Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Да не пускам нова тема...

    Някой проверявал ли е цените на неоригинални тампони? Например производство на Delphi, или някакво турско чудо? Конкретно ме интересуват тампоните на стабилизиращата щанга. В Олимпия ми обявиха цена от 55лв. на парче за ОФКБ за оригинална част...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #77
      От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

      Отвиваш 2 болта и мериш с шублера Д на щангата, височина на тампона,размера на плоската част към рамата или отиваш с тампона в магазин където ги има в повече. Операцията ми излезе преди година около 15 лв. за 2 -те щанги.
      Оригинални за 2- те щанги ми искаха към 80-90 лв. на няколко места.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #78
        От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

        Над предният тампон на долният носач има болт с гайка от другата страна- за какво е ?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #79
          От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

          Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
          Над предният тампон на долният носач има болт с гайка от другата страна- за какво е ?
          мисля,че говориш за ограничителя на ъгъла на завиване
          ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
          Grand Cherokee 2.7
          GSM 0888148630

          Коментар


          • #80
            От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

            Колеги някои от Пловдив да знае магазин каде мога да си намеря Втулки за носачите и цена ако знае или някакъв саит от кадето да ги поръчам
            Благодаря

            Коментар


            • #81
              От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

              Здравейте колеги, малко в страни от темата, но все пак да попитам. Като гледам цените на тампоните, които споменавате тук ми изниква въпроса дали няма да е по-рентабилно да се изработят от полиуретан, като така освен по-голяма здравина ще са и почти неразбиваеми? Някой ако е опитвал нека сподели опит?

              EDIT - намерих дори в сайта на една българска фирма за полиуретанови тампони (няма да пусна линк за да не се счете за реклама) тампони за преден горен носач по 20лв/бр.
              '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

              Коментар


              • #82
                От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                Здравейте колеги, малко в страни от темата, но все пак да попитам. Като гледам цените на тампоните, които споменавате тук ми изниква въпроса дали няма да е по-рентабилно да се изработят от полиуретан, като така освен по-голяма здравина ще са и почти неразбиваеми? Някой ако е опитвал нека сподели опит?

                EDIT - намерих дори в сайта на една българска фирма за полиуретанови тампони (няма да пусна линк за да не се счете за реклама) тампони за преден горен носач по 20лв/бр.
                Пусни линка! Като станат поне 5 фирми да ги произвеждат тогава ще му мислим!
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #83
                  От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Пусни линка! Като станат поне 5 фирми да ги произвеждат тогава ще му мислим!
                  Ето линка - http://www.polyurethan.me/opel4-107.htm ако модераторите сметнат че не трябва да го има нека го изтрият

                  Идеята на поста ми беше друга обаче, въпроса е какво мислят колегите, които са по-навътре в материята за използването на такъв вид тампони за офроуд машини (аз съм доста зелен в областта, но имам опит със състезатели коли където тези тампони са широко разпространени)
                  '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                    Първоначално публикуван от Voykov Преглед на мнение
                    като така освен по-голяма здравина ще са и почти неразбиваеми?
                    Нищо не е вечно, камо ли неразбиваемо......ако ще е по здраво, то ще е за сметка на друго, въпроса е къде е компромиса.......

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                      Първоначално публикуван от ФЕРАРИСТ Преглед на мнение
                      Нищо не е вечно, камо ли неразбиваемо......ако ще е по здраво, то ще е за сметка на друго, въпроса е къде е компромиса.......
                      Да кажа и моето мнение за полиуретановите тампони. След 2-3 месеца започват чудовищно да скърцат поради попадналата прах, при юнашко каране се трошат на парчета и луфта става нечовешки. Цената е доста висока, единствения + е супер стабилното поведение преди да се счупят, като на спортен автомобил.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                        Попадал съм на пост на Митко Фулдата в който казва, че с полиуретанови тампони кара по състезания и тежък оффроуд с ежедневно каране над 15-20хил км.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                          А горните и долните еднакви ли са по- размери, че не съм сменял досега?
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            А горните и долните еднакви ли са по- размери, че не съм сменял досега?
                            не
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                              Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                              Попадал съм на пост на Митко Фулдата в който казва, че с полиуретанови тампони кара по състезания и тежък оффроуд с ежедневно каране над 15-20хил км.
                              аз карах 50 000 и само 1 се строши но всички скърцаха ужасно. На брат ми на Гранда от друга марка сменихме къде що има тампон с полиуретанови а там са много около малък кашон, отвориха се сума луфтове след 1 година и скъцаше просто влудяващо. Аз повече полиуретан на моя кола няма да си сложа. Той е за Америка за хубавия асфалт.

                              п.с. имах и от 3-та марка тампони на биалетките, и те след 1 година се разлуфтиха.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какви тампони за горни носачи ОФА-КБ.

                                Доиде време и аз да сменям тампони , моите са оригиналните и само аз съм навъртял 50000км. с гуми ту 32ки ту 33ки и просто ги убих . Много се замислям за полиуретановите но Фанатика с неговото мнение ми разби детските мечти. Колеги дайте някое полужително мнение за полиуретановите тампони че поне да пробвам.
                                Николай Георгиев 0+
                                тел.0887357722

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X