Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опит за покоряване на вр.Ботев...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

    Първоначално публикуван от Константин Коцев Преглед на мнение
    ...горе на водопада задължително се изкъпваш под водата. има си направена вана от
    флинт стоун/хи-хи/...
    Може и да е задължително... Но който иска да използва Пръскалото като душ, няма да сбърка, ако сложи каска. Случва се покрай водата отгоре да падат и камъни, и грохотът им много живописно озвучава околностите.

    Поздрави!
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #17
      До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

      Първоначално публикуван от jororib Преглед на мнение
      ...Ще изчакам 15 дни да падне снега и на всяка цена ще отида...
      И аз му се каня от миналото лято...
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #18
        До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

        Здравейте, жестока разходка. Имам една стара кола, която не я жаля много много. Ако имате подобни идеи може някой път да се съберем по-голям отряд с леки коли извън пътя
        Светът на Владо

        Коментар


        • #19
          До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

          Вие сте големи куражлии да тръгнете за в. Ботев с това мъниче.Аз съм се качвал със Сузуки Самурай само,че от с.Тъжа през хижа Тъжа.От там хижаря ни обясни пътя,излиза се на един кръстопът с паметник недалече от Марийкиния заслон(мисля,че така се казваше).Спахме при метереолога и на другия ден обратно през Паниците.Изобщо не съм си и помислял,че някой може да пробва с лека кола.Браво!
          Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

          Коментар


          • #20
            От: До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

            Първоначално публикуван от Константин Коцев Преглед на мнение
            точно така.средния път е.точно преди една вила ли е,но е постройка.оттам до края на пътя и после са 2ч. пеша.с мотора ще мога да се кача до х. рай,но да има някой да подпира на 2-3места.това ми е едно от любимите места.от хижата до водоп. е около час.горе на водопада задължително се изкъпваш под водата.има си направена вана от
            флинт стоун/хи-хи/.оттам продължава пътеката за ботев през тарзановата пътека на
            която има парапети.от рай до ботев са около 3ч.
            Виждам,че е писано отавна ама ако може повече подробности за този среден път, че тези дни ще ходим към райското пръскало.Проходим ли е в момента, докъде е позволено?
            Николай Папазов

            Коментар


            • #21
              От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

              Колега, ще ти обясня и тук. Не знам кой как разбира среден и ляв и десен път. Пътя до Паниците е асфалтов. Там където свършва асфалта започва щатния път за вр.Ботев. Движението с ППС по него е ограничено и се допуска само и единствено с разрешение на служителите от НПЦБ в офиса в Калофер. За х.Рай не се минава от там. Пътя е ляво отклонение на асфалта в самото начало на Паниците и минава през Параджишката поляна която също е на територията на парка. Самата поляна е проходима и за лека кола но до поляната се минава през гора през която може да мине само високопроходим автомобил. За тези които не уважават табелата на НПЦБ, която е в началото на поляната, по-нататък има бариера. Най-добре е да планувате още един ден и тогава тези 5-6 км няма да са ви такъв проблем.
              Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
              0894328706

              Коментар


              • #22
                От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                Най-добре е да планувате още един ден и тогава тези 5-6 км няма да са ви такъв проблем.
                Да де, ама на нежната част от групата(жената и дъщерята) думите"външна тоалетна и обща баня" са мръсни забранени и... въобще ги няма в речника.Мислите ли, че ми е лесно, затова прехода трябва да е за един ден.Ако има вариант да минем част от маршрута с джипа не е проблем да поискаме разрешение от парковата охрана.
                Николай Папазов

                Коментар


                • #23
                  От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                  Друго ако не, тази тема ме убеди още повече да си взема Туинго. В момента се колебая.

                  А разрешение от парковата охрана - ти лесно можеш да го поискаш, но дали ще ти го дадат?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                    Дават го хората, но следва да поемеш ангажимент да не караш по поляните и директно по наклона, защото стават коловози, които впоследствие се превръщат в грозни пороища. Има бол примери около пътя, нашего брата като е форсирал с кални гуми по баира какви ги е натворил.
                    LZ1AIV

                    Коментар


                    • #25
                      От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                      Колеги,проблем с разрешенията има и не дават на всеки.Напоследък се правят на интересни от парковата охр.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                        Дават го хората, но следва да поемеш ангажимент да не караш по поляните и директно по наклона, защото стават коловози, които впоследствие се превръщат в грозни пороища. Има бол примери около пътя, нашего брата като е форсирал с кални гуми по баира какви ги е натворил.
                        Да отворим нова тема за простотиите с колела,мотори,атв-та,сноубордове,каяци и кво ли не,дето не са от нас.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                          Колега veskov за какви "простотии" направени от колела, мотори, атв-та, сноубордове, каяци говориш, че ми стана малко интересно?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X