Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

    Преди известно време търсих за Мак една пружина, от анти-вибрационната система. Първото място където отидох е в магазин на Хускварна, където ми казаха че нямат налична в момента, може да се поръча но за такова дребно нещо не си струвало и т.н. От това съдя, че малко божа рабоата е да намериш нещо дребно ако се наложи. За други части не знам как е положението. Няма значение, че е дъщерна, оригиналът си е оригинал. Аз лично имам щил, освен тях и Хускварна на друга марка не бих заложил.

    Коментар


    • #47
      От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

      антивибрационните системи на 95%от машините са идентични ,а при 90% от тях има съвпадимост с елементарни разлики на диаметъра на пружините ,изразяващи се в 1-3мм.което е пренебрежимо за такива системи и => са взаимозаменяеми при съвпадение на дължината.Друг е въпроса ,че ако майсторчето е по-талантливо може да изработи въпросната пружина от някоя подръчна пружина например от пружина за задните накладки на автомобил с барабанни спирачки на задния мост.А и повечето работилници по въпроса, моторни реЗачки имат поне(да не казвам минимум) 3-4 резачки с дефекти за части купени от пишман стопани на цени до 40лв.Та явно колегата Георгиев_05 е попаднал на "майстор".Да не казвам ,че МАК и ПАРТНЕР са можеби най разпространените машини сред посредствените(средностатистическите) потребители ,като в последните 1-2г.се повишава броя на притежателите на водещите :ХУСКВАРНА и ЩИЛ.И за финал да кажа: няма кофти машина,има кофти стопанин.Ако не се грижите за машините си ,няма да работят дълго,а вие ще си мислите :"бахти боклука излезе тая техника"

      Коментар


      • #48
        От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

        Скоро ми се наложи да сменям антивибрационната пружина ,старата се счупи ,в първия магазин питах за пружина и продавача ми подхвърли веднага и каза за партнер нали , 7 лв. ! Не съм имал проблем с части ,даже есента забелязах че като помпам на балончето да качи бензин,не засмуква добре ,трудно пали ,като запали няма проблем,какво да сменя ! Проблема както казах е в балончето че незасмуква гориво !
        Последно редактирано от Roninn; 17-01-13, 23:06.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

          щом няма проблем като запали най вероятно има проблем в самото мехче ,в основата му има клапанче ,което пропуска в посока към резервоара ,ако въпросното клапанче заседне или не затваря добре вместо да изпомпа горивото през карбуратора и през мехчето, и да го върне обратно в резервоара ,смуче през изхода и връща пак от там едно и също количество гориво,което няма как да стигне до карбуратора.Малко куцо го обясних ама след известно обмисляне на "брилянтния ми изказ(писание)"се надявам да вденеш за какво става дума.

          Коментар


          • #50
            От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

            Абсолютно е така,въпроса ми беше самото клапанче отделно ли се сменя(чисти) или е комплект с гуменото бутонче !гументото бутонче е здраво и не тече....херметично е ...гледах го,и е така както казваш като го пусна вместо да се напълни с бензин,засмуква въздух и остава на половина празно !Преди се пълнеше цялото и бавничко се издуваше до нормалния размер,сега като го пусна и се изправя веднага !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

              ми не съм се опитвал да го разглобя ,ма мисля че няма да е лесно,за всеки случай в неделя ще разгледам по обстойно едно мехче и ще споделя дали става или е отишло в кофата.

              Коментар


              • #52
                От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                Подкачващата помпичка струва няколко лева има я по повечето сервизи.

                Коментар


                • #53
                  От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                  Търся сигменти за стара резачка Mcculloch,някой знае ли от къде мога да си намеря ?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                    Ми сегменти може да си купиш дори и от някой магазин за моторетки но за целта трябва да се знае диаметъра на цилиндъра и дебелината на сегмента ,а след малко ще ти пусна линк към едно място.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                      Аз преди доста време (Може би повече от 5 години) за последно търсих сегменти и не можах да намеря никъде.И тези дни като си чистих вкъщи случайно попаднах на резачката Благодаря за отговора .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                        Ако си от София - в дружба има един магазин където предполагам ще ти свършат работа (ще има сегменти демек)
                        Ако не си от София - те и с куриери работят, на ЛС мога да ти кажа кой е магазина, да не правя реклама тук, въпреки че са ми бивши работодатели и нямам кяр като ги рекламирам
                        Ако не стане с ЛС в подписа ми има телефон, звънни и ще ти кажа коя е фирмата
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #57
                          От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                          А иначе как да измеря размеря на самия сегмент,че да знам колко е голям ?Модела на резачката е Mcculloch 130

                          Коментар


                          • #58
                            От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                            Колега превишил си лимита на ЛС или ми звънни или изтрий някое съобщение
                            напиши в google "мина" и все ще ти излезе търсената фирма
                            дано модераторите не ме скастрят за реклама
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #59
                              От: Къде продава резервни части за моторни резачки McCulloch?

                              Първоначално публикуван от dbitzepsa Преглед на мнение
                              А иначе как да измеря размеря на самия сегмент,че да знам колко е голям ?Модела на резачката е Mcculloch 130
                              ------------------------------
                              aми размера се взима от цилиндъра и буталото.От цилиндъра се взема диаметъра ,а от буталото дебелината на сегмента. Ако по цилиндъра има дълбоки деруги се налага купуване на нов цилиндър в комплект с бутало и сегменти,,но ако не е наличен комплект се налага ремонт на цилиндъра ,изразяващ се в престъргване до необходимия размер и евентуално нанасяне на слой никасил или подобен,после закупуване на съответния комплект бутало и сегмент отговарящ на новия диаметър на цилиндъра.Към колегата mmtrance изпратил съм линк към предложената фирма на колегата на ЛС.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                                Т'ва с престъргване и нанасяне на нов слой никасил отива ценово над цената на нов двигател, а заедно с операцията - над цената на нов моторен трион с две годишна гаранция. Ама то що човек има мерак е казано - мерак цена няма.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X