Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влияние на GSM антена!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Оооо, колега Да за Слона се говори така, а за Венерата обратно... А Христо е най-лош в това отношение... Пък и Кометата не е слабичка...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      като се замисля, май беше 2кВ предавателя на слона... /дизеловия генератор по норма харчеше 40л/час/

      а "венерата" е п.ча въшка на някъв си ЗИЛ

      "христо" пък е по-нова генерация и с по-малко мощност дава по-добри резултати, пък и работи с нещо немислимо за БА - компютър!!!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Е, тогава ако по мощност виж Кометата иначе има разлика в честотата... макар че при тези мощности не знам какво ли значение има... То ми стигаше че веднъж отворих крайното стъпало на 845 при работа и ми се изтри електронния часовник - взе да показва разни дивотии от типа на 98:75... А там не са много ватовете...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          А да не мислите че тия въшки където си държим нопосредствено до главата когато говорим с мощност 1W имат поразлично влияние и базовата станция. Абе въобще пространството е прекалено наситено на електромагнитни излъчвания та една базова станция повече или по-малко...

          Коментар


          • #20
            Колеги май излиза, че всички сме служили в радиолокационни поделения.
            В това което бях аз, имаше "Венера", "Христо" и малък "Слон" - ПРВ 13. "Венера"-та доколкото си спомням работеше на 165 MHz (метровия обхват) и е с мощност около 200 kW, ако не се лъжа. "Вижда" на около 200-250 км. "Христо"-то е около 3 - 4 GHz и май някъде около същата мощност. За времето, което прекарах там наистина ми се е случвало да ме заболи главата ако съм на открито и станциите работят. Прозорците на спалните баха "екранирани" с мрежи все едно през тухлите не минава, ама кой ти мисли за войската...
            Рекорда по мощност бие обаче "Комета". От приятели служили на поделението над Батак и Кюстендил съм чувал ужасни истории...
            Не знам за каква мощност става дума, но тази над Батак "вижда" небето над северна Африка, а тази над Кюстендил - цяла Италия.
            Това наистина си е доста голяма доза облъчване и определено не е здравословно излагането на такива излъчватели.
            От друга страна ако погледнем сме заобиколени от какви ли не вредни апарати - телефони, микровърнови печки (ако си мислите че са екранирани добре - жестоко се лъжете) а 2kW са си доста...Мониторите на компютрите, телевизорите и какво ли още не.
            Преди година бях в Англия и гледах по новините как някакво движение против облъчването от мобилните оператори бяха прерязали с флексове мачтата и кабелите на един от операторите. Луди хора...
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #21
              Та обратно към темата.
              Ето малко инфо, за жалост е на Английски.
              http://www.mcw.edu/gcrc/cop/cell-pho...h-FAQ/toc.html

              Лошото е, че ако вашия вход откаже, то ще го монтират на съседите. Няма спиране.
              А ефекта от облъчването може да се появи след няколко поколения, ако има такъв (негативен) , а може и да е след няколко десетки поколения...

              Коментар


              • #22
                Не знам да се радвам ли или да плача-операторите се отказаха защото искаха отговор за един ден(нещо невъзможно). Не знам дали няма да идат в съседния блок, което както разбирам от написаото и много лошо.
                Все пак благодаря много за инфото
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Tuono
                  Никога за никакви пари и безплатни разговори не бих позволил да има антена в двора ми или върху блока, на който живея..
                  и какво ще изпуснеш 200лв/месец примерно и комшията ще сложи на 3м от твойта ограда
                  дето викат "ако искаш за пари, ако не - насила"

                  като не искате антени,
                  не ползвайте жи-ес-еми

                  а виж тия радари са абсолютно безполезна работа - да си играем на войници и да се мислим за велики...
                  ама нали и от армията се "заработва"
                  таз година изтребители, догодина сигурно космически кораби ще ни "потрябват"... сичката Мара втасала, само армията ни е кусура!!!
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Прочетох много верни и неверни неща в горните постове. Мога да ти кажа само едно - няма проблем за здравето ти ...... Проблем има ако се качиш на някоя телевизионна кула там става дума за мощности от порядъка на 20-50кВт и то само на един от предавателите въпреки относително голямата дължина на вълната !
                    [url]http://www.bezdom.info/[/url]

                    Коментар


                    • #25
                      Гледам че спе повдигнали на ново тематаи да кажа! Май се случи по лошото-на блока вдясно монтираха такива антени даже построиха няква къщичка, а на този вляво сложиха само антени
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #26
                        Не се притеснявай,
                        не се е случило нищо страшно. Дали има къщичка или не, означава само че са мотирали оборудването в някое таванско помещение.
                        Предполагам, че разстоянието до съседния блок е над 40-50м. а това е достатъчно разстояние. Разбира се, ако имаш съмнения винаги можеш да извикаш ХЕИ да направи измервания.
                        Успех
                        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Влияние на GSM антена!!!

                          Ще си позволя и аз да се включа в тази тема тъй като и аз съм потърпевщ.И след доста ровене в нета мога да кажа че вредата и облъчването от вапросните клетки е много голямо... Ето няколко цитата от други форуми:
                          вредното влияние е факт #21
                          От един пострадал 13 октомври 2007, 11:56 Обиден или неуместен коментар?
                          всеки, който подценява този проблем е най-малкото глупав човек
                          аз живея в блок на последния етаж, а над нас са 7 пилона с две станции по около 10 кв.м
                          всяка вечер вучи и трещи,поражения се наблюдават върху всички ел.домакински уреди тогава, когато антените са в режим на излъчване, вкъщи всички страдаме от системно главоболие и временни или по-постоянни неразположения и т.н.
                          причина за това е алчността на двама мои съседи, бивши директори, които са свиквали цял живот да влачат и да вземат пари без труд, излъчвателите вредят и на тях, но алността и простотията нямат граници така, че молете се това да не ви се случва
                          Моля за мнение #23
                          От Каст 12 декември 2007, 15:44 Обиден или неуместен коментар?
                          На покрива на сграда, разположена на около 20-30 м директно срещу прозорците ни, инсалираха 2 антени за мобилни телефони. Потърсих информация за норматижни излъчвания, и, ако е вярно това, което прочетох в Интернет, нормативите в България са в пъти по-високи от Европеиските.
                          Някои може ли да ми каже кък кого да се обърна?

                          И т.н.Всеки сам да си вади изводи...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Влияние на GSM антена!!!

                            Първоначално публикуван от xazard Преглед на мнение
                            Ще си позволя и аз да се включа в тази тема тъй като и аз съм потърпевщ.И след доста ровене в нета мога да кажа че вредата и облъчването от вапросните клетки е много голямо... Ето няколко цитата от други форуми:
                            вредното влияние е факт #21
                            От един пострадал 13 октомври 2007, 11:56 Обиден или неуместен коментар?
                            всеки, който подценява този проблем е най-малкото глупав човек
                            аз живея в блок на последния етаж, а над нас са 7 пилона с две станции по около 10 кв.м
                            всяка вечер вучи и трещи,поражения се наблюдават върху всички ел.домакински уреди тогава, когато антените са в режим на излъчване, вкъщи всички страдаме от системно главоболие и временни или по-постоянни неразположения и т.н.
                            причина за това е алчността на двама мои съседи, бивши директори, които са свиквали цял живот да влачат и да вземат пари без труд, излъчвателите вредят и на тях, но алността и простотията нямат граници така, че молете се това да не ви се случва
                            Моля за мнение #23
                            От Каст 12 декември 2007, 15:44 Обиден или неуместен коментар?
                            На покрива на сграда, разположена на около 20-30 м директно срещу прозорците ни, инсалираха 2 антени за мобилни телефони. Потърсих информация за норматижни излъчвания, и, ако е вярно това, което прочетох в Интернет, нормативите в България са в пъти по-високи от Европеиските.
                            Някои може ли да ми каже кък кого да се обърна?

                            И т.н.Всеки сам да си вади изводи...
                            Тема от 2 години, повдигната, само за да препечаташ два неграмотни и завистливи коментара.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Влияние на GSM антена!!!

                              Колега xazard,

                              работата ни е да строим тези клетки. Правим го доста години и си знаем работата.

                              Позволете да Ви осветля:

                              1) На този свят няма безопасни неща! Всяко нещо става опасно в зависимост от дозата, силата и времето на въздействие. Клетките се изграждат на често и близо за да се намалят излъчваните мощности. Иначе, най-добрият вариант е да се постави мощен излъчвател на връх (например Мусала, или още по-добре на Еверест) и излъчваните мощности да не притесняват близките хора! Но тогава се замислете с каква мощност ще излъчва мобилния Ви телефон до неподозиращата Ви глава - нищо и никакви си стотици ватове, нали?

                              2) Антените излъчват радиовълни, които представляват нейонизираща радиация, за разлика от рентгеновата радиация, която е йонизираща! Или казано просто, GSM вълните имат много пъти по-малка енергия от рентгеновите и ефекта на въздействието им е единствено отдаване на енергията им във вид на топлина;

                              3) за "лакомите директори" не сте прав, или не си знаете правата. Договор за наем се сключва при наличие на съгласие от 51 процента от живеещите в етажната собственост и на всички НЕПОСРЕДСТВЕНО прилежащи съседи;

                              4) Пряко насочване на антените към прозорците на отсрещната сграда е невъзможно или е отявлена грешка, която вие сте в пълното право да сигнализирате в ХЕИ. Защо - защото още на проектно ниво се прави хигиенна оценка (смята се по определна методика) и само ако излъчването е в нормите, само тогава се дава разрешение за строеж! А преди разрешението за ползване има ПРОВЕРКА НА РЕАЛНО ИЗЛЪЧВАНИТЕ МОЩНОСТИ и чак тогава се дава въпросното разрешение.

                              5) Изграждането е стриктно контролиран процес и ако искате да станете милиардер за една нощ съберете доказателства и заведете дело срещу кой да е оператор. В света има няколко хиляди и всеки си изгражда мрежата, така, че да не дава основание за аргументирани искове!

                              Аз винаги завършвам със следните въпроси: а вие изхвърлихте ли си мобилния телефон? А дали всичките смрадливи и разтракани автомобили и безчетните цигари, комини и печки са по-малко опасни?

                              Пак Ви казвам - няма безопасни неща - само има дози...

                              всичко добро

                              ТМ
                              Good guys drive Land Rovers!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Влияние на GSM антена!!!

                                Ясен не съм искал да отварям темета, просто ми прелиствах темите и тази ми стана интересна... предположих че и на друг мойе да му е, или да търси мнение като мен и затова си позволих да го написха това.Искренно се извинявам за това че съм отнел от времето ти да ме скастриш.А за "колегата" ми Turbozmej виждам че явно и двамата сме учили ренгенология... незнам кои ви е преподавал но има още някои неща да ви предаде.
                                Ето и малко по грамотен коментар:Засега са установени две основни вреди, които клетъчните телефони нанасят върху главата, очите, кръвоносната система и мозъка на човека. Едната е топлинното въздействие от антената на мобилния телефон върху тъканите на главата. По-дългите разговори буквално "пържат" мозъка, тъй като той се нагрява от антената на телефона. Повишаването на температурата зависи от продължителността на разговорите. Когато те са над две минути, първо започва да се загрява ухото, после меките тъкани след него, докато се стигне до мозъка. Ако човек говори по клетъчния си телефон например по 15-20 минути, което напоследък е масова практика заради промоциите с безплатни минути, определена част от главата му често ще бъде с по-висока от нормалната температура.Мерната единица за облъчването от клетъчните телефони се нарича "специфичен коефициент на поглъщане" и в упътването за ползване на апарата е обозначена като SAR (Specific Absorption Rate). Този коефициент се измерва във ват на килограм - W/kg. Пределно допустимата норма, определена от ЕС, е 2.0 вата на килограм, а в САЩ изискванията са още по-строги - там пределно допустимото облъчване е 1.6 W/kg. Информацията за нивото на този коефициент може да се намери в упътването на всеки телефон, както и на страницата в ИНТЕРНЕТ на производителя на телефонния апарат, но рядко се обозначава на етикета в магазините. По-неприятното е, че проблемът някак убягва на потребителите, огромната част от които изобщо не са наясно с вредите от облъчването.Според проучване на Нобеловия лауреат и експерт по раковите образувания д-р Вини Курана, мобилните телефони могат да убият много повече хора, отколкото цигарите например. Ученият твърди, че хората трябва да ограничат използването на GSM-те си, докато националните правителства и компаниите от бранша не предприемат незабавни мерки за намаляване на облъчването. От наблюдението си той е установил, че при хора, които често говорят по мобилен телефон, заболяваемостта от рак е два пъти по-висока, в сравнение с такива, които не ползват безжичната комуникация.

                                Още през 1990 г. д-р Нийл Чери е направил анализ на вредите от електромагнитното лъчение и публикува доклад, според който ниските електромагнитни честоти са най-вероятният причинител на рак, а високите честоти (GSM-мрежи) са само "възможен" канцероген. През юли 2001 г. здравният отдел на Калифорния представя публично доклад, в който като рискове за здравето от такова облъчване са посочени: левкемия при деца (където ефектът е много по-силен, тъй като при тях черепът и нервната система са все още недоразвити) и при възрастни, рак на мозъка, склероза и опасност от спонтанен аборт. Други проучвания пък показват, че ЕМП повишават вероятността от импотентност при мъжете. Според лекари от университетска болница в Оребо, Швеция, откриват, че рискът от тумор на мозъка се увеличава с 30% при хора, които говорят по един час по мобилния телефон. Освен това те са установили връзка между разположението на тумора (от ляво или от дясно) в зависимост от това, от коя страна на главата се държи GSM-ът. В израелския град Натания пък през 2004 г. е проведено изследване относно връзката между заболяването от рак и облъчването на антените на мобилни оператори. Резултатите от него показват, че случаите на тумори са 4.15 пъти повече при хората, живеещи в близост до базова станция, в сравнение със средното ниво за целия град.Още през 1990 г. д-р Нийл Чери е направил анализ на вредите от електромагнитното лъчение и публикува доклад, според който ниските електромагнитни честоти са най-вероятният причинител на рак, а високите честоти (GSM-мрежи) са само "възможен" канцероген. През юли 2001 г. здравният отдел на Калифорния представя публично доклад, в който като рискове за здравето от такова облъчване са посочени: левкемия при деца (където ефектът е много по-силен, тъй като при тях черепът и нервната система са все още недоразвити) и при възрастни, рак на мозъка, склероза и опасност от спонтанен аборт. Други проучвания пък показват, че ЕМП повишават вероятността от импотентност при мъжете. Според лекари от университетска болница в Оребо, Швеция, откриват, че рискът от тумор на мозъка се увеличава с 30% при хора, които говорят по един час по мобилния телефон. Освен това те са установили връзка между разположението на тумора (от ляво или от дясно) в зависимост от това, от коя страна на главата се държи GSM-ът. В израелския град Натания пък през 2004 г. е проведено изследване относно връзката между заболяването от рак и облъчването на антените на мобилни оператори. Резултатите от него показват, че случаите на тумори са 4.15 пъти повече при хората, живеещи в близост до базова станция, в сравнение със средното ниво за целия град.

                                Изследвания, проведени през последните пет години във Франция, Испания, Египет, Полша и Австрия пък са установили по-леки здравословни проблеми като главоболие, гадене, безсъние, загуба на памет, високо кръвно налягане и др. при хора живеещи до 100 метра от базови станции на мобилни оператори.



                                Още веднъж се извинявам за това, че си позволих да пиша и ви създадох главоболие!







                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X