Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на съединител на тойота рав 4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на съединител на тойота рав 4

    Здравейте,скоро си купих тойота рав 4.Съединителя и отделяше много високо и реших да го сменя.Закупих си нов и я закарах на майстор,но се оказа,че неможе да свали кутията.проверих в нета и в един руски сайт пише че трябва да се свали двигателя заедно с кутията от автомобила и след това да се махне кутията.Моля ако някой от вас има опит с такова чудо да сподели.Благодаря ви предварително!!!!!
    Последно редактирано от hristobot; 22-04-08, 17:36.

  • #2
    До: смяна на съединител на тойота рав 4

    Първоначално публикуван от hristobot Преглед на мнение
    Здравейте,скоро си купих тойота рав 4.Съединителя и отделяше много високо и реших да го сменя.Закупих си нов и я закарах на майстор,но се оказа,че неможе да свали кутията.проверих в нета и в един руски сайт пише че трябва да се свали двигателя заедно с кутията от автомобила и след това да се махне кутията.Моля ако някой от вас има опит с такова чудо да сподели.Благодаря ви предварително!!!!!
    Тойотата е 1996г.

    Коментар


    • #3
      До: смяна на съединител на тойота рав 4

      Първоначално публикуван от hristobot Преглед на мнение
      Тойотата е 1996г.
      колеги сменихме го без да вадим мотора не е толкова трудно но има доста разглабяне ако некой го интересува насреща сам

      Коментар


      • #4
        До: смяна на съединител на тойота рав 4

        колега,може ли да ми кажеш колко парички е съединителя и от каде??

        благодаря предварително

        Коментар


        • #5
          До: смяна на съединител на тойота рав 4

          Не е необходимо да се купува нов феродов.На стария перфектно се наковава феродо от УАЗ!Евтино и ефикасно е.

          Коментар


          • #6
            От: смяна на съединител на тойота рав 4

            Знам, че е много стара темата, но е актуална за мен. Трябва да сменям съединител на моята RAV4-ка (1999-та година, full time 4x4). В един manual, който имам, пише че се сваля двигателя. Може ли да стане без сваляне на мотора - като се върже двигателя отгоре на лебедка, махне се "магарето" и се пусне двигателя колкото е необходимо за да излезе скоростната кутия?

            Коментар


            • #7
              От: смяна на съединител на тойота рав 4

              Ако сменяте съединителя заради висок/нисък има реглаж на горна помпа при педала на съединителя. Често е манипулиран за да се маскира проблема. Казвам да се знае защото след последната ми смяна на рав4 съединителя стана ужасно нисък, и след регулировка заспа!

              Коментар


              • #8
                От: смяна на съединител на тойота рав 4

                Ще го сменям заради омекнал притискател. Съединителят е доста мек и започва да зацепва ниско долу, но силата на притискане не е достатъчна и приплъзва леко като натисна рязко газта като карам на 4-та или 5-та скорост.

                Тази регулировка на педала я знам. Като купих колата преди няколко месеца, скоростите влизаха трудно, и малко го натегнах от там.

                Май наистина най-добре да се свали кутията заедно с двигателя, защото иначе няма достъп до болтовете, които държат раздатката, а тя трябва да се извади преди да се отдели кутията от двигателя. Голяма играчка ще е, но няма как. Мисля да го правя на канал като повдигна цялата кола с 30-40см на трупчета и ще ползвам лебетка да пусна двигателя с кутията надолу.

                Коментар


                • #9
                  От: смяна на съединител на тойота рав 4

                  Няма проблем за смяната ,без сваляне на мотора. Поне 10 пъти съм сменял. Единия от болтовете и труден за достигане ,но все пак се отвива. преден мост задължително ,с греда отгоре се увисва малко надолу мотора ,и кутията излиза. Това на подемник със всички екстри ,за на улицата нямам представа.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: смяна на съединител на тойота рав 4

                    Това е супер. Има ли място да се отдели кутията нацяло или само я отлепяш от двигателя колкото да смениш съединителя?

                    Каква марка съединител да взема?

                    Трябва да сменям и лагер на първичния вал, но не го знам какъв е да го взема предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      От: смяна на съединител на тойота рав 4

                      Кутията излиза цялата. Не взимай съединител ИТН или Мек-арм. Другите налични на пазара стават. За лагер на вала си трябва сериозно разглобяване на кутията.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #12
                        От: смяна на съединител на тойота рав 4

                        Мерси за полезната информация. Ще видя в магазина, който е на един познат, каква марка ще ми препоръча. Лагера не е проблем да го сменя. Доста скоростни кутии съм отварял. Ще пиша на Toyota да ми кажат какъв е.

                        Коментар


                        • #13
                          Тръгнах да сменям съединителя. Колата е на подемник. Имам греда за двигатели, както и крик за скоростни кутии.

                          Двигателят и раздатката ще останат на място и ще пробвам да сваля само кутията. Въпрос към тези, които са го правили - как точно се отвиват задните болтове, които държат раздатката към кутията? Трябва ли да източа антифриза и да махна термостата, бубините и всички маркучи отгоре и да се надявам, че ще се открие достъп, или се вади актуаторът за заключването на диференциала и могат да се отвият болтовете отстрани с гедория?

                          Коментар


                          • #14
                            Аз не откачвам нищо допълнително.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              Виж това дали ти върши работа:
                              https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B3#post3217239

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X