Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на филтър за мотор/ендуро/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    винаги съм прал филтъра само с бензин и не е имало никакъв проблем с него
    удобно е, почиства се бързо и изсъхва също бързо
    "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
    MG Racing Team

    Коментар


    • #17
      Прането на филтъра винаги ми е било гнусно занимание
      Обаче трябва да се прави редовно. Прал съм филтрите и с веро и с бензин. Стария ми филтър се разлепваше като го пера с веро и топла вода та се е налагало да го лепя наколко пъти.
      Прави ми впечатление , че когато мия с бензин тогава падат доста повече боклуци и фини частици от филтъра.
      Производителите препоръчват почистване с миещи препарати и вода, но наистина с бензин съхненето е доста по-бързо.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #18
        пера го с веро и топла вода но ефекта не е добър, продължението с бензин дава много по добри резултати, излиза много много мръсотия тогава, а и бързо съхне
        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

        Коментар


        • #19
          Значи за филтрите съм, чел че не трябва да се перат с бензин, а с специални препарати и че един филтър е годен за ползване 5-6. Тоест все пак сме в България, 7-8 пъти изпереш ли го на боклука. Така препоръчват големите фирми за филтри като Twin Air, Acerbis, Notoil и др.

          Ето как става цялата работа с картинки и прочие...

          http://www.twinair.com/2004/tips_details.htm

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от smyrfa
            Значи за филтрите съм, чел че не трябва да се перат с бензин, а с специални препарати и че един филтър е годен за ползване 5-6. Тоест все пак сме в България, 7-8 пъти изпереш ли го на боклука. Така препоръчват големите фирми за филтри като Twin Air, Acerbis, Notoil и др.

            Ето как става цялата работа с картинки и прочие...

            http://www.twinair.com/2004/tips_details.htm

            тиа ги говорят така за да могат да си продават продуктите за чистене и смазване, от бензина нищо не му става на филтъра
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #21
              И аз така знам за миенето с бензин, ама Митков е железен!
              Смърф, ти караш ли мотор бе човек?
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #22
                най добрият метод за мен е да се пере със веро под течаща топла вода.Бензинът определено разширява порите на дунапрена и това намалява ефективността мъ.НОо когато имаш само ч филтър и бъзрзаш остава само с бензин.Ако имах 3-4 филтъра щях да ги пера само с вода. При пранетео с бнеизн аз лично слагам пожечко масло и задължително мажа с грес ръба на филтъра където прилепва към кутията.Nо з аендуро според мен такува проблеми няма тъй като почти няма прах .. но за мотокрос там положението е друго
                full time rider, part time racer
                jrc4life

                Коментар


                • #23
                  Забравих да спомена че съм пробвал пране на филтъра с прах за пране. Дава добър резултат. Като гледам биоерклинъра на twinair това май е нещо като прах за пране но без разните му там цветни гранулки които ги има в модерните прахове за пералня. Някакъв прах за ръчно пране може би ще да де същите резултати.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #24
                    а на колко време се чисти този филтер или клоко км.?
                    EXTREME

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от iozi
                      а на колко време се чисти този филтер или клоко км.?
                      колкото по-често толкова по-добре за двигателя и по-зле за филтъра
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #26
                        йози най добре е да преценяш по това къде си карал ако си се врял по черно и из прахоляци може да стане за пране и след 1 излизане
                        по принцип в мануалите го дават след всяко каране ама това е прекалено много като за ендуро
                        аз го пера като го видя че се е позацапал
                        отварям седалката и гледам
                        също и преди да ходя на състезания пак го пера задължително даже и да ми се струва чист
                        като за твоя мотор поне на 250-300км гледай да го переш

                        Коментар


                        • #27
                          Re: пране на филтър за мотор/ендуро/

                          MEGLIO.............незнам от какво е направено това чудо но на работа мием печатарските машини с него.........зла гад е да знаете.......разтваря всякаква мърсотия, дори и ръце!? така че внимателно!!! иначе го ползваме от 2 години и няма проблеми... не разяжда алумин ако това се притеснявате. Все пак обилно измиване с вода е задължително!

                          Коментар


                          • #28
                            До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                            Изчистих филтъра с бензин оставихме го да изсъхне и го напоихме с машинно масло.Въпроса ми е машинното масло става ли за тази работа.Знам за 80-90W, но не е ли много гъсто
                            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                            Коментар


                            • #29
                              До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                              Недей да правиш такива опити има си специялно месло за филтри купи си и готово,с това шега не бива.
                              MG RACING

                              Коментар


                              • #30
                                До: пране на филтър за мотор/ендуро/

                                Спецялно съм си правил експеримент , да видя какво пада от филтъра след пране с веро и пране с бензин.Бензина определено сваля много повече боклуци , и което е по-важното , пада най-финния прахоляк който като го миеш с веро част от него си остава по филтъра.Аз ги мия с бензин на два пъти , първо падат многото боклуци и после пак с чист бензин.Измива се супер.На филтъра абсолютно нищо не му става.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X