Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Дисковери" 300тди 1997г - Проблеми (след ремонт)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Дисковери" 300тди 1997г - Проблеми (след ремонт)

    От 10 месеца са горд собственик на "Дисковери" 300тди 1997г. За това време колата престоя в сервиза на Ливито около 6 месеца , дори и правих основен ремонт.Като мнение за сервиза - готини хора но НЕ ходете при тях ако можете да отидете другаде !!! 3 месеца след ремонта двигателя се разпадна ( буквално) по време на движение(по магистрала) В момента имам проблем с АБС ,според Роби (от сервиза) отишлиса буталцата в основния блок. Приемам всякакви съвети и консултаци и , за които ви благодари предварително !!!

  • #2
    Съвета е ясен, оттърви се от него и си купи свестна машина!
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Kantega,

      Може би щеше да е по-добре да търсиш съвет преди да правиш всичко това при Леви.. Сега хората просто ще ти кажат, че тия коли за нищо не струват и ще купиш друго, където ще започнеш от начало..

      А защото колата е стояла 6 месеца при Леви?
      Как така мотора се е разпаднал?
      Какво общо има ABS-a с двигателя?

      И друг път съм изразявал мнение за сервиза на Леви - аз ходя там, когато ми трябва нещо втора употреба (което не намирам другаде). Или за дребни ремонти по ходова част, които можеш да ги направиш и навсякъде другаде.. Единственият човек при Леви, който познаваше Ленд Ровър сега отиде при Купър (мисля). Не смятам, че е логично приемчика на сервиза да ти поставя диагноза на автомобила.

      Коментар


      • #4
        Re: "Дисковери" 300тди 1997г - Проблеми (след ремо

        Първоначално публикуван от kantega
        В момента имам проблем с АБС ,според Роби (от сервиза) отишлиса буталцата в основния блок.
        и на мен роби ми каза същото,явно този човек страда от синдром на буталата на абс-а,излезе залепнало реле.най-лесно е да се поставят диагнози за скъпи части,бегай за комп и всичко ще се оправи.
        яро го е обяснил много точно.притискай леви за компенсации.той пари няма да ти върне но може да се споразумеете за пари,които ще приспадате от други ремонти.и тогава се появяваме ние и си пазаруваме части които ще ти ги платим на теб и ти ще си върнеш парите.въпросните разговори с леви са сложни,защото изискват време за седене в сервиза и дебнене.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #5
          Да, там положението е доста особено. Аз няма да се впускам в подробности относно мойте преживелици там, но мисля е показателно, това което се случи с ремъка на динамото ми. С 2 думи, не го затегнаха ок и сега докато загрее цвили като болно магаре, в следствие на което вече е скъсан, а го смених с нов (купен от леви) преди около 7 000 км.
          Ако не могат да направят нещо толкова просто, като затягане на ремък, какво друго могат???

          Коментар


          • #6
            за ремонт на дизелов двигател мога да препоръчам майстора, който ми прави тойотата... минах към 30 000км след това и всичко е тип топ по мотора...

            Вальо 0888829548
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Този линк според мен ще ти помогне ......
              Тук
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                otgovor

                Диското си е много добро за моите цели-занимавам се с парапланеризъм и задачата му е да ме извози до стартовете.Двигателя се разпадна заради фиксиращ болт на повдигача и сервиза си пое гаранцията ( подозирам че даже не казаха на Левито ) за мен остана само прежививането (бутах го 4 км по равното). По въпроса за дизелжиа вече намерих (страшен е ) дайте ми съвет за АБС.Апропо частите за ремонта не са толкова скъпи ,аз им ги занесах ,хо това мие бизнеса ,иначе само за буталната груп ми обявиха 3400лв!!!! иначе са 1100лв . Друго сравнение маслен филтър 25лв срещо 12лв. (истински не полски)

                Коментар


                • #9
                  Пичове дайте да си направиме сервиз на потребителите, от мен мастото от заинтересованите гаражната клетка и лека по-лека необходимите инструменти, до него ще лепнеме някво кафене или нещо подобно от което ще се самоиздържаме, така ем ще има контрол кво се върши ем ще ни излезе по ефтино. Не знам така ми дойде отвътре, може идеята да е тъпа но аз имам Classic от един месец и сам си смених с инструментите които имам гарнитури на главите, направих си ремонт на едни износени резби за водния колектор и още куп други дреболии. За първи път в живота си се докосвам до дизел....... иначе аз така или иначе съм решил да си направя заличка за билярд с кафенце и други забавления за отпускане просто може да стане по-лесно и бързо ........ това е само предложение ако има одобрение пишете

                  Коментар


                  • #10
                    Напълно съм съгласен с твоята идея,но засега мога да те подкрепя само морално ,може да се направи нещо като технически център към форума и там да се обменят опит и идеи на практика а не само тук.Човек се учи докато е жив
                    LZ1NBN

                    Коментар


                    • #11
                      при леви не ходете за друго освен да си купувате части втора употреба, те просто нямат потенциала да ремонтират автомобили, новите им части за боклуци.

                      иначе за сервиза дънди имаше някакви идеи, но незнам до каде я е докарал
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Гого, ами откъде да си пазаруваме части.
                        Дайте някакви координати или линкове. Във ФОРД Велико Търново нямат понятие от Land Rover. Нямат даже каталог с части и за всяко нещо ти казват "ще се обадим в София - елате след една седмица да ви кажем какво имаме на склад - ???"
                        Трейдкар поне бързо се разбираме по телефона и ако имат частта на другия ден идва.
                        За майстори да не говорим - моите майстори се обучават на моя автомобил, но поне се запалиха и те да купуват ЛР.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #13
                          Нямам смелост още да ровя по двигателя, но много неща са самоотремонтируеми, тъкмо му се радваш на лендито после още повече. Проблема с частите си седи ((.

                          Коментар


                          • #14
                            Добре де, какви например части не се намират?

                            Коментар


                            • #15
                              Нямаше нищо на склад - всичко се поръчва от София, освен това момичето което продава нямаше нито чертеж, нито каталог, а записваше дума по дума моите обяснения да ги предаде в София и да и обяснят какво е и имат ли го налично. Есента заради една ролка на ремъка един месец стоя джипа в бокса. Накрая я доставиха все пак от Трейдкар.

                              Яро, ти да не би да имаш някой LR на части? - Трябват ми маска, мигачи и лайстни за под фаровете за модел 94
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X