Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    Под езика по-бързо стига до кръвта от колкото през стомаха. Надявам се така да е по-ясно
    Още по-бързо стига ако "мушнеш" лекарството зад стомаха, ама не е много "мъжкарско", за това предимно се процедира така на бебета и малки деца, че те още не знаят какво е да ги е срам!

    За супозитории говоря и за разни разтвори, недай си боже ако се наложи.
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 20-10-16, 09:20.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      ......Разбира се, най-доброто е венозен път, адреналин в адекватна доза, урбазон ударна доза, и венозна инфузия на 2-3 литра водно-електролитни р-ри струйно...........При ужилване в устата и гърлото даже навреме направено, горното не е достатъчно. .............. интубация на трахеята или кониотомия. Има еднократни сетове за перкутанна кониотомия.
      И един анестезиолог "винаги в джипа - при инструментите и оборудването"
      Автоматичните инжекции също като автоматичните външни дефибрилатори със сигурност не са най-доброто в ръцете на лекар специалист, но са най-доброто в ръцета на немедик, оказал се свидетел на инцидента и знаещ какво да прави в такъв инцидент при липса на оборудван и подготвен лекар специалист на това място в този момент.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

        Още некои съображения, касаещи цивилната и "бойна" употреба на МПС и насочени предимно към по-младите колеги, ползващи услуги на знайни и незнайни гумаджии. Предвидете ситуацията при която са ви презатегнали болтовете и на пътя ви се налага да ги развиете. А, и случайно сте извън обхват. Разбира се, наличие на компресор и ремонтен комплект в повечето случаи е достатъчен.
        Рано тази сутрин един колега със служебен автомобил някъде из завоите на Сев. България и бързайки в мъглата за София, пука гума. Естествено, не познава колата, не знае ключа къде е и почва да звъни по ред на номерата. Как да е, намира го и после няма развъртане, щото нали затягаме на въздух. С триста зора се оправил, ама оттървал часа на срещата, добре че не е болка за умиране. И сега кво - част от колите са оборудвани и с допълнителна кръстачка, ама трябва и по една тръба да им нахакаме някъде, мъка.
        Та така, аз за 200000км по пътищата на Родината веднъж съм сменял гума на моя кола и веднъж на вуйчо, ма все пак освен кръстачката в багажника и чукът е на тръбна дръжка и си става за удължител на оригиналния ключ. Признавам си обаче, че не съм напълно готов да се справя със завит накриво болт...

        Коментар


        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

          Аз имам тръба точно заради пренатегнати болтове. Нищо че си сменям гумите сам - гумаджия не ми пипа болтовете. Понякога (често) джипа влиза в сервиз и се налага сваляне на гуми. Няма случай след това болтовете да не са пренатегнати независимо от сервиза.

          П.П. Най-страшното пренатягане беше след майстор по ресорите. Развивахме ги двама души (с Ник Николов докато още имаше сервиз на Военна рампа) с по метър лост от двете страни на кръстачката
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

            И аз съм го преяждал от презатягане. Успях да накарам ключа да превърта на главата на болта. След половин час псуване си напомпах гумата и отидох до гумаджията да я свали.
            Николай Савов
            Опел Фронтера А КБ, 2.0
            +359885 07 00 92

            Коментар


            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

              Аз добавих и едно зарядно за акумулатори от оня магазин.Още не съм го пробвал ама утре мисля да го закача за проба.Мисля,че е време да добавя в зимният пакет нова чегърталка за стъкла,комплект нови ръкавици и шише антифризче.Иначе чакам да видя дали ще изскочи някой изгоден компресор и да го добавям и него във инструментариума.
              И поне днес бях в таш ев видях,че имат много години дръжки за лопати тип сапьорска на 10лв.И като и добавя един накрайник по избор мисля,че чудна лопатка за колата ще стане.
              Не че си нямам сгъваема ама някак за сериозна работа не я виждам.Иначе съм я ползвал няколко пъти вече и е спасявала ситуацията ама за джип и кал си трябва друга.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                Зарядното няма особен смисъл в колата. Освен ако не е бензиново или соларно.

                Коментар


                • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                  Тая тема ме кара да се чувствам малко по-нормален. Приятелите се шегуват с мен, ама редовно където и да сме все нещо влиза в употреба.
                  Няма да успея да изредя всичко, но ще се опитам:
                  - всичко което си е по закон, като пожарогасителя ми няма преглед, а жилетките по стечение на обстоятелствата са около 3 броя.
                  - Въже за теглене, малко кекаво, но след като няколко пъти теглих приятели и все търся от някой се снабдих с някакво. От както имам мое не ми е трябвало.
                  - Кабели за подаване на ток. На мен лично са ми трябвали 1 път защото бях забравил фаровете, иначе на приятели съм подавал доста пъти.
                  - Дъждобран който става и за яке и пази доста добре от вятър.
                  - лампа от лед лента, вестник, тоалетна хартия, едно голямо парче плат около 3х4м., лопатка, малка брадвичка, репелент
                  - храна - бисквити(оказват се най-удачни и редовно свършват), вода около 3х1,5л. и 2х0.5л. като свършва често и се подновява.
                  - мокри кърпички, малки пакетчета по 10-15бр., че големите изсъхват, оказва, че са много полезно нещо в колата. Презервативи също има.
                  - ножове - един мултитул с ножица(не с клещи), един сгъваем и един макетен.
                  - стойка и зарядно за GSM, хартиена карта
                  - работни ръкавици
                  - парцали
                  - куфар с инструменти - почти всичко необходимо и взе да идва пак малък. Забелязва липса на "криви" тънки клещи(не знам как се водят), още тел, че е съвсем малко и тънка и по-малки гаечни ключове, скоро установих, че най-малкия е 8. От скоро е добавена малка гидория и зимата ще се махне мултицета, че много се скапват батериите в студа.
                  Какво има е трудно да изброя, основното - клещи, сечки, гаечни ключове, малка гидория, изолирбанд, комплект от 6 отвертки, макетен нож, ластици за багаж, мултицет, тел, малко шкурка, стяжки(миши опашки) 3-4 размера по няколко, дреболии - винтчета, болтчета, гайки и др. и още доста неща като вече и аз не знам какво има вътре.

                  Периодично спалния чувал, сгъваемия стол, челника и компресора.

                  Все се стремя да нося колкото се може по-малко неща и все слагам нови, без да махам нищо.

                  П.П. Това е в лек автомобил, не джип.
                  Последно редактирано от Иван Жоров; 24-10-16, 20:26.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                    Раде, ако се отречеш от работните ръкавици-обещавам да ти подаря един колан за теглене. Те са за вдигане на товари, и бракувани по разни причини за безопасност, ама за теглене са супер. Шегели ще си купиш сам, не са скъпи, а и ти нали вземаш 1500 лева заплата-не те бъркат.

                    Ама ти си гъзар, и се плашиш да не си счупиш маникюра, та няма да махнеш ръкавиците. Та надали ще те огрее...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Раде, ако се отречеш от работните ръкавици-обещавам да ти подаря един колан за теглене. Те са за вдигане на товари, и бракувани по разни причини за безопасност, ама за теглене са супер. Шегели ще си купиш сам, не са скъпи, а и ти нали вземаш 1500 лева заплата-не те бъркат.

                      Ама ти си гъзар, и се плашиш да не си счупиш маникюра, та няма да махнеш ръкавиците. Та надали ще те огрее...
                      Те ръкавиците са нови и са едно от малко неща които не съм ползвал. Трябват понякога, макар, че в колата не е ясно за къде. При работа със стоманено въже определено са ми много полезни, но с колата едва ли ще ми се наложи.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                        Абе отречи се трижди от ръкавиците като за средство против оцапване на нежни ръчички, и получаваш колан подарък.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                          Аз като лаик "Жипар" , налага ми се не , че искам , имам три скъсани въжета , навързани отново (по начало всяко си беше здраво ) .
                          То в колата освен мен има място само за чантичката , две шишета вода и кога се наложи туби за 120 литра нафта.
                          Ма трите накъсани и вързани въжета за теглене са си там.
                          и не ги махам щото .....
                          Абе темата за въжетата е друга .
                          Тази е за това какво не хвърляме от колата си .
                          Освен използваните чашки за кафе и пластмасовите бутилки .

                          Коментар


                          • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            ...
                            Тази е за това какво не хвърляме от колата си .
                            Освен използваните чашки за кафе и пластмасовите бутилки .
                            и фасове и смачкани кутии от цигари също.
                            ...

                            Тази тема ме подтикна, най-накрая, да си организирам дългомечтаната торба за всичко в джипа.

                            Понеже исках чанта за инструменти (които се оказаха, че почват от 70-80лв. ), а не куфар, и не намерих брезентов сак, си купих спортен такъв, но относително здрав.

                            Сега почвам да да го пълня с каквото трябва, като всичко което е било сложено временно (като 10, 13 и 19 примерно) ще бъде заменено с пълни комплекти специално за там.

                            Като събера комплекта за първа помощ ще се похваля.
                            ... то като нямам истински джип, барем с т'ва.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                              Джоу,
                              Стига си се лигавил. Крайно време е да започнеш да караш активно.
                              Последно кара с нас на задно, защото предният мост на Гнусото беше с друго число.
                              Иначе аз планирам да взема цял джип за резерва, но нямам намерение да го дърпам след основния.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Кой какво има винаги в джипа - инструменти и оборудване

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Джоу,
                                Стига си се лигавил. Крайно време е да започнеш да караш активно.
                                Последно кара с нас на задно, защото предният мост на Гнусото беше с друго число.
                                Иначе аз планирам да взема цял джип за резерва, но нямам намерение да го дърпам след основния.
                                Еее, както каза наскоро, станали сте хардаджии, а с тоя бастун, дето се разхождам, там където е за кални гуми, аз работа нямам.
                                Е, в четвъртък, в сухото и хубаво време, успях да се окопам, само на задно, в калта под моста на бул. България, докато се опитвах да избягам от задръстването, но така е с ръчните хъбове.

                                За бърза скара-бира ще измислим нещо.
                                ...

                                Сега искам да си оборудвам "аптечката" за джипа, че бая време го отлагах.
                                Не знам дали тук е мястото, но понеже не искам нищо твърдо като опаковки, дайте съвет/предложения за комплекти ключове в платнени калъфчета, които да не са кашкавалени, а и да са на разумна цена.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X