Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на филтър за мотор/ендуро/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: пране на филтър за мотор/ендуро/

    Фирмите го правят основно за да не ревеш после като магаре че филтъра бил боклук, като се разпадне по шевовете от бензина
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #77
      До: пране на филтър за мотор/ендуро/

      Първоначално публикуван от coolmanx Преглед на мнение
      Тва фирмите препоръчват да се пере със специални препарати за да можи да ядат ляб хората чиста работа переш го с бензин и лупкаш някво масло по гъстичко така и си куршумлия няма нужда да се вманичавате да си давати парите за препарати .
      Не искам да споря с никой само си изказвам мнението колеги поздрави .
      Глупости.
      По този начин ще похарчиш повече пари отколкото като "дадеш ляп" на фирмите Литър бензин ти е близо 2 лева, а по-гъстото масло и то не е без пари, отделно ще съсипеш филтър за 30-40лв.
      Вчера си прах двата филтъра с топла (около 40гр.) чешмяна водичка и малко прах за пране. После да съм сложил около 100мл. масло за филтри общо за двата. Евтинийка
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #78
        До: пране на филтър за мотор/ендуро/

        Първоначално публикуван от coolmanx
        Е как ги сасипвате тия филтри моят е от 8 лв възможно най ефтиния който имаше тогава пере се седмично не виждам да се е сасипал нали затова писах че не искам да споря .

        Колега, ще се опитам да го обясня просто щото сложно не мога.
        Този дунапрен по един или друг начин е изчислен да пропуска еди какво си количество въздух през еди какви си отвори/ пори.
        Миейки го с бензин, той "изгаря" дунапрена и става ронлив, увеличават се размера на порите и пропуска по-големи частици...тоест прах.
        Плюс парченца от самият дунапрен които ти няма как да видиш.
        Намалява се и живота на самият филтър.
        Това не озн
        ачава, че не може да се пере с бензин, може но, НЕ Е ПРАВИЛНО ЗА САМИЯТ ФИЛТЪР КАТО ТАКЪВ.
        Иначе изборът си е твой.

        Аз миналата година съм си купил един килограм прах за пране на филтри за около 20лв.
        Събирам винаги поне 2 или 3 филтъра и чак тогава ги пера, слагам една капачка от препарата и накисвам филтрите за около час, после ги изплаквам и готово.
        За тази година ми е останало още половин килограм, което прави около 10 лв. за миналата година което е равно на 6литра бензин.
        От тук нататък оставам сметките на всеки сам да си ги направи.
        И да не забравяме, че филтрите ми са здрави и с необходимите качества.

        Коментар


        • #79
          До: Пране на филтър за мотор/ендуро/

          Аз използвам специален препарат на Кастрол за дунапренени филтри. Разфасовката е 1.5л. и успявам да изпера по 15 пъти филтъра на мотора и атв-то. Използва се много лесно - в пластмасово кошче за боклук поставям филтъра и го поливам с препарата, след което го потапям и го изстисквам - оставям го за 5 минути да изсъхне и го пръскам със спрей за филтър. След което изчаквам боклука да се утаи и връщам течността в опаковката. Чисти перфектно и бързо и струва около 25 лева, което е напълно приемливо отношение цена - ефект

          Коментар


          • #80
            От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

            Hора привет!Попаднах на темата ви и гледам,че из сайта се губя много,затова ще питам тук-да знаете откъде да се сдобия с някакъв менюъл?Трябва ми за Сузукито,защото искам да го гледам като бебче! А що се отнася до филтрите от всичко казано до тук крайната мисъл е -вадене,пране с нещо подходящо,препиране,омасляване и монтиране- но гледам не всички сте съгласни за това с какво да се пере тъй че ако е възможно си дайте мнението за положителните и лоши черти на бензина,Меглио-то,верото и каквото ви хрумне до тук?

            Коментар


            • #81
              От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

              Първоначално публикуван от suzuki_love Преглед на мнение
              Hора привет!Попаднах на темата ви и гледам,че из сайта се губя много,затова ще питам тук-да знаете откъде да се сдобия с някакъв менюъл?Трябва ми за Сузукито,защото искам да го гледам като бебче! А що се отнася до филтрите от всичко казано до тук крайната мисъл е -вадене,пране с нещо подходящо,препиране,омасляване и монтиране- но гледам не всички сте съгласни за това с какво да се пере тъй че ако е възможно си дайте мнението за положителните и лоши черти на бензина,Меглио-то,верото и каквото ви хрумне до тук?
              Според мен най-добре само с топла вода да се изпере хубаво и после да се омасли. А менюал за Сузукито, което не си казал какво е , търси в тази тема - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9401 .
              Поздрави!
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • #82
                Моят е от дунапрен и го пера Meglio. Всеки обезмаслител ще свърши работа. После съхне и мазане с масло за филтри, накапвам го и го слагам в найлонова торбичка, за да го разтрия добре и да разнеса маслото навсякъде.
                XR4

                +359.885.88.99.29

                Коментар


                • #83
                  От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                  Първоначално публикуван от suzuki_love Преглед на мнение
                  Hора привет!Попаднах на темата ви и гледам,че из сайта се губя много,затова ще питам тук-да знаете откъде да се сдобия с някакъв менюъл?Трябва ми за Сузукито,защото искам да го гледам като бебче! А що се отнася до филтрите от всичко казано до тук крайната мисъл е -вадене,пране с нещо подходящо,препиране,омасляване и монтиране- но гледам не всички сте съгласни за това с какво да се пере тъй че ако е възможно си дайте мнението за положителните и лоши черти на бензина,Меглио-то,верото и каквото ви хрумне до тук?
                  Колега, от това което си написал не става ясно, за какъв модел Сузуки иде реч. Това е важно, защото така може да се разбере, какъв трябва да бъде въздушния му филтър.
                  1.Ако той е от дунапрен, ти препоръчвам да си вземеш специална течност за изпиране на филтъра и съответното масло за омасляването му /по спомен цената им общо е около 40 лева/. Този комплект ще ти стигне за дълга употреба, като най-добре филтъра се изпира, когато го поставиш в една найлонова торбичка,наливаш му малко от препарата за почистване и така го изпираш. След като изсъхне, се омаслява внимателно и равномерно с маслото, като внимаваш да не прекалиш с него
                  2.Ако мотора ти е с хартиен филтър, то тогава единствения вариант е смяната му, независимо от цената.
                  3.Ако мотора ти е с К&N филтър, то той позволява почистване и пране, но само със специален К&N комплект /струва около 35-40 лева/, който стига за около 10 почиствания. Аз лично съм с този вариант, но предните ми мотори бяха с дунапренени филтри.
                  Не ти препоръчвам използването на бензин, меглио и каквото там се сетиш или прочетеш, защото първо може да унищожиш порите на филтъра и второ, може и да не го почистиш както трябва. Обикновено тези комплекти за почистване са направени така, че течността за почистване изпира много лесно маслото за омасляване на филтъра
                  P.S.Виждам че си от Сливница, така че можеш в София почти от всеки един магазин за мото части да си купиш такъв комплект. Другия вариант е онлайн поръчка. Ако те интересува нещо пиши
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                    Гледам, че много ги перат с разредител за боя или терпентин за пране на старото масло и тия двете могат да се ползват пак, после с веро и студена вода да падне пЕсако.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                      най-евтиния вариант е с "меглио". все пак зависи от вида на филтъра, но недей да правиш излишни експерименти, че "евтиното излиза скъпо". в мануала какво пише по въпроса?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                        В моя пише следното - DO NOT CLEAN AIR FILTER WITH FUEL OR PETROLEUM SINCE THESE WILL DAMAGE THE FOAM. KTM RECOMMENDS THE PRODUCTS MADE BY TWIN AIR FOR AIR FILTER MAINTENANCE. FOR CLEANING PURPOSES AND TO OIL THE AIR FILTER.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                          предполагам че си го превел и сам. ако не можеш да откриеш точната марка,търсиш заместител. пускам ти линк да не ме види някой от модераторите /да не стане реклама,че вече знам ли кое е правилно?/http://www.edimotocenter.com/bg/store/oils/category/Lubricants-408

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                            Аз си купих от спрея на Bel Ray, но за прането видях, че много хора ползват Терпентин или разредител за боя, но пък спрея за филтри е 20-25 лева пак на Bel Ray и като цяло за 10тина лева няма много логика да се занимаваш с разредители и т.н.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пране на филтър за мотор/ендуро/

                              "и като цяло за 10тина лева няма много логика да се занимаваш с разредители и т.н."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X