". То в същност става и за адски жеги.




                          Ето и в затворен вид:

                          Коментар


                          • #14
                            До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                            Ето още 2 снимки:



                            Коментар


                            • #15
                              До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Ето още 2 снимки:



                              Тук комплект с тераса ли е
                              Танки грязи не боятся!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X