Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опит за покоряване на вр.Ботев...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опит за покоряване на вр.Ботев...

    Нестандартна, но определено хард /за нас/ разходка с цел - "Райското Пръскало"...

    ...след разклона за Копривщица

    малко след това станахме и свидетели на















    Сега да разкажа от къде дойде идеята за разходката..
    На 26.04 в 20ч решаваме, че ще ходим да го видим тоз водопад.Обадихме се на един приятел да ни заеме УАЗ-ът си, той не отказа, та така по нощите отидохме да Го вземем.В началото имаше малко проблеми със запалването, `щото не е пален отдавна. Запалихме и тръгнахме към бензиностанцията, там обаче пак угаснахме, та се обадихме на приятелчето, да дойде да ни даде ток. Свършихме и тая работа-запали УаЗ-чето и тръгнахме към вкъщи,но уви, на втория светофар нещо ИЗТРЕЩЯ Спряхме, вдигнахме капака, на тъмно всичко изглеждаше наред, продължихме.
    На следващия.. светофар забелязахме, че вдигаме много градусите и акумулатора-не зарежда. Слизаме, гледаме - тече. За УАЗ-чо това е нормално, обаче!..тече много, вдигнахме отново капака...
    Оказа се, че е паднала перката от водната помпа и е избушила радиатора.Изгасиме го. Отново използвахме жокер-"Обади се на приятел" , после жокера дойде, издърпа си "Руската Материална Част", но въпреки съдбовните знаци-не се отказахме и на 27.04 не много рано сутринта потеглихме в посока "Райското Пръскало" с...

    На три гуми естествено в стил "Лудия_УаЗ"

    ...никой от нас незнаше, къде точно отиваме и ТУК е мястото да благодарим на GPS-а ни КОКО11

    ..но с богатата екипировка, с която разполагахме /крик,клещи, спукана резервна гума /, избрахме крикът за да се извадим.
    Трябва да отбележим, че с крик е много неприятно да се копае
    Добре, че никога не тръгваме без храна, и този път по повод повода си взехме много козунаци и та не останахме гладни...След тази незначителна пречка, стигнахме до върха на вр. Ботев -хълмче, което трябваше да заобиколим, за да достигнем целта си но..
    И "по-добре късно, отколкото никога" разума надделя и решихме да се прибираме /17ч./ вместо да търсим друг път.
    Само за протокола, от м.Паниците, се изсмяха /меко казано/, като попитахме за път нагоре и казаха, че пътят е около четири часа пеша.
    В случая:
    изкачване: два часа и половина, със почивките
    слизане: около час
    /статистиката е на базата на много нисък лек автомобил/
    Уви в този ден не ни беше писано да видим водопада но разходката си заслужаваше.
    След ВСИЧКО ТОВА, щетите се отстраниха за 10 мин. при Краси в Пирдоп, за което много му благодарим
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BIRA.gif
Прегледи:7
Размер:25.2 КБ
ID:5837722
    Всичко беше много красиво, доста екстремно предвид МПС- то и подготовката, и изключително емоционално...
    Бънджи скока-късо клипче в 3gp формат, отваря се с MediaPlayerClassic

    ...TO BE CONTINUED
    sigpic

  • #2
    До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

    Много хубава разходка сте си направили Рената също понякога стават за хард разходки Аз с моята 5-ца се качих до Вежен в Рибарица
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

      То се уплаши то "Надин", та взе, че се държа невероятно, и се отърва само със сцепен преден мост, ама Краси набързо го отремонтира, и сега е по-здрав отпреди
      sigpic

      Коментар


      • #4
        До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

        Диди, трябваше да питаш, шях да ти обясня по кой път да тръгнете и щяхте да стигнете на час и половина пеша от водопада. А Реното е доста проходима количка, че му е късичка колесната база.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

          Трябваше, ама го решихме късно, и тръгнахме рано, все пак са празници нямаше как да притесняваме хората, благодаря все пак! Другия път ще питаме
          sigpic

          Коментар


          • #6
            До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

            Здравейте!

            Ако "Райското пръскало" е онова, за което си мисля, и ако "УАЗ-ът" е това, което виждам на снимките, спокоен съм. Има куражлии - откачалки, няма да се свърши скоро светът.

            ***

            Началната табела ми припомни табела от стара-стара пародия на уестърн. Там в един бар, в който бяха решили да установят добрите нрави, пишеше:

            No smoking
            No drinking
            No fighting
            No singing
            ...
            ...
            No nothing.

            ***

            Поздрави!
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #7
              До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

              Направо ми напълнихте душата.
              Страшна азходка сте си спретнали.
              Невороятни снимки.
              Направо ми се доиска да стана от работното място да пална витарата и право там.
              Ще изчакам 15 дни да падне снега и на всяка цена ще отида.
              Може ли да пуснете трак или да дадете точка или кординати докъде сте стигнали.
              Поздрави.
              Живот на колела.

              Коментар


              • #8
                До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                Нямахме, нито карта, нито компас, нито GPS Просто, след м. Паниците карахме още малко и пътят се раздели на три. Най-левия е отклонението за манастира, средния-незнам как е като път, но май е трябвало да хванем него за към водопада, а ние тръгнахме по най-десния, който всъщност продължава нагоре, по прилича на главния път, но е грешния. "Истината винаги е по средата"
                sigpic

                Коментар


                • #9
                  До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                  Аз там не съм ходил ,а имам голям мерак да се кача на вр.Ботев.
                  Извинявам се за въпроса ако е глупав.
                  Това пътя за връх Ботев ли е или за водопада или и двете.
                  Горе долу колко е пътя до върха/от долу до горе/.
                  Такъв какъвто е на снимките ли е.
                  Живот на колела.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                    Първоначално публикуван от jororib Преглед на мнение
                    Горе долу колко е пътя до върха/от долу до горе/.
                    И отдолу нагоре и отгоре надолу, все е около 20 км./около 2 часа и половина, със средна скорост 8км/ч./, но по този път който ние тръгнахме, който се оказа грешен, иначе беше много красиво, пак казвам, че човек ако има време няма да сбърка , ако обърка
                    Първоначално публикуван от jororib Преглед на мнение
                    Такъв какъвто е на снимките ли е.
                    А от снимките, изобщо не можеш да си направиш преценка за пътя.
                    Някой качва приближена снимка на дупка с кал, и друг решава, че това е много "хард", а в друг случай на снимката пътя може да изглежда гладък, но да не е. С/д мен пътя ставаше и за лека кола дори, но всеки сам си преценява риска. С витарка едва ли ще имаш проблем
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                      Първоначално публикуван от jororib Преглед на мнение
                      Това пътя за връх Ботев ли е или за водопада или и двете.
                      Уж всички пътища водят до едно място, ама аз не съм сигурна, нека някой който познава повече района да каже.
                      sigpic

                      Коментар


                      • #12
                        До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                        DI, благодаря за пожеланието.Аз се мъчих миналото лято да стигна да там и почти успях.Пътя се минава и с лека кола ,но стига до едно място от там е само пеша около 2 часа.Отказах се защото водападът беше лишен от вода -там се ходи май месец ,а не септември.
                        По важни са преживяванията ,а не крайния резултат.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                          Да знаете 4е и този приятел със строшената /вече и все-още/УАЗ-ка, леко ви се чуди на ентусиазма. Ама нали е за шашкънията, та ви е простено. Руската материална част ще я реставрираме не я мислете и нали казахте че ще сте повече хора защо само един ДЖИП се вижда по снимките.
                          Екстра сте, со здраве и се обаждайте

                          Коментар


                          • #14
                            До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                            О Приятелю, как мислиш защо сме сами?? Кой ще ни се навие на акъла, ако е някой с джип, щеше да му е много скучно Пък и ти знаеш в какъв час го решихме...
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              До: Опит за покоряване на вр.Ботев...

                              Първоначално публикуван от Di Преглед на мнение
                              Нямахме, нито карта, нито компас, нито GPS Просто, след м. Паниците карахме още малко и пътят се раздели на три. Най-левия е отклонението за манастира, средния-незнам как е като път, но май е трябвало да хванем него за към водопада, а ние тръгнахме по най-десния, който всъщност продължава нагоре, по прилича на главния път, но е грешния. "Истината винаги е по средата"
                              точно така.средния път е.точно преди една вила ли е,но е постройка.оттам до края на пътя и после са 2ч. пеша.с мотора ще мога да се кача до х. рай,но да има някой да подпира на 2-3места.това ми е едно от любимите места.от хижата до водоп. е около час.горе на водопада задължително се изкъпваш под водата.има си направена вана от
                              флинт стоун/хи-хи/.оттам продължава пътеката за ботев през тарзановата пътека на
                              която има парапети.от рай до ботев са около 3ч.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X