Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разходки около София

    Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
    Ей вие софийската група що не минете по пътечката където обикаля витоша до града на вашите кошмари (Перник) та да покараме заедно ние сме 4 рима и тамън да ви пазходиме малко и по нашата част на витоша
    Ако хванем да се обединим ще падне голяма веселба да знаете.
    Хайде лошо няма щом е за каране все сме на линия, само че тази седмица сигурно сме на гости на дефилето до в.Издремец ,а за другата седмица може да се разбереме
    [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

    Коментар


    • #32
      До: Разходки около София

      Тони нещо се спотайва откъм снимков материал, така че аз се включвам с кратък очерк от съботно-неделните следобедни карания. Предварително се извинявам, че ще има повече писания отколкото снимки, но първия ден нямах фотоапарат, а втория съществуваше реална опасност да го удавя, тъй като почти постоянно карахме на дъжд.

      В събота с Момчил /Водача на черното Пегасо от снимките по-долу/ решаваме да покараме в късния следобед. Той предвидливо си е махнал фара, а и предвид , че потеглихме едва в 5 и половина следобяд, бях сигурен , че прехода няма да е дълъг. Той знае чудесно маршрута, толкова е карал по районите, които ще спомена, че няколко местности носят неговото име. Равносметката е 120 км. и прибиране от Горни Окол до София по Самоковския път по тъмно два мотора с един фар. Обаче на мен толкова ми хареса маршрута, че вторият ден го повторихме.
      Ето ги участничите в неделното каране. Боян /Бета 125/ Орлинчо с палавата Кава КДХ250, Момчил /Пегасо/ , Боби /Кавазаки 450/ и аз, ама ме няма в кадър по разбираеми причини. На тая снимка сме на Околовръстното. Навсякъде около нас кипеше труд, гиздави мургавелки слизаха и се качваха в най-различни марки и модели автомобили.


      Бетата може и да ви се струва най-хилавия мотор в групата, ама при по-сериозно вглеждане се забелязва огромният корем, който е отпрала веригата и, което неминуемо доведе до технически интервенции баш където и когато не трябваше.

      Е ме и мене- пот Фризо-то на Фризомат.


      Наплясквам наличните снимки една след друга, щото поредността им като интервал от време е незначителна.





      Тука сме малко под Бистрица. Вече започна да прикапва и след малко ще взема радикалното решение да прибера апарата първо в едно найлоново пликче, а оттам - в раницата.



      Кой е по-фотогеничен? Аз залагам на мотора!





      Бетата мърка уплашено. Макар и с мощността на моторче за чистачки от Мерцедес, тя ще се справи успешно с поставените задачи днес.


      Кавазакито гледа дали няма да намери и да схруска някоя Бетичка по пътя си


      Е го и Орлин пристига, това е на края на една усойна местност с хлъзгава кал. Не ми стигнаха нервите да чакам и Момчил за снимка. Той се мъчеше там само на първа и втора. Обаче за сметка на това на нас не ни стигаха силите да го догоним където нямаше кал.

      Та тръгнахме от Камбаните........ и излязохме на Бистрица. Влизайки в селото по асвалт, се хваща най-левия ръкав, който води надолу.след няколкостотин метра отбиваме по черно на дясно и следващата спирка е Железница. Минахме покрай една много приятна кросова писта около Бисрица /втория ден замалко да прескоча предния калник на нея/ Пътя ни отведе до Железница, където поехме към минералните извори по път, асвалтиран приблизително когато човечеството е открило асвалта. Още първият ден ми направи впечатление невероятна хард пътека за АТВ-та от лявата страна. Само пробвахме да я проучим, водеше нагоре право към небето. Отдолу погледната, по-приличаше на ски шантца, по която на връщане от проучването първият ден рискувах да се спусна и като по чудо се отървах само с уплаха. /ако някой знае нещо за това трасе- да сподели. Никога никъде не бях спускал нещо толкова стръмно, за пръв път изпитах негативните ефекти на сърдечната аритмия. От там зарязахме тия Атевистки извънземни терени и си продължихме по пътя, където се отклонихме надясно . Каране, каране.... приятен усоен горски път, преминаване през две реки,след това поляни и така до Плана. Първият ден с Момчил се завъртяхме до Обсерваторията, или каквото е там /Една голяма сграда със сателитни чинии, на чиито размер би завидил всеки уважаващ себе си ром то Филиповци/ От там форсаж на реката, чиито мост е разрушен.....към Горни Окол. И от там по асвалта до София.
      Обаче неделята решихме от Плана да се върнем по същия път Само Момчил пое по асвалта. Чак някъде към средата на връщането спря да вали, ама на мен поне ми беше все тая- така хубаво се бях накиснал, че нямаше шанс да изсъхна до вкъщи.
      Това е от мен ,малко снимки много бля бля, ама кво да се прави....
      Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 11-05-08, 22:39.
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #33
        До: Разходки около София

        Пътеката по-стръмна ли беше от късия газопровод преди МургашАко си го качвал.Щото ако е по-стръмна, трябва да е вертикална
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #34
          До: Разходки около София

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Пътеката по-стръмна ли беше от късия газопровод преди МургашАко си го качвал.Щото ако е по-стръмна, трябва да е вертикална

          По въпросния газопровод съм минавал преди няколко години и не го помня вече, та не мога да отговоря компетентно. Обаче съм сигурен, че това чудо не бих могъл да го кача, а спускането беше по-скоро сурване.... по чудо не паднах, мотора се засили яко за секунди....имаше следи от мотори, предполагам, че на сухо време ще е доста по-лесно, но като цяло си е ексрийм
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #35
            До: Разходки около София

            Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
            По въпросния газопровод съм минавал преди няколко години и не го помня вече, та не мога да отговоря компетентно. Обаче съм сигурен, че това чудо не бих могъл да го кача, а спускането беше по-скоро сурване.... по чудо не паднах, мотора се засили яко за секунди....имаше следи от мотори, предполагам, че на сухо време ще е доста по-лесно, но като цяло си е ексрийм
            Горе-долу така слизахме от Издремец
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #36
              До: Разходки около София

              Edit с Tracka към поста на Владко за неделното следобедно каране. Дет се вика енжоиии на карането из Плана планина
              Прикачени файлове
              КТМ ExC 500

              Коментар


              • #37
                До: Разходки около София

                Вчера се събрахме компактната група от Иво, Данко, Здравко и аз. Направихме страхотно каране с много добро темпо! Данко знае на изуст всички пътеки по Витоша и по Плана, надали щяхме да подберем този маршрут без него! А в Лозенския балкан ни водеше GPS-а на Иво.



                Още в началото, Данко забеляза, че при пълен ляв мотора му някак полита. Една планка от демонтираното табло пречеше на жилото и следователно бе премахната.



                На Ямахата на Здравко, след някакви предишни изпълнения, не даваше добре контакт от прекъсвача на степенката- проблема беше закърпен!



                Ето го и Иво-участва активно в демонтажа на планката



                Тука сме след известно количество каране, на минералната вода след Железница. Усилено обсъждаме жестоката пътека зад нас, която Данко е качил за първи път от 6 години преди седмица! И аз съм кандидат да я мъча, ама трябва нова гума и сухо време !



                Нямаше друг начин да влезем всички в кадър



                Ето я и въпросната пътека. Края и не се вижда с просто око



                Пък и място за засилка поочти няма



                ....най-високата точка на Плана. Обаче на уредите не беше отбелязано кой връх е













                Кой ли е с нови панталони ?



                При падналия мост около сателитните чинии, успях да заснема само преминаването на Иво, който го направи с лекота



                Една чудесна полянка с чешма и навес с мека мебел отстрани







                Вече сме на 31-ви километър. Тези, които не си носеха провизии, са стабилно изгладняли. Настървено чакат килоограм джолан . В долен ляв ъгъл на следващата снимка- малък мотофен !


                Джоланът вече е в историята. Обаче Данко и Здравко се бяха попрецакали- седят на открито, а не под чадъра, а започва да ръми лек дъжд, придружен с гасеници от дървото над тях







                Продължихме нас Пасарел, а дъжда като по чудо ни убягваше, или ние на него. Вече водеше Иво. Нарочихме си един връх, през който да минем, а уреда ни показа пътя до там. Ама за да е по-гадно се забихме през една гора. Половин час мъки. Данко се подхлъзна и изкриви скоростния лост още в началото, на нелепо място. После обаче, когато дойдоха баш баирите, където ние увиснахме като круши, той прелетя покрай нас без проблеми. Опитах се да го последвам, ама закъсах. След мене и Иво. Здравко също бра ядове. С общи усилия и по обходни маршрути, криво-ляво се добрахме до горе.






                а главната пътечка беше над нас...защо ли ни трябваше да я напускаме?





                Умора...пък и с този дъждобран! Данко каза, че като го сложел, и дъжда се разминавал. Не че валеше, ама на всички ни беше по-добре като не го сваля.





                Е, стигнахме до въпросният връх. Уникално място! За първи път, с едно завъртане, видях яз. Искър, София и телевизионната кула наведнъж!







                е го Искъра









                Цариградско шосе....





                и в далечината- Витоша



                После, последните няколко км. преди Панчарево, се спуснахме по една уникална пътечка с широчина две педи и със страшно много завои. Това беше всичко от мен, давам линк и към трака

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/v...%20Lozen11.gdb
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #38
                  До: Разходки около София

                  Ееее колега,бива ли такова нещо точно от най-интересното да няма снимки (пътечката)
                  [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #39
                    До: Разходки около София

                    Добра разходка нямам търпение и аз да разпусна малко в гората !
                    [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разходки около София

                      Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                      Ееее колега,бива ли такова нещо точно от най-интересното да няма снимки (пътечката)

                      Ако имаш предвид пътечката накрая- там просто няма начин да се кара и да се снима
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #41
                        До: Разходки около София

                        супер разходчица.много ме заинтригува тази пътека около минералната вода над железница.какво и е толкова трудното не мога да проумея.като се гледа на снимката и
                        по ябланица има такива пътеки ама се качват.в най-близко време съм там или ще се присламча към групата някой път като тръгва от камбаните.владо тричков ми е мнооооо
                        далеко,но камбаните не .всеки път като ходя по витоша минавам оттам.
                        а този връх на който сте били и се вижда искъра и цариградското може да е някъде около полувраг в лозенската планина.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Разходки около София

                          Първоначално публикуван от Константин Коцев Преглед на мнение
                          супер разходчица.много ме заинтригува тази пътека около минералната вода над железница.какво и е толкова трудното не мога да проумея.като се гледа на снимката и
                          по ябланица има такива пътеки ама се качват.в най-близко време съм там или ще се присламча към групата някой път като тръгва от камбаните.владо тричков ми е мнооооо
                          далеко,но камбаните не .всеки път като ходя по витоша минавам оттам.
                          а този връх на който сте били и се вижда искъра и цариградското може да е някъде около полувраг в лозенската планина.
                          Значи за пътечката не че е мн. трудна аз просто я мъчих със стария ТУЧ др 600Гадното е че има два гадни завоя м/у две дървета и едно ПАВЕ баш по средата на най- стръмното
                          за сръвнение пътеката в Ябланица която тръгва покрай оградата на хотелчето с трите гадни завоя накраянещо подобно

                          м/у другото и нея не съм я качвал с големия ТУЧ скоро ще я пробвам с ХР-а мисля че сега няма да има проблем
                          Последно редактирано от ДАНКО; 25-05-08, 21:42.
                          В ГОРАТА Е ИГРАТА

                          Коментар


                          • #43
                            До: Разходки около София

                            На практика на Панчарево разходката за Владко приключи, хвана си асвалта и си отиде. Приключението за нас с Данко и Здравко тепърва предстоеше. Решихме че вместо по околовръстния продължаваме в гората, към Симеоново. И там по една екстремна пътечка, минавана някога от някой с нещо /може би с колело или пък пеша/ двайсет метра за три часа. След като не можахме да пробиеме гъстата разтителност от трева, коприва до кръста, храсти и паднали дървета спряхме. Ситуацията беше следната: наляво почти вертикален склон, надясно отвесно и визаш в реката, която беше доста дълбочка /по данни на Данко, който влезе до кръста и реши, че нещо не му се плува / и също няма минаване решихме, че ще се връщаме назад. Дотук добре. Пътечката обаче по която бяхме минали се беше свлякла и не съществуваше. При което започва едно яко дърпане и придвижване на моторите един по един вързани с два колана отпред и отзад, като двама дърпат нагоре мотора да не се свлича към реката. Като за капак ни заваля и дъжд, от който както пише Владко цял ден се измъквахме. Уморени до припадък най-накрая се измъкнахме.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Разходки около София

                              Лелеее ама вие направо на алпинизъм сте го ударили, жалко че няма снимки !
                              [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                              Коментар


                              • #45
                                До: Разходки около София

                                Ние имената си бяхме забравили, ти за снимки питаш........
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X