Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на филтър за мотор/ендуро/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: пране на филтър за мотор/ендуро/

    Всичко зависи от това какво е маслото. По принцип бензина върши работа, верото винаги е по-слабичко. При NoToil пък чистителя и маслото са нагласени един към друг, вървят комплект. Мисля че скоро и другите марки ще почнат така, ако не са почнали вече.
    При всички положения маслото трябва да си е специално за филтър, иначе става играчка плачка.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      До: пране на филтър за мотор/ендуро/

      Мерси много за отговорите колеги
      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

      Коментар


      • #33
        До: пране на филтър за мотор/ендуро/

        Аз пък си купих специална прах за пране на въздушен филтър. Прахта е в бутилки от 1 литър точно такива в каквито е маслото и се сипва 100грама прах в гореща вода и се накисва за около 30-40мин. после се пере и съхне става супер а за да не го чакате през това време е хубаво да имате повече от 1. Аз имам 4 и ги сменям постоянно за да няма един ползван повече от друг а и така пера по 2 наведнъж за икономия. С бензин е супер също но изгаря дунапрена рано или късно.

        Коментар


        • #34
          До: пране на филтър за мотор/ендуро/

          бензина върши работа но скоро се убедих че не съвсем
          досега не ми се беше случвало но винаги има 1-ви път

          след 3-4 промивки с бензин по филтъра стояна някакви гадни кални или глинести петна все едно са се свързали с поричките на дунапредна, и макар че го изпрах до чист бензин тия мизерии стояха и стояна. продължиш на чешмата с веро и вода и за мое учудване тази мирерия изчезна от раз, след 2 изпирания с веро ефекта беше поразяващ, филтъра буквално стана като нов.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #35
            До: пране на филтър за мотор/ендуро/

            Меглио и вода.
            Ако е много мръсен търкам внимателно с четка с мек косъм.
            После EP90.

            Коментар


            • #36
              До: пране на филтър за мотор/ендуро/

              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
              Аз пък си купих специална прах за пране на въздушен филтър. Прахта е в бутилки от 1 литър точно такива в каквито е маслото и се сипва 100грама прах в гореща вода и се накисва за около 30-40мин. после се пере и съхне става супер а за да не го чакате през това време е хубаво да имате повече от 1. Аз имам 4 и ги сменям постоянно за да няма един ползван повече от друг а и така пера по 2 наведнъж за икономия. С бензин е супер също но изгаря дунапрена рано или късно.

              Това нещо изглежда най-практично.

              Имал съм случаи да се разлепва дунапрена на филтъра от миене с гореща вода
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #37
                До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                Аз пък извадих моя и като го видех колко е мазен и мръсен го хвърлих.Сложих си чисто нов дунапрен и си мислех че си имам филтър, но вие ме разобедихте.Нямам филтър значи, Кофти прецакъл съм си мотора
                888131021

                Коментар


                • #38
                  До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                  Първоначално публикуван от GITS Преглед на мнение
                  Аз пък извадих моя и като го видех колко е мазен и мръсен го хвърлих.Сложих си чисто нов дунапрен и си мислех че си имам филтър, но вие ме разобедихте.Нямам филтър значи, Кофти прецакъл съм си мотора
                  Нищо за другият път ще знаеш
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #39
                    До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                    Днес изпрах филтъра с меглио и вода получи се добре.А да ви попитам горе долу през колко време го перете.Знам че може и след едно каране да се намърси доста, но горе долу профилактично кажете ?
                    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                    Коментар


                    • #40
                      До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                      Първоначално публикуван от CZ 350 Преглед на мнение
                      Днес изпрах филтъра с меглио и вода получи се добре.А да ви попитам горе долу през колко време го перете.Знам че може и след едно каране да се намърси доста, но горе долу профилактично кажете ?
                      От мненията по-горе е пределно ясно, че ако караш в стил ерзберг и си от последните състезаващи се ще трябва да го переш след всяко каране..
                      Нещата са относителни, но ако не се кара много из прахуляци, тъй като сезона на прахуляка горе долу завърши добре е на всеки 200 км. да си го проверяваш и ако е замърсен да си го изпереш..
                      Разликата между вървенето със чист и мръсен въздушен филтър е доста голяма и се усеща в пъти, така че правилната поддръжка ще води до по-голям кеф и дълъг живот следователно на двигателя !
                      Аз лично сега си поръчах нов филтър, макар че стария е като нов заедно в комплект с масло специално за филтри !
                      Прикачени файлове
                      [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                      [/FONT]________________________________________
                      [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                      [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                      [/CENTER]
                      [/CENTER]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Re: пране на филтър за мотор/ендуро/

                        Първоначално публикуван от tazz77 Преглед на мнение
                        MEGLIO.............незнам от какво е направено това чудо но на работа мием печатарските машини с него.........зла гад е да знаете.......разтваря всякаква мърсотия, дори и ръце!? така че внимателно!!! иначе го ползваме от 2 години и няма проблеми... не разяжда алумин ако това се притеснявате. Все пак обилно измиване с вода е задължително!
                        Ха и аз го ползвам, филтъра не съм прал още с него, но ръцете и дрехите си пера с него и съм доволен
                        KTM Fen

                        Коментар


                        • #42
                          До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                          Мисля че те хората са го измислили да се ползват филтрите омаслени ,а бензина за измиване маи е от кражока направи си сам
                          Гората ражда хора полето тикви !

                          Коментар


                          • #43
                            До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                            Вчера моя филтър го измих с меглио и светна. Не вярвах че има толкова мръсотия в него. Голяма чернилка. Сега със спрея как се действа за омасляването на филтъра?
                            Борислав Русенов - 0889593977

                            Коментар


                            • #44
                              До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                              Най-новите масла за омасляване са екологични т.н. bio degradable и могат да се перат с най-нормален препарат като прах за пране или веро
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #45
                                До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                                Първоначално публикуван от bobotrojan Преглед на мнение
                                Вчера моя филтър го измих с меглио и светна. Не вярвах че има толкова мръсотия в него. Голяма чернилка. Сега със спрея как се действа за омасляването на филтъра?
                                Ами най-добре е да си сложиш медицински ръкавици и след като го напръскаш богато да почнеш да го мачкаш в ръцете си за да може маслото да попие и да се разнесе добре навсякъде, след което го монтираш.
                                Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X