Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Илюстрация на по-горе казанато.
    Капитан Боев разпуска в паузата между "Няма нищо по хубаво от лошото време" и "Тайфуни с нежни имена".
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Вальо, мачетето е "селско-стопански" инструмент.

      Коментар


      • #33
        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Голям втори пожарогасител под седалката ми.Достатъчно добре укрепен но се откача за миг...

        Коментар


        • #34
          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
          Голям втори пожарогасител под седалката ми.Достатъчно добре укрепен но се откача за миг...
          Това е нещо важно, аз ще го добавя на всяка цена. Дори сега ще пусна отделна тема за пожарогасителите.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #35
            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
            Вальо, мачетето е "селско-стопански" инструмент.
            Андро,абе то и бухалката е арбитър при разрешаване на спорове,ама полисмените не го отчитат този довод....
            08седемшест5едно513четири

            Коментар


            • #36
              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Бойна готовност за Уаз:
              Клещи , тел 3мм 5мм ,отверка, ключове 14,17 , PVC-лента (скоч)
              и 2 бр. GSM на различни оператори ,със запаметени номера на приятели с високопроходими автомобили.
              А за да не ти потрябват тези неща - разумно каране
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #37
                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Полезна тема, подсеща, а и не е необходимо да трупаш опит само на собствен гръб. Първо да питам.... хора не носители пожарогасители и аптечки. Аз нося. Към стандартната аптечка по собствен опит съм добави риванол в ампули ( тоя който го предлагат в шишенца винаги ми се разлива и прави аптечката на гювеч ), кислородна вода, антисептични превръзки, мехлем за изгаряне ( моя е нифуцингел - може би е търговска марка на бившата ГДР ), компрес при изгаряне, разни лепенки за нараняване. Пожарогасителя ми е 2 литров, прахов, клас ВС. Освен това съм носил: - GPS Cs60, - два GSM, SIM карти на трите оператора, заръдно за GSM, трион Гардена, ловджийски нож, джобно ножче, пиратки, дъждобран, текстилни сапани, карабинки, колан за теглене - австралиойски 10 м. закупен тука от електронния магазин, понякога сапьорска лопатка, не винаги бинокъл, противовлажно фенерче, свински или миши опашки както и да се казват, дискове с музика, туба с вода, питейна вода, малко инструменти ( два вида клещи, щатните за паджерото гаечни ключове и отверки), ел. предпазители, хидравличен крик, ключ за джанти, дебел полиетилен или армиран найлон, мокри кърпички, ръкавици, поларен жакет, шапка, слънчеви очила, маратонки, ластици и колани за закрепване багаж, армиран скоч, задължително полиетиленови торби за отпадъци, ментолови бонбони, триъгълник и полица за гражданса отговорност.. и сигнална жилетка ( не се смейте ), като слушах за предлаганите глоби за мръсни автомобили защо да не сложа и четка и водоструйка ( пак не се смейте ), по време на ловния сезон и други работи
                Ясно е за старите агренажни ремъци, само да Ви каже.... сваления ми от аудито агренажен ремък след повече от 120 000 км. изглеждаше като нов... просто вида лъже и не е показател.
                Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                Коментар


                • #38
                  До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                  Полезна тема, подсеща, а и не е необходимо да трупаш опит само на собствен гръб. Първо да питам.... хора не носители пожарогасители и аптечки. Аз нося. Към стандартната аптечка по собствен опит съм добави риванол в ампули ( тоя който го предлагат в шишенца винаги ми се разлива и прави аптечката на гювеч ), кислородна вода, антисептични превръзки, мехлем за изгаряне ( моя е нифуцингел - може би е търговска марка на бившата ГДР ), компрес при изгаряне, разни лепенки за нараняване. Пожарогасителя ми е 2 литров, прахов, клас ВС. Освен това съм носил: - GPS Cs60, - два GSM, SIM карти на трите оператора, заръдно за GSM, трион Гардена, ловджийски нож, джобно ножче, пиратки, дъждобран, текстилни сапани, карабинки, колан за теглене - австралиойски 10 м. закупен тука от електронния магазин, понякога сапьорска лопатка, не винаги бинокъл, противовлажно фенерче, свински или миши опашки както и да се казват, дискове с музика, туба с вода, питейна вода, малко инструменти ( два вида клещи, щатните за паджерото гаечни ключове и отверки), ел. предпазители, хидравличен крик, ключ за джанти, дебел полиетилен или армиран найлон, мокри кърпички, ръкавици, поларен жакет, шапка, слънчеви очила, маратонки, ластици и колани за закрепване багаж, армиран скоч, задължително полиетиленови торби за отпадъци, ментолови бонбони, триъгълник и полица за гражданса отговорност.. и сигнална жилетка ( не се смейте ), като слушах за предлаганите глоби за мръсни автомобили защо да не сложа и четка и водоструйка ( пак не се смейте ), по време на ловния сезон и други работи
                  Ясно е за старите агренажни ремъци, само да Ви каже.... сваления ми от аудито агренажен ремък след повече от 120 000 км. изглеждаше като нов... просто вида лъже и не е показател.
                  Колега, хубав списък, само ако ми позволиш една забележка: Изхвърли нифуцингела надалеч и си вземи дефламол Казвам го от собствен опит! Преди години си изгорих крака на ауспуха на мотора (зачервяване и сваляне само на епидермиса на кожата) Съвсем тънко и неангажиращо. В селската аптека тогава имаше само нифуцингел за изгорено и аз го взех и се мазах с него няколко дни. В резултат раничката позавехна и хвана коричка...И точно тук е проблема! Една сутрин се събудих с болка и сериозен оток - раната беше до глезена - а крака ми от коляното до стъпалото беше станал с еднаква дебелина. Отидох в поликлиниката където ми махнаха коричката с едни щипки и отдолу зейна сериозна дупка! Повече от половин сантиметър! Да не говорим какво се изля от там и колко болеше... Почти месец носих после компреси с дефламол докато се оправя. Този мехлем затваря раната, а отдолу продължава да работи. Сериозно, махни го! Беля е това. Другото добро лекарство за изгаряне е йодасепт. Въобще изгарянията са особена материя и за различните степени е различно лечението.
                  Дефламола съм го ползвал успешно и за слънчеви изгаряния.

                  И още нещо да попитам - интерсно ми е за какво са пиратките?
                  LZ1GYY
                  0898 436 956

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Пиратките са отлични за две неща - ако имаш нужда от силен звуков сигнал в случай на загубване или при търсене, и второ, стряскат разни опасни животни като подивели кучета. Ползвал съм ги и да разпъдя едни глигани в резервата Баюви дупки-Джинджирица в Пирин.
                    Като казах подаване на сигнали и ориентири, мисля да се сдобия с няколко от тези американски щуротии, дето като ги пречупиш, в продължение на часове излъчват мека цветна светлина. На английски им казват "glow stick". Изключително са удобни за означаване на разни неща в тъмнината и дори като по-меко осветление. А се замислям и за няколко от тези факли, които палят по стадионите и горят по половин час. В екстремна ситуация са много полезени.
                    Аптечка, пожарогасител и триъгълник с жилетка има във всеки автомобил, пък идеята тук е какво още носим в гората освен обичайните неща. Та затова и никой не ги споменава отделно.
                    Последно редактирано от zzlatev; 22-05-08, 13:00.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      На английски им казват "glow stick". Изключително са удобни за означаване на разни неща в тъмнината и дори като по-меко осветление.
                      От какви магазини могат да бъдат купени?
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Казаха ми, че ги има в един детски магазин в София, ще проверя и ще пиша.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          GERE много си прав за нифуцингела, освен това ми е медикамент с поизтекъл срок, не съм го изхвърлил защото не съм се сещал с какво да го заменя, а се поизгарям от време на време. Благодяря ти. Преди години лекар от морски курорт, забравих кой, маза охлузна рана на крака на детето ми и то дълбока с нещо като гел, вазелин за който ми каза че съдържа антибиотик и е нещо като течна превръзка с която детето се къпеше и въобще си изкара морето, но аз забравих и името на медикамента. Когато човек има такива неща в колата си помага и на другите, не дай боже да се нуждаят.
                          Така е г-н zzlatev за пиратките, ползват се и от гоначи при лов когато са далеко кучетата.
                          На всички благодаря че не ми се смяхте за жилетката и др.
                          Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Колегите толкова подробно всичко са описали, че чак ме досрамява - за колко много необходими неща не съм се и сещал.

                            Мога да добавя само едно нещо, което е глупаво, но и доста практично. Добри количества мокри кърпички (има ги в аптеките и суперите). За различни цели и особено, защото са бърз и лесен начин да почистиш фарове, стопове и мигачи, след като си излязъл от калта и ще тръгваш по асфалта. (Обикновено тогава вече е тъмно. )

                            И достатъчно найлонови торби за боклук - не само за кърпичките, а и за други работи, така че да не цапам, където мина.

                            Поздрави!
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Днес си сложих скрити винтили и по този случай добавих още нещо в джипа. Отдавна го гледам, но сега реших че е наложително. Не знам как точно се нарича, но да го наречем пулверизатор. Пластмасов. Мога да го снимам тези дни. Има помпа и резервоар около литър. Метален накрайник на дюзата с който се променя концентрацията на струята. намира се по цветарски магазини. Когато калта е гъста и засъхнала си трябва струя под налягане. Когато водата е кът е добре да не изливаме 2л. да си измием фаровете или стъклото. Да не говорим, за разни полеви ремонти насред локви и разбира се винтилите Сещам се за още доста приложения, но времето ще покаже дали е излишен или необходим. Не съм пробвал, но ще е хубаво ако държи и на работа с бензин.
                              LZ1GYY
                              0898 436 956

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Знам за какво говориш, дори имам такова. Не се бях сетил, че може да се ползва по този начи, но ще пробам. Само се притеснявам, че налягането, което прави, е доста ниско.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X