Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    употребявания агренажен ремък става само за противопаразитна каишка за кучето....

    Коментар


    • #17
      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      Аз изправям ей тия неща с чука
      Я кажи, като ги изправиш колко време изкарват?
      Щото преди около 10 години, и аз изправях повдигачите на един редови шестак-Ифа, и заработваше, но за няколко дни, после пак отваряне, пак чук...
      Накрая купиха нови, и всичко си дойде по местата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Я кажи, като ги изправиш колко време изкарват?
        Щото преди около 10 години, и аз изправях повдигачите на един редови шестак-Ифа, и заработваше, но за няколко дни, после пак отваряне, пак чук...
        Накрая купиха нови, и всичко си дойде по местата.
        Аз лично не знам. По чуждите форуми пишат, че колкото до най-близкия сервиз. Никога не съм правил такова упражнение и се надявам никога да не ми се наложи.

        Коментар


        • #19
          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Айде бе, само ние с Лазар и Зенит ли носим оборудване в джипа? Споделете какво влачите по баирите с Вас.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            Добре Заредена Батерия на Мобилния Телефон.....

            Нали знаеш винаги ще ти се счупи нещо което го нямаш.... или не знаеш как да си го поправиш....

            Коментар


            • #21
              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Куфарче с разни инструменти - няма да изпадам в подробности защото и без това е слаба работа, ама не съм се наканил да събера сериозен комплект
              Самовулканизираща лента
              ножове: 2 джобни (единя Rescue tool) и голям Smith and Wesson), брадва (Фискарс среден размер), кирка (малка), лопата (голяма Fiskars) и отделно малка за сняг през зимата. (като човек все още без лебетка съм доказал нееднократно, че лопатата изкарва джипа отвсякъде
              Един комплект за самоизвличане с въжета (едно 40м, няколко помощни, колани, карабинери, специални двойни макари с които бързо и лесно се прави полиспаст 5:1, един здарв лост премерен точно по ширината на багажника с който лесно се постига допълнително уеличаване на усилието 5-10 :1. Тази система наскоро тествах с индустриален динамометър и опита показа че САМ човек лесно докарва над 1000 кг усилие. Всичко се събира в торба 20х50 и тежи общо 5-6 кг.
              Разни батериики (всякакви, без конкретно предназначение, обикновено който и да изпищи че са му свършили батериите се оказва че в жабката има правилните)
              Прожектор и челник. Бинокъл.
              Кабели
              и не към инструментите: По кухините съм си скрил 5-6 консерви, а пакетчета захар и кафе се мотат навсякъде, че се оказа че не е трудно да си останеш гладен в някои села и.... градове
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Бих добавил към всичко това и комплект крушки за автомобила/ама не някакъв готов,а подбран с точните крушки за джипа/, по 3-4 бушона от всички възможни амперажи,резервни клеми за акумулатор/заради клема скоро бях на косъм в гората в трудна ситуация да остана без лебедка/,както и термосвиваем шлаух,който е много удобен при преправяне на нещо по тоците в полеви условия/понякога със скоч нещата не се получават/.Ами това е допълнението от мен освен почети всичко което вече писахте.
                П.П.Ееее...полуоски за Нисана не нося,но си нося резервни карета за кардана,че......Поздрави.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Кви работи само носите по колите
                  Аз най много да нося една кутия с всевъзможни нструменти ключове чукове тел и квото е хартисало от предния ремонт.
                  То носенето на инструментите не е проблем проблема е кой може да ги използва.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво носите с вас в джипа?

                    Обикновено много малко неща - ключ за джантите, кабели за палене, манометър, джобно ножче... е такива дреболии. това когато съм в града за всеки ден. на дълги експедиции или в гората обикновено взимам доста повече неща - пълен набор инструменти, лебедка, колан, въжета, shakles, гумените ботуши, компресор, трион и много, много други неща. Обаче едно нещо съм забелязал през не малкия си опит - когато и каквото да се случи, обикновено ти трябва точно това което не си взел.
                    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Колеги, освен всичко изброено от вас (с някои малки изключения) нося и препоръчвам дъждобран и мачете. Първия е ясно защо, но втория инструмент се оказа много полезен. Освен по предназначение може да замести брадвичката, хляб да си отрежеш, последно разривах огъня с него и оше много неща за които не предполагаме.
                      Аа, забравих, става и за самозащита. Само като го покажеш и е достатъчно.
                      Андро.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                        Колеги, освен всичко изброено от вас (с някои малки изключения) нося и препоръчвам дъждобран и мачете. Първия е ясно защо, но втория инструмент се оказа много полезен. Освен по предназначение може да замести брадвичката, хляб да си отрежеш, последно разривах огъня с него и оше много неща за които не предполагаме.
                        Аа, забравих, става и за самозащита. Само като го покажеш и е достатъчно.
                        Андро.
                        някаде мачететата са забранени и някаде ако те гепят с такова чудо може да ти донесе много главоболия
                        не един път се спират джипки да се проверявта какво имат вътре мен специално не са но отакак ме светнаха по въпроса мачетето си седи в къщи
                        поздрави

                        Коментар


                        • #27
                          До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          За джип който ходи в гората задължително трябва да има, кирка, лопата, голяма брадва /напоследък заменена с моторна резачка/ и естествено куфарчето с инструментите.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                            Колеги, освен всичко изброено от вас (с някои малки изключения) нося и препоръчвам дъждобран и мачете. Първия е ясно защо, но втория инструмент се оказа много полезен. Освен по предназначение може да замести брадвичката, хляб да си отрежеш, последно разривах огъня с него и оше много неща за които не предполагаме.
                            Аа, забравих, става и за самозащита. Само като го покажеш и е достатъчно.
                            Андро.
                            Дъждобрана го бях забравил при изброяването, а тои си седи кротко в джипа. Но никога не съм го ползвал, и сигурно затова не се сещам за него.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #29
                              До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Ааа, колега " Няма нищо по хубаво от лошото време ", казва Богомил Райнов.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от zenit Преглед на мнение
                                някаде мачететата са забранени и някаде ако те гепят с такова чудо може да ти донесе много главоболия
                                не един път се спират джипки да се проверявта какво имат вътре мен специално не са но отакак ме светнаха по въпроса мачетето си седи в къщи
                                поздрави
                                Даааа-имам съвсем пресен спомен гърците как ми взеха 40-сантиметровата бухалка на митницата...и колкото и да ги убеждавах,че е на детето и я използвам вместо чук-не ми повярваха...та за мачете -не знам...то ако успееш да убедиш органите на реда(при една нощна проверка например),че ти е за да си мажеш филиите в гората вероятно би могъл да ги убедиш и че си носиш калашник за да си разпалиш огъня....
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X