Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на филтър за мотор/ендуро/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: пране на филтър за мотор/ендуро/

    Само нов. Изпереш ли хартиен филтър - ще се разкашка и ще се разпарцальоса в карбуратора.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #62
      До: пране на филтър за мотор/ендуро/

      Аз от години ги пера с най нормален сапун или от типа веро.Най важнотое да се ползва масло което не е в спрей ,казват че в спрея било синтетично и по трудно се махало.Лично аз слагам и от едните и от другите.
      Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
      0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

      Коментар


      • #63
        До: пране на филтър за мотор/ендуро/

        Пак ще рискувам да си навлека гнева ГОБЛИНОВ .... но практиката във Факултето показва , че при зорзаман продухване с комресор в посока обратна на нормалното движение на въздуха има някакъв краткотраен ефект. И в краина сметка - нов /най-добре от K&N или някой подобен/.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #64
          До: пране на филтър за мотор/ендуро/

          Брех тоз мой страшен гняв

          Продухване не мисля че има проблем. Имах предвид да не се пере хартиен филтър. Особено не в бензин. Щото съм виждал хора да го правят. А за резултата само чух
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #65
            До: пране на филтър за мотор/ендуро/

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Брех тоз мой страшен гняв

            Продухване не мисля че има проблем. Имах предвид да не се пере хартиен филтър. Особено не в бензин. Щото съм виждал хора да го правят. А за резултата само чух
            Някой парашутист ли го е пресрещнал при падането както си лети нашето момче в обратна посока, та ти го разказа?
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #66
              До: пране на филтър за мотор/ендуро/

              Не, колега му беше чистил карбуратора после, та ми разказа
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #67
                До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                Ползвах продукт на castrol,беше си за фитри спея(зелен),така и беше изобразен на флакона(нарисуван въздушен фитър на мотор от типа саксия),да ама немога да намеря вече,минах днес през wurt и от там момчето единственото което ми предложи е течна грес,друго нямат,не го взех.....някой да предлови нещо

                меглиото си е перфекно за измиване,все пак си е обезмаслител и мазнотийката я смъква,не съм пробвал с бензинец

                Коментар


                • #68
                  До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                  Масло за филтри Maxima FFT
                  02 957 12 46
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #69
                    До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Масло за филтри Maxima FFT
                    02 957 12 46
                    А масло за филтри Twin air някой знае ли от каде да си купя?

                    Коментар


                    • #70
                      До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                      Първоначално публикуван от krasimoto Преглед на мнение
                      А масло за филтри Twin air някой знае ли от каде да си купя?
                      Аз си купих от Bobi MX (Стефан от Севлиево) 17лв 1 лтр 0887 337 654 праща и по куриери
                      Последно редактирано от Наско Петков; 28-01-09, 13:14.
                      0888 074 049

                      Коментар


                      • #71
                        До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                        Защо пък точно държиш на twinair ?
                        При Стефчо има на Denicol, други май несъм виждал, но то си е екстра.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #72
                          До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                          Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                          При Стефчо има на Denicol, други май несъм виждал, но то си е екстра.
                          Много е добро,и не е никак съпо 17 лв.Ползва се поне две години.

                          Коментар


                          • #73
                            До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                            Такаа... Нека и аз споделя с вас малко опит Преди седмица и нещо реших да изпера филтъра на мотора и да го омасля.. И така изпрах го и забелязах, че вече е стар и горния слой на дунапрена малко е зел да се рони, та реших да си купя нов и си направих експеримент със стария. След като го изпрах го напоих добре с диференциално масло, каквото някои колеги препоръчваха по-горе 80в90 и монтирах и оставих мотора. не съм го карал така само съм го припалвал след като си взех новия филтър и масло за филтри под формата на спрей (Мотул) Разглобих мотора за да го сменя и като извадих стария- О, чудо в горната част на филтъра почти нямаше масло а повечето се беше напоило в долната му част ... Диференциалното масло няма нищо общо с това за филтри... Онова е толкова лепкаво че като си сложиш пръста на филтъра и си го отдалечиш се получават влакна от маслото Така че съвета ми е да не си правите експерименти със най-различни масла а да си купите специално . Спрея го взех за 16 лв мисля и смятам, че ще ми стигне поне за 1 година. А за справка диференциалното масло най-евтиното на приста е около 10 кинта литъра, а ефекта от него е никакъв, даже бих казал отрицателен Така че всички, които са се засилили да си омасляват филтъра с друго масло освен предназначеното по-добре да помислят хубаво преди да го направят

                            Коментар


                            • #74
                              До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                              Първоначално публикуван от Nasko_Petkov Преглед на мнение
                              Аз си купих от Bobi MX (Стефан от Севлиево) 17лв 1 лтр 0887 337 654 праща и по куриери
                              Аз също като колегата си взех от Стефан и мога да кажа че съм много доволен от маслото за филтъра.
                              Както има една приказка "козата си иска пръч".
                              Омаслявайте филтъра с масло за филтри ако си обичате моторите а не с каквото ви падне

                              Коментар


                              • #75
                                До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                                Тва фирмите препоръчват да се пере със специални препарати за да можи да ядат ляб хората чиста работа переш го с бензин и лупкаш някво масло по гъстичко така и си куршумлия няма нужда да се вманичавате да си давати парите за препарати .
                                Не искам да споря с никой само си изказвам мнението колеги поздрави .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X