Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на масло

    sae 10w-40,API SG,JASO MA Интересувамсе какво означавт буквите защото ми се виждат малко според други масла

  • #2
    До: Избор на масло

    Това което те интересува е че е JASO MA. Означава че е мотоциклетно масло за съединители в маслена баня.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Избор на масло

      да и че е одобрено от японските производители..демек -става

      Коментар


      • #4
        До: Избор на масло

        Коя цифра е по добре 40 или 50 щото мотора се кара основно в планина

        Коментар


        • #5
          До: Избор на масло

          Която цифра се препоръчва в сервизната книжка на твоя мотор.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Избор на масло

            Нямам книжка Ходил съм двапъти преди години в Ямаха но вдигат рамене номера не отговаря. Мотора е Ямаха TT-R 250 4т 93-96г тез магазинерите казват че бил японски или американски стандарт

            Коментар


            • #7
              До: Избор на масло

              10w40 е за твоя мотор (щатски модел 2002, който мисля е същия като твоя), 1.2л ако сменяш филтъра, 1.1л ако не го сменяш, 1.45л ако си след основен ремонт и сглобяваш двигателя.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Избор на масло

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                10w40 е за твоя мотор (щатски модел 2002, който мисля е същия като твоя), 1.2л ако сменяш филтъра, 1.1л ако не го сменяш, 1.45л ако си след основен ремонт и сглобяваш двигателя.
                такива отговори са чудесни
                crf450 supermoto

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на масло

                  Понеже съм от скоро моторист, ми пише в книжката "synthetic oil (MOTOREX COBRA 15W40)" . А за ATV-то KFX700! е 10w40 полусинтетика!!!
                  Нормално ли е?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на масло

                    Не ти разбрах съвсем въпроса, но 10w40 трябва да го има и като полусинтетика и като пълна синтетика.
                    За по-натоварени двигатели препоръчват пълната синтетика (такива с повече конски сили на единица ходов обем).
                    Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на масло

                      Не мислите ли че лятото е по добре да се кара с 10 или 15W50 масло заради по високите температури ?
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Не мислите ли че лятото е по добре да се кара с 10 или 15W50 масло заради по високите температури ?
                        Аз до колкото съм запознат(може и да греша, ако е така някой да ме поправи)синтетичните масла не се влиаят от температурните условия.Примерно да вземем две масла - полусинтетично(или минерално) и едно синтетично с еднакви характеристики(като гъстота имам предвид).През зимата полусинтетичното ще се сгъсти, а синтетичното - не, ще си остане същото.И обратното през лятото.

                        Друг е въпроса, че през лятото от по-високите температури на двигателя, минералните и полусинтетични масла ще стават на вода.
                        Димитър Тенев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на масло

                          Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
                          Аз до колкото съм запознат(може и да греша, ако е така някой да ме поправи)синтетичните масла не се влиаят от температурните условия.Примерно да вземем две масла - полусинтетично(или минерално) и едно синтетично с еднакви характеристики(като гъстота имам предвид).През зимата полусинтетичното ще се сгъсти, а синтетичното - не, ще си остане същото.И обратното през лятото.

                          Друг е въпроса, че през лятото от по-високите температури на двигателя, минералните и полусинтетични масла ще стават на вода.
                          От високите температури маслото започва постепенно да си губи смазочните свойства.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на масло

                            синтетичните масла не се влиаят от температурните условия.
                            ..синтетичните масла също се влияат от физичните закони както и всяко материално нещо на тая планета

                            верно че запазват течливостта си повече при ниски температури ..но все пак това не значи че не се влияят от тях ..и всъщтност пак зависи от числата които пише там -има синтетични масла и за топло време

                            ..просто гледайте кво си пише по книжките -има вече и много инфо из интернет..и си го спазвайте няма смисъл от експерименти ..а и могат да излязат -доста скъпо

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на масло

                              Първоначално публикуван от Desislav Преглед на мнение
                              Понеже съм от скоро моторист, ми пише в книжката "synthetic oil (MOTOREX COBRA 15W40)" . А за ATV-то KFX700! е 10w40 полусинтетика!!!
                              Нормално ли е?
                              Абсолютно нормално е - мотоциклетният двигател е доста по-разпилен от този на 700ката.

                              Добра полусинтетика те оправя също.

                              Между другото разликите са доста малки в наши дни, и едно нещо се пропуска при ендуро/кросовите мотори: МНОГО ПО-ВАЖНО Е ДА СМЕНЯШ ЧЕСТО МАСЛОТО, ОТ КОЛКОТО ДАЛИ Е СИНТЕТИКА ИЛИ НЕ !!!

                              Свойствата на чисто ново полу-синтетично и чисто ново синтетично масло не са чак толкова различни. Хубавото при синтетиката е че освен че свойствата и са малко по-добри, най-вече - запазва свойствата си по-дълго време.

                              При кросови/ендуро двигатели (изключая Honda CRF150R, 250R, 250X, 450R, 450X, където двигателят и скоростите са с отделно мазане), съединителят е подложен на зверска експлоатация. Съответно се отделят боклуци които отиват в маслото, това едно, но успоредно се отделя топлина от триенето с която маслото трябва да се справи.

                              С две думи - слагаш чиста синтетика, но в крайна сметка и тя се пълни с боклуци - парченца феродо от съединителя и прочие, които не всички успяват да заседнат в масления филтър. В крайна сметка маслото се "зацапва" доста преди да "остарее" (а разликата между синтетика и полусинтетика се проявява най-добре когато маслата остареят - тогава синтетиката показва истинските си качества).

                              В мотокроса има състезатели които въобще не сипват синтетика, понеже сменят масло на всяко състезание. Истинските професионалисти разбира се карат с пълна синтетика, но там маслата са от спонсора, това едно, и второ - при някои видове чиста естерна синтетика се наблюдава вдигане на мощността на мотора поради намаленото триене (минимална, разлика, не е като да добави 10 коня разбира се).
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X