Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Е всички не са, ама аз още не съм я изкарвал моята която е точно модела Overland... Тъй че даже можеш и да я видиш ако искаш... Спрях се на нея заради най-големият размер ширина 1.8м... на единият от моделите... и поради това че няма да ми закрива прозореца на покрива
    Аз пък я заглеждам точно поради това, че е достъпна в най-малки размери... ама на всеки му според покрива . Ще се радвам да прочета отзиви .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

      Вантите пазят от клони в моя случаи ударих странично стъблото на 30см. бор растящ под ъгъл над дерето човек е свикнал с едни габарити и най-малко следи страничните такива високо над покрива. Да кажем за височината докато подхождаш преценяваш но с ширината горе особенно при много тясно дере е по-неестествено още повече , че трябва да мислиш с колко реално ще се увеличи необходимата ти ширината горе при страничен наклон на пътя на които иначе няма да обърнеш внимание. Със Събин правихме разни маневри да избегнем друг дебел нисък клон на шроколистно дърво също наклонено над пътя. Убеден съм че всичко е до навик и свикване с габаритите.

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        За предимства и недостатъци на този тип палатки реално ще могат да говорят само притежателите на такива, а останалите само ще теоретизираме.

        Лично за мен едно от основните предимства на тези палатки би си проличало при по-дълги преходи, когато всяка вечер се нощува на ново място. Сигурно защото ежедневното разпъване и събиране на палатката ми беше едно от най-досадните занимания.
        да забелязах
        ние с жената палатка я опъваме за 5 минути.

        п.с. само да не си помисли някой че имам за цел да плюя по този тип палатки. Не е така.

        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
        Нещата със системата на покрива са комплексни, ако мога да ги систематизирам:

        1. Бързина на използване- заспиването в палатката е буквално секунди след спиране на колата. Може да се почине пълноценно по време на дълъг преход, пред деня и през нощта. Това дава много за сигурността и безопасността на пътуването.

        2. Независимост от метеорологични условия. Аз бях в контролната група като тествахме за първи път палатките. След дъжда, студа и снега през нощта аз се разболях зверски - в палатката ми - двуслойна, френска, качествена, вътре беше влажно, от конденза станаха локви и въпреки екстрeмния чувал не беше никак комфортно, а гадно. В същото време Сабин беше излязъл от спалния чувал и се беше покрил с него в кревата на покрива.

        3. Качеството на материалите. Конструкцията е много здрава, подобна на яхтите и лодките, оребрена. Стените и входовете са от много дебел и здрав материал. Допълнителния външен термоизолиращ кожух дава наистина перфектна изолация в лошо време - горещина и студ.

        4. Добър ред, хигиена и чистота. Всички долни дрехи и прочие за преобличане си стоят горе, на удобно място. Спалните чували, възглавниците, одеала и каквото трябва за спане си е подредено и чисто горе. Няма как буболечки, клечки, пръст и пясък да се качат там. Не пречат по време на пътуване.
        Точно такъв тип отговор търсих.
        Браво Веско.
        Последно редактирано от cveti; 27-09-09, 22:52.
        no signature no problems

        Коментар


        • #49
          До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

          Палатката бе тествана и на пияна глава-качване и слизане поради физиологични нужди:безпроблемно...Между другото комфорта е наистина впечатляващ:по-удобно легло рядко се намира,а заспиването под звуците на щурчета и събуждането от птичи концерт...не-едва ли има хотел,който да ми предложи по-приятен релакс...
          Прикачени файлове
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #50
            До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

            вижте каква подобна система видях на ерзберг родео в австрия


            ..явно и там набират популярност

            Коментар


            • #51
              До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

              Да, това е моделът Overland - същата на която се спрях и аз... най-вече заради размерите... 180х220. А там отдавна са популярни... толкова палатки колкото тук се продават приблизително за една година в Австрия предполагам че тамошният дилър продава за седмица...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #52
                До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                Вижте докато обикалях BG какво намерих!

                Bulgarian camper:



                EU Camper:



                Коментар


                • #53
                  До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                  Ето и едно ново приложение на палатката в морето!



                  Лодките с отворена палуба са удобни за риба, разходка в морето и други занимания, но нямат място (или е недостатъчно) за преспиване. Поставянето на палатка решава този важен проблем.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #54
                    До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                    Гледам, че почти всички сте с модели Колумбос. Някой има ли впечатления от този, който се сгъва на две? Мисля, че беше Овърленд. Загледал съм го него, защото покривите ми са все малки .
                    След като се наканих да пусна малко снимки от пътуването в Алпите, се сетих и за тази тема. Аз взех точно такава палатка - Autohome Overland. Въпреки първоначалния шок от цената (който предполагам всеки би изпитал) след пътуването бяхме убедени, че си струва. И не само заради удоволствието и комфорта, а и чисто прагматично - от гледна точка на разходите.
                    Пътувахме по най-посещаваните места из Европа, където бивакуването си е проблем. Къмпинг за семейство 2+2 излиза около 20-30Е на вечер. За хотели да не споменавам. За сметка на това спането в покривна палатка не е проблем НИКЪДЕ. Доста ни бяха онаплашили предварително, че е забранено и т.н. Нищо подобно - кемперите и покривните палатки в това число са добре дошли навсякъде. Като добавиш наличието на безплатно WC във всяка бензиностанция и се оказва, че може да пътуваш 2 седмици с нулеви разходи....
                    За самата палатка - много добра се оказа. Плата е изключително тежък и качествен. Разпъва се за около 3-4 мин. от които почти цялото време е за сваляне на покривалото. Същото е и за сгъването. Спалните чували седят горе, всичко е готово за лягане веднага. Място за допълнителен багаж няма, освен някоя дреха.
                    Тествана беше и на сериозен дъжд - плата държи много добре, но имат един пропуск италианците - два шева в двата края на палатката които след час прокапват. Лесно поправимо е с импрегнатор, а и те предлагат допълнително покривало за лоши атмосферни условия и явно не са го взели навътре

                    Определено мога да кажа, че при авто-пътешествия място за сравнение с други палатки НЯМА. Аз когато видях покривните за пръв път им се изсмях, а като чух колко струват още повече... Но мнението ми се промени коренно от опит...
                    Последно редактирано от icerunner; 17-01-10, 01:24.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #55
                      До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                      Да ..... !!!
                      Май ще клъвна и аз.
                      За редукторния УАЗ ще бъде добро допълнение, включително и за лов от чакало на хищници нощем !!!
                      Пък на жената ще обещая няколко незабравими излета през лятото с нея !!!

                      ПП. Само един въпрос: Рамките и захващането за покрива към комплекта ли са или се доставят отделно ??

                      Коментар


                      • #56
                        До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                        Палатката се монтитра с планки върху 2 стандартни напречни багажни греди. Планките са в комплекта, гредите не.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #57
                          До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава





                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #58
                            До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение


                            Само да попитам от къде я купи твоята палатка че май имат разлика с моята . На снимката се вижда в долният десен край един доста голям етикет на моята липсва . Това е на пръв поглед .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                              От офицялния представител
                              Венци и Пламен Петрови
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #60
                                До: Няколко дена с палатка на покрива -теста продължава

                                А за етикета нищо не каза .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X