Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходки около София

    Събуждам се в очакване. Грабвам телефона и звъня на Тони, който трябва да е приготвил трак-изненадка. До последно не знам къде ще се кара- оказва се, че ще правим обиколка на Витоша. Тони, Мишо е аз. 10.30 вече сме на линия





    От Драгалевци, покрай едни Холивудски имения, се забиваме по обозначеният като за АТВ-та път. Изключително приятен, на места дори малко сложен за нас.










    Аз нали карам последен, та няма кой да ми документира гафовете. Обаче, за сметка на това, отпред има доста материал за снимане



    тоя улей не изглежда стръмен, обаче всъщност съвсем не е така !



    След едни прекрасни 10-тина км. , спираме за фотосесия на полянка.









    Гука, според картата на Събин, би следвало да има път за джипове. Обаче няма никакъв път!Тони се любува на една шишарка, хваната в плен на големите кубчена на новия му Митас.



    Продължавайки по-нататък, се отбиваме от пътя право на горе в гората по някаква пътека, която се оказва че не започва баш от там а 200-тина метра в ляво, отбелязана като Екстрийм. Е верно си беше екстрийм !!! Прилагам доказателства!



















    Тони е по-силен от всякога !!




    не му стига едно дърво, запътва се към другите !




    По-нагоре играта загрубява все повече и повече. Това поваленото дърво се оказа толкова хлъзгаво, че даже не разбрах как паднах така, че мотора се озова върху мене. Мишо май щракна там една снимка, в резултат на падането ще се наложи да ампутирам десен ляв мигач, но това е в нормите на допустимото.



    Метри по-нагоре , едни клонаци изненадаха Мишо. После и той ги изненада като ги изпочупи.



    Тони се беше изкачил и потриваше ръце да снима клипче



    ейййй, няма тръгване тука !!!







    Балетната стъпка на моториста...



    ама аз в ляво намерих по-лесна рътечка и хоп-и Мишо тръгна след мен



    Малка почивка преди да тръгнем към най-гадната част от карането. До тук, въпросната екстрийм пътечка , ни изтощи батериите осезателно, а и ни отне поне 40 минути.



    Тая снимка е от щастливия период на Тони, преди още да разбере, че ще му се налага да се запознава със заварчици на цветни метали. Но за това ще пиша по-надолу....



    Едно известно време се наложи за де концентрирам върху един баир, подобен на Козница, но малко по-лек като преминаване. След него вече растителността се промени коренно. Явон вече сме на височко, за което говорят и снимките !

























    Еееей тия белите върхове, само да ги преминеме, и имало път за АТВ-та !




    Е да ама не. Стигаме до някъде и край! Няма начин да прескочиме върха. Тони и Мишо разучават за заобиколни пътища, аз щракам....



    а я със ЗУУУМ до край !



    и пак....





    Тука не че съм се разревал, ама вече не мога да си кажа името ото умора. Тая ниска растителност със скрити каманяци ни скапа. На всичкото отгоре, тва отзад трябва да го катериме !



    Бе я да го позаобиколиме от ляво бе ! Тая точка дето едвам се вижда на снимката е пехотинец, пратен на разучаване. Мотора му го гледа и кой знае какво си вика



    Ставало. Не баш за мотори, не и за пешеходци, ама времето е пред нас....






    На дясно гледката е депресираща- сняг и скали, ама на лявоооо...




    Айде да го минаваме това, после сигурно е магистрала...



    Тука аз пак паднах. бая е стръмно, мотора си седи сам полуизправен



    И тъкмо обяснявам на Мишо, че можеше и да е по-лошо /примерно ако духаше вятър или валеше дъжд/ .... и изведнъж се оказват следните обстоятелства накуп. Заваля сняг, за броени минути се спусна мъгла и .......



    ....пробив в машината на Тони. Въпреки скарата, някой остър камък е направил мизерията. Добре, че Мишо забеляза странно духане от там, иначе можеше да се стигне и до блокиране на ДВГ.



    Е няма начин, до тук сме. Обаче докато не се е спуснала съвсем мъглата, забелязахме в далечината едно пътче. От тук до асвалта снимки почти не правихме, а тони караше по инерция. Поваля малко после спря. Като се озовахме на асвалта, се наложи да приложим цялата си изобретателност. Аз и Тони, с моя мотор, тръгнахме да търсим въже в Железница и Бистрица. Намерихме го не в магазина, а на една ограда. После сътворихме това















    Тая пръчка е много важна- ще държи канапа далече от гумата !!!





    Тони винаги разполага с няколко цвята чисти парцалчета. Предвид ситуацията, избрахме червено






    Това е от мен, очаквам включване от Мишо с неговите снимки и от Тони с трака.

    Всички снимки, както и клипчетата- ето тук https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...08-%20Vitosha/
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Разходки около София

    Добра разходка,но дано си научихте урока за въже за теглене Аз съм направил два колана от кола по 2.5 метра. Това с пръчката е добра идея
    [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
    [/URL]

    Коментар


    • #3
      До: Разходки около София

      Добре си покарахме ,снимките ще пробвам да ги кача по късно.

      Коментар


      • #4
        До: Разходки около София

        браво.супер сте се поразкършили.като гледам къде сте били по снимките виждам,че сте се разхождали по моя любим маршрут - от синята срела на горе до билото и после
        надолу в чуйпетльо или ярлово а оттам........ само че като гледам не сте качили билото
        защото има още много сняг.поне сега ми е ясно до къде може да се стигне в този момент.над синята стрела до под билото.всеки който минава през синята стрела да пази,защото бай стоян сам е правил всичко.а защо му викат синята стрела?това вече малко хора знаят като мене.абе кой си е планинар....... още веднъж браво за хубавия маршрут.

        Коментар


        • #5
          До: Разходки около София


















          Има и още но ще ги кача утре .

          Коментар


          • #6
            До: Разходки около София

            Ето ги другите снимки които обещах.
            Започвам с красивото салто на Владко или по точно преземяването от него .


























            Дупка , ЛОШО !!!


            Опит да повдигнем настроението с Великденско яйце и козунак докато
            ни вали сняг .Нестава ,има само едно яйце ,пак сме неподготвени !

            Тук не е толкова тъмно колкото изглежда .



            Най сетне се прибрахме ,УРААА, не беше лесно !

            Коментар


            • #7
              До: Разходки около София

              Най-накрая и на мене ми остана време да пратя трака, тука два дена фърча нагоре надолу да си оправя мотора, но слава богу макар и през празнични дни успях да си набавя нужните части и днес да го подкарам. Та това пукване на капака ми струваше:




              7лв. гарнитура
              8лв. маслен филтър
              20лв. запояване
              32лв. масло 2 литра
              Ето и трака
              https://htftp.offroad-bulgaria.com/t...OSHA/28.04.08/
              [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

              Коментар


              • #8
                До: Разходки около София

                Тази събота ще бориме пак Витоша но от към Владая ако има желаещи нека да пишат !!!
                [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                Коментар


                • #9
                  До: Разходки около София

                  Аз съм с вас! Само дано да мога да ви следвам че се уча са а и гумата не е мн. добра, но ще видим!
                  [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходки около София

                    Е и ние не сме професионалисти пък сме и тръгнали да си правим кефа в крайна сметка, така че бърза работа нямаме. Сега правих трака и ще влезнеме в гората от Бояна , около 54км излиза и утре ще ти пиша къде и в колко !
                    [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходки около София

                      Тони ,като гледам прогнозата за времето май няма да се кара

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходки около София

                        Само ако има пороен дъжд в събота сутринта се отказвам
                        [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходки около София

                          http://www.btv.bg/weather/bg_forecast.pcgi

                          Ще става горе-долу според БТВ!
                          [img]http://images26.snimka.bg/005951842.jpg[/img]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходки около София

                            Утре срещата ще бъде на OMVто на бул.България м/у бул.Гоце Делчев и бул.Тодор Каблешков в 10:00ч да заредиме и палиме. За сега сме аз SHARP, Митака81(Спас) с неговото хард ендуро, което току що излезна от бокса и SIRIUS.
                            [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разходки около София

                              Първоначално публикуван от toni_03 Преглед на мнение
                              Утре срещата ще бъде на OMVто на бул.България м/у бул.Гоце Делчев и бул.Тодор Каблешков в 10:00ч да заредиме и палиме. За сега сме аз SHARP, Митака81(Спас) с неговото хард ендуро, което току що излезна от бокса и SIRIUS.
                              Той...Спас де, нищо, че прави 2 години ремонт на вилата под Чукава - не смее да се появи в района с мотор! Като го е оправил - па да дойде да се похвали, а не да тренира от другата страна на София.
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X