Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ключа на Диското - проблем и начин за отстраняването му

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ключа на Диското - проблем и начин за отстраняването му

    Здравейте и ЧРД на марката, която управляваме с кефф! Вчера сутрин, влизам аз в джипа, пъхвам ключа в патронника ... и ...дотам... Неще да превърти на никъде! Гледах, клатих ключа нагоре - надолу ... мъчих се да го завъртя .. ама нищооо, а и волана заключен.. клатих насам - натам ... НЕЩЕ!! Взех другия ключ ,викам си .. тоя ще да е поизносен ..но и с другия неиска ..! Брех викам си .. тука си останах ..Добре че си бех на паркинга пред блока. Звъня аз на един ключар в Карлово, че тука няма таквиз изявени майстори, а той ми вика: - Накарай го да запали и идвай, ще го оправим. Аз се блещя - че ако запали то ще си превърти ... за к'во да идвам? -Аaa , вика ми той: Само да превърти и нема да вадиш ключа , ами право тука !! Носи 100 лева и ше го оправим ! Да , ама аз съм инат - свалих корите около волана , със остър секач отвих двата освободени болта дето държат целия патрон към кормилния прът , откачих купунзите и "калерчето" , дето дава на контакт и стартер и свалих целия патрон! След като го свалих ,го обезмалих със обезмаслител на Вюрт и... О чудо! Патрона си проработи перфектно !!! След като го смазах с тънко масло сега е като нов!!! Монтирах си всичко обратно , даже си смених лампата на самия патрон ... и сега всичко е ОК!
    Ха ха .. и съм 100 лева напред...
    Последно редактирано от Lazar; 30-04-08, 17:28.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  • #2
    До: Ключа на Диското - проблем и начин за отстраняването му

    Да не би просто заключването да го е държало? Мръдна ли малко волана, преди да опиташ да отключиш, докато беше проблема?

    Коментар


    • #3
      До: Ключа на Диското - проблем и начин за отстраняването му

      Не, не го държеше заключването. Дори след като свалих самия патрон , дето се вика- в ръцете ми беше , ключа пак не искаше да превърти , докато не го изчистих обилно с обезмаслителя.
      Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X