Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво се чисти резервоар??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С какво се чисти резервоар??

    Първоначално публикуван от GITS
    Нещо, от което аз лично бях много учуден, когато го изпробвах за първи път е Кока-кола.........
    Да, в колата също има фосфорна киселина........

    Коментар


    • #32
      От: С какво се чисти резервоар??

      [QUOTE=spongi;2947011]Здравейте колеги. Най-добрия вариант за почистване на ръжда и след това да се избегне появата и, е упражнение в което се използват два вида киселини, но една след друга. Нужна ви е солна кисилина около литър, може и повече, както и около шест литра 50% разтвор на фосфорна кисилина, може и да са повече в зависимост от вместимоста на резервоара . Първо в резервоара се слага солната киселина, слагате капачката и започвате да го въртите така, че солната киселина да може да почисти на всякъде както трябва. Това продължава около десетина минути, след това изсипвате киселината в някакъв съд за да може това което тя е свалила също да излезе от резервоара и след като се мътилката се утаи отново я сипвате в резервоара и повтаряте упражнението до къто вътре н него не видите метален блясък. След това изсипвате фосфорната киселина и отново започвате да го въртите около половин час, след това изсипвате фосфорната киселина и остовяте резервоара за изсъхне, след което си го монтирате и забравяте за ръждата. п.п. не оставайте фосфорната киселина прекалено дълго / над шест часа/ в резервоара защото ако имате дълбоки скрити язви ръжда може да ги почисти до боя т.е. да пробие резервоара.....В къщи имам мотор на койт резервоара беше леш, люспи ръжда които тропаха вътре като камъни, след като направих това /беше ми казано от мой съсед инженер-химик/ ръждата я няма от 2012 г....пожелавам Ви успех........а във всеки ръждопреобразовател най-важната съставка е фосфорната киселина........ мерси ,това мн ми помогна и аз ще пробвам но каде да намеря солна киселина и фосфорна киселина?

      Коментар


      • #33
        От: С какво се чисти резервоар??

        Първоначално публикуван от bencho
        ..... но каде да намеря солна киселина и фосфорна киселина?
        Техническа солна кисилина продават във всяка железалия, а фосфорната кисилина аз я намерирах в един магазин в който се продаваха неща свързани с производството на вино....., или можеш да провериш в гуглето......

        Коментар


        • #34
          От: До: С какво се чисти резервоар??

          Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
          Аз си ги чистя по следния начин , плакна с топла вода пускам вътре един сенджир сипвам пак топла вода не трябва да е мното за да не тежи и почвам да друсам яко въвъ всички посоки кото се уморя от друсане си почивам плакнеики пак с топла вода и така 3-4 пъти обикновенно е достатъчно ще разбереш когато престанат да излизат частичи ръжда и водата започне да излиза бистра . Нее нужно много да се стараеш сенджира сабаря всичко което може да падне и дори да остане нещо по стените то няма да ти създава проблеми
          Подкрепям. Само със синджир, никакви камъчета, мозайки, гайки и такива, щото после винаги остава по нещо вътре.
          Навремето точно така очистих от ръждата моя резервоар на мотора - купих от Кирков пазара 2 метра синджир, после слязох в мазето и си нахлузих на тиквата един танкистки шлемофон, че то дрънкането е неописуемо. После има-няма 1 час лангъркане и вътре светна като никелирано. Мотора е Днепър 650 с кош.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #35
            От: С какво се чисти резервоар??

            Колеги, след като изпразним резервоара от фосфорната киселина, трябва ли да го промиваме с бензин или нещо друго от нея или като изсъхне го зареждаме с бензин?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X